Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Śmierdzący Mobil super 2000 x1 - podróbka ?

accoount 13 Cze 2011 09:01 5640 6
  • #1 13 Cze 2011 09:01
    accoount
    Poziom 9  

Witam wszystkich

Kupiłem dzisiaj w sklepie motoryzacyjnym olej Mobil super 2000 x1.
    Po otworzeniu korka chciałem "poniuchać" jak pachnie olej.

Śmierdzi takim nieprzyjemnym, lakiero podobnym zapachem. Tak troche starym olejem przekładniowym Elfa.

Czy ten olej tak ma, czy po prostu trafiłem na jakąś podróbkę i trzeba ją jak najszybciej oddać do sklepu ?

Pozdrawiam

0 6
  • #2 14 Cze 2011 22:30
    accoount
    Poziom 9  

Od Mobil.pl dostałem infromację, że o zapachu ciężko dyskutować i najlepiej w razie wątpliwości udać się z reklamacją do sprzedającego... porażka.

Widocznie sam mobil ma w du... czy ich oleje są podrabiane, czy też nie.
    smutna prawda

0
  • #3 15 Cze 2011 09:50
    michal33686
    Poziom 9  

Niestety ten Mobil ostatnio strasznie się popsuł.
    Zmieniono parametry fizykochemiczne,oczywiście na minus obecnie temperatura płynięcia tylko -27.
    Prawdopodobnie zmienił się producent, myślę ze jakaś wschodnia rafineria.
    Wszystko to polityka oszczędzania i oszczędzania.
    Osobiście zrezygnowałem z Mobila 2000 ( szybko ciemniał w samochodzie, stukały popychacze hydrauliczne) Obecnie mam PETRO CANADE SUPREME i silnik pracuje dużo ciszej.

Pozdrawiam

0
  • #4 17 Cze 2011 22:08
    przycinak
    Poziom 9  

Ja nie wiem kto kupuje mobila??? Olej mobila jest dla debila. :)bez obrazy oczywiście. Zanim kupisz olej to sprawdź gdzie jest produkowany. Na mobilu jest made in EU!!!! Więc mogą go robić gdziekolwiek:) a najpewniej w Rumunii. Mniejsza o większość. Ja osobiście kupuję i zalewam do wszystkiego najlepszy na świecie Szwajcarski olej. Reklamować nie będę, kto chce sam znajdzie. Żadna "wiodąca" i "rozreklamowana" marka olejowa w Polsce mnie nie przekonała.
    ps. jeśli chcesz ładnie pachnący olej to polecam Motul (do motocykli sportowych) jego parametrów nie pamiętam ale pachnie malinami:)
    ps2. podrabiane jest wszystko (ostatnio kupiłem w sklepie podrobione papierosy) więc oleje tej popularnej marki też.

Pozdrawiam

0
  • #5 21 Cze 2011 08:47
    Lord_W
    Poziom 12  

Ze swojej strony mogę tylko dodać historię zasłyszaną od znajomego który pracuje w rozlewni oleju (nie mobil) i opowiadał że kierowca ciężarówki, który wozi oleje mówił mu, ze w jakiejś rozlewni oleju w Polsce widział jak rozlewają castrol i mobil i jeśli chodzi o opakowania 1-5l to to samo jest w butelce mobila i to samo w butelce castrola i generalnie PODOBNO w Polsce nie warto kupować olejów w takich opakowaniach bo równie dobrze można kupić zwykły olej a na butelce będzie pisało, że to super olej do diesla. Ile w tym prawdy? nie wiem, mówię tylko to co słyszałem od kolegi, który przy tym pracuje. Z własnego doświadczenia wiem, że jak ojciec kupował olej castrola w 1l opakowaniach importowany z Niemiec to przede wszystkim kolorem różnił on się od tego samego oleju który znajomy miał z beczki kupowanej w Polsce. Nie mniej T4 zrobił na tym castrolu 500tkm z czego połowę z lawetą na haku bez najmniejszego problemu i awarii.

0
  • #6 26 Cze 2011 23:31
    mirek2005
    Poziom 11  

Na naszym rynku można spotkać dwa typy oleju mobil.Pierwszy to ten ściągany
    przez wielu importerów z całego świata(napisy na głównej etykiecie w języku innym niż polski).Jest on tańszy.Drugi to olej (etykieta główna w naszym języku).Ten olej
    jest tylko rozprowadzany przez autoryzowanych dystrybutorów mobila.Ja używałem syntetyka rafinerii gdańskiej obecnie lotosa 14lat(160000) i żeby karoserii nie zjadła rdza jeździł bym nadal bezawaryjnie.

0
  • #7 26 Cze 2011 23:55
    PCcepuk
    Poziom 19  

normalnie strefa 51 :) ale sie naczytałem.... :)

jezeli kupujesz olej w sklepie lub tam gdzie wymieniaja olej to masz olej oryginalny, pierdoły typu ze leja po stodołach olej w rozne opakowania to raczej miedzy mity wsadzic....

a działa to tak: jakis czas temu mobil opuścił znaczaco ceny swoich produktów, szczególnie olei (obecnie w zakupie hurtowym sa tansze niz polskie :))
    oleje mobile sa produkowane nie tylko we francji... zalali cały rynek cena i ... gratyfikacjami !!!
    partie ich wychodza rózne, ale nie sadze ze sa podrabiane poniewaz jest kilku mobilnych przedstawicieli mobila w polsce i na podstawie faktur/obrotów otrzymuje sie "gratisy" a to pompe, pipe, dodatkowa beczke, itp, itd...
    oczywiście nie ze pokaze fakture i mam, tylko od kogo mam, ile kupiłem -sprawdzaja a potem przysyłaja towar...

ps. nawet nie zdajecie sobie sprawy ile wychodzi z beczki mobil 10/40 :))

0