Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Egzamin Zawodowy, technik informatyk, czerwiec 2011.

krzysztofuks 16 Jun 2011 18:35 278153 1829
    XxX91
    Level 2  
    Witam.
    Mam pytanie odnosnie egzaminu, ktory odbyl sie 14 czerwca o godzinie 15 (egzamin drugi).

W szkole, zawsze jak robilismy egzamin praktyczny, musielismy sie stosowac do tego:

Quote:
    1. Tytuł pracy egzaminacyjnej.
    2. Założenia - dane wynikające z treści zadania i załączników.
    3. Listę prawdopodobnych przyczyn usterki komputera na podstawie opisu objawów.
    4. Wykaz działań, które należałoby podjąć celem zlokalizowania i usunięcia usterki komputera
    zgodnie z przedstawioną listą prawdopodobnych jej przyczyn.
    5. Wskazania dla użytkownika systemu dotyczące zabezpieczenia komputera podłączonego do
    Internetu.

I tak tez zrobilem tym razem, a z tego co wyczytalem w tym temacie, trzeba bylo napisac jeszcze jeden punkt (jakis rejestr czynnosci czy cos). Nigdy wczesniej nie spotkalem sie z tym podpunktem, chociaz testow w szkole przerobilismy mase.
    Jak myslicie, za brak tego punktu duzo pkt poleci? Mam w ogole jakas szanse na zdanie tego egzaminu? Mysle ze reszta, tzn zdjecia, przyczyny, zalozenia, wskazania i tytul sa raczej poprawne.

Prosze o odpowiedz, bo zaczynam sie denerwowac. Bylem pewien ze polegne na teorii, jednak wedlug tego klucza zdalem.
    Praktyki sie nie balem w cale, i sie lekko wkur** oblewajac tak prosty egzamin z wlasnej glupoty.

Moze mi to ktos wyjasnic? Bo kolega mowi mi ze to chodzilo o podpisanie zdjec w wordzie, ale ja w to watpie ; p
  • OptexOptex
    Jorgeos
    Level 12  
    o ile dobrze kojarzę rejestr czynności to to samo co wykaz działań :)

nie pamiętam dokładnie jak brzmiał ten punkt, ale to chyba to o czym mówię, jak nie to to był rejestr czynności potwierdzonych zrzutami ekranu, czyli musiałeś popodpisywać screeny + wpisać na tą kartkę same podpisy.
    loluniek
    Level 10  
    Jorgeos wrote:
    o ile dobrze kojarzę rejestr czynności to to samo co wykaz działań :)

to nie to samo. rejestr czynności owszem to samo co wykaz działań ale inny punkt. w rejestrze czynności piszemy to co mamy napisane w wykazie działań ale w trybie DOKONANYM :)
    User removed account
    User removed account  
    loluniek
    Level 10  
    A ja wiem ile jest pktów za rejestr? Trzeba poszukać jakiegos egzaminu w którym był rejest i popatrzeć jak było to punktowane. O ile mi się wydaje to chyba było te 40 pkt. Czyli screny + rejestr. Nie mam pewności. :)

edit: byś może to bedzie 10 pktów lub 12 z tych 40. Nie wiem. Sprawdzcie sami.
  • OptexOptex
    wiemarcel
    Level 11  
    Witam słuchajcie może i to było ale proszę skupić się i dokładnie mi odpowiedzieć.

Otóż pisałem dzisiaj egzamin praktyczny zadanie 5 . Zrobiłem wszystko co trzeba było, ale zastanawia mnie jedna ważna dla mnie i istotna sprawa. Zawołałem przewodniczącego komisji i spytałem dokładnie gdzie zamieścić ten punkt : "Rejestr wykonywanych czynności prowadzących do usunięcia usterek ... " - czy w formie pisemnej ( odręcznie w pracy) czy też będzie to samo jako podpisanie każdego screena ( a miałem ich chyba 48 ) - bardzo szczegółowo robiłem każdy punkcik i podpisany np usunięcie z rejestru wartości NoDesktop w celu odblokowania pulpitu, albo defragmenmtacja dysku. Więc przewodniczący komisji powiedział, że nie muszę już tego pisać osobno w pracy tylko ten rejestr wykonywanych czynności tyczy się już pod screenami. Waszym zdaniem przez przewodniczącego mogę nie zdać egzaminu czy będzie to zaliczone ?

Uploaded with ImageShack.us
    Jorgeos
    Level 12  
    skoro on stwierdził, że nie musisz, to raczej wie co mówi i będzie to zaliczone :)
    niktwaznyyy
    Level 9  
    ehhh, jutro pisze egzamin bylem pewien ze nie trzeba pisac 5 pkt na kartce bo jest to czysty debilizm dla mnie przepisywać pkt 4 w czasie dokonanym. ale czytając wasze odpowiedzi " tak trzeba to pisac " to juz sam nie wiem.....
    wiemarcel
    Level 11  
    no ale ten przewodniczący komisji nie był tego pewny myślał chwilę nad tym i powiedział ... yyyy no nie musisz jak tutaj masz . więc już sam nie wiem :( jak wy myślicie a dokładniej 2 przewodniczących podeszło i obydwie osoby nie były pewne w 100 % ale w stresie mówie jak tak mówią to już dobra ale teraz mnie to zaczęło męczyć . :( ????
    niktwaznyyy
    Level 9  
    naprawdę CKE może wymyślać tylko taka durna formę zapisu .... i do tego przez poprzednie lata mozna bylo brac ile sie chcialo kartek . a teraz tylko 7 stron , ze swoim beznadziejnym pismem nie wiem jak sie zmieszcze ... bede chyba zmuszony do pisana kratka pod kratka . najwyzej za przejrzystość dostane 0 pkt ale chociaz sie zmieszczę
    wiemarcel
    Level 11  
    no więc jak to będzie jak 40 pkt jest za rejestr i screeny to chyba razem jest to liczone ? prawda ? to może pod screenami spokojnie zaliczą ?
    sibkods
    Level 10  
    Ten punkt "Rejestr czynności.." tyczy się wydrukowanych i podpisanych screenów !
    Na kartkach pisze sie tylko:
    -tytul
    -zalozenia
    -prawdopodobne przyczyny usterki
    -wykaz dzialan
    -wskazania dla uzytkowników
    kinga_m
    Level 2  
    sibkods wrote:
    Ten punkt "Rejestr czynności.." tyczy się wydrukowanych i podpisanych screenów !
    -tytul
    -zalozenia
    -wykaz dzialan

zgadzam się z tym, jak na próbnych podpisywałam w pracy to mój nauczyciel był zdziwiony co ja zrobiłam i że mam tak nie robic na prawdziwym egzaminie
    krisw333
    Level 2  
    Do wiemarcel, przewodniczący komisji wprowadził cię w błąd. Rejestr na bank trzeba było napisać w pracy i potwierdzić wydrukowanymi zrzutami. Za brak tego w pracy leci zazwyczaj połowa punktów za wykonanie, czyli jak przeznaczą na tą część egzaminu 40 punktów to straciłeś 20 i niewielkie szanse, że na reszcie nie stracisz jeszcze 5 punktów żeby zdać.
    Do wszystkich będących jeszcze przed jutrzejszym egzaminem, piszcie rejestr w pracy i potwierdzajcie zrzutami, bo nie zdacie.
    Na egzaminie próbnym WSiP-u za część wykonawczą było 56 punktów czyli brak opisanego rejestru w pracy to 28 punktów, co skutkowało niezdaniem egzaminu.
    niktwaznyyy
    Level 9  
    heh :D na poprzednich stronach tego tematu wszyscy mówią ze trzeba to pisać . a teraz ze nie trzeba xD no nic najwyżej nie zdam przez to
    Mecin
    Level 11  
    kinga_m wrote:
    sibkods wrote:
    -tytul
    -zalozenia
    -wykaz dzialan

zgadzam się z tym, jak na próbnych podpisywałam w pracy to mój nauczyciel był zdziwiony co ja zrobiłam i że mam tak nie robic na prawdziwym egzaminie

Zgadza się, rejestr nie trzeba było pisać na kartce, pierwsze słyszę, a po za tym w poleceniu jak można było przeczytać te dwa podpunkty [zrzuty i rejestr (może się mylę)] były zapisane całkowicie oddzielnie.

A tak na marginesie polecam wszystkim już wyluzować i nikogo tutaj nie straszyć ani nie wzbudzać paniki :P bo i tak teraz już nic nie zmienimy a jedynie pozostało czekać.
    monika15662
    Level 10  
    krisw333 wrote:
    Do wiemarcel, przewodniczący komisji wprowadził cię w błąd. Rejestr na bank trzeba było napisać w pracy i potwierdzić wydrukowanymi zrzutami. Za brak tego w pracy leci zazwyczaj połowa punktów za wykonanie, czyli jak przeznaczą na tą część egzaminu 40 punktów to straciłeś 20 i niewielkie szanse, że na reszcie nie stracisz jeszcze 5 punktów żeby zdać.
    Do wszystkich będących jeszcze przed jutrzejszym egzaminem, piszcie rejestr w pracy i potwierdzajcie zrzutami, bo nie zdacie.
    Na egzaminie próbnym WSiP-u za część wykonawczą było 56 punktów czyli brak opisanego rejestru w pracy to 28 punktów, co skutkowało niezdaniem egzaminu.

Zgadzam się. Ja również miałam próbny z WSIPu i własnie pierwszego nie zdałam, bo nei wiedzialam,ze trzeba rejestr pisać, ale na drugim próbnym byłam bogatsza o doswiadczenie i miaalam 90 %. Także za rejestr jest najwiecej pkt.
    piotrino73
    Level 2  
    Moi drodzy mieliście na egzaminie kartę, gdzie wpisywane są punkty za projekt. Na karcie jest 6 pozycji czyli trzeba było napisać:
    1 Temat pracy
    2 Założenia
    3 prawdopodobne przyczyny
    4 czynności które zamierzam
    5 czynności, które wykonałem (z numerem screenu)
    6 Zalecenia dla użytkownika
    Mecin
    Level 11  
    piotrino73 wrote:
    Moi drodzy mieliście na egzaminie kartę, gdzie wpisywane są punkty za projekt. Na karcie jest 6 pozycji czyli trzeba było napisać:
    1 Temat pracy
    2 Założenia
    3 prawdopodobne przyczyny
    4 czynności które zamierzam
    5 czynności, które wykonałem (z numerem screenu)
    6 Zalecenia dla użytkownika

Teoretycznie zgadza się, ale powszechnie akceptowalne i poprawne było zamiast pisać czynności które wykonałem (5 pkt.), podpisać screeny - tak czy siak wychodzi na to że każdą czynność pisze się po dwa razy.

Ale zobaczymy jak to mi policzą, boję się że praktyki nie zaliczę bo wyszły mi 22 zrzuty - nauczyciel uczył właśnie że zrzutów 18-28 chyba że jakiś "niestandardowy" egzamin np. z rejestrami co był rok temu bodaj.
    maras2003
    Level 29  
    Ja z drugiego wsipowego miałem 97%. Pierwszy był oblany (68%?)
    Nie zmienia to mojego poglądu że ten wsipowy był... jakiś zupełnie inny...
    piotrino73
    Level 2  
    Miedzy 4 a 5 pozycją mogą być różnice takie np. jak: na wtorkowym egzaminie z godziny 9.00 należało wykonać konwersję plików FAT32 na NTFS po to by nadać odpowiednie uprawnienia do plików według treści zadania
    krisw333
    Level 2  
    Mecin wrote:
    Dobra miałem już nie pisać, ale może to trochę uspokoi tych niespokojnych :)
    http://www.admin.exploracje.com/technik-informatyk-egzamin-zawodowy-cz-praktyczna/

Sorry, ale przywoływanie stron internetowych to nie wyrocznia CKE. Uczniów zdających obowiązuje arkusz z danego egzaminu, w którym macie opisane jak zrobić projekt i dokumentację z wykonanych prac i przywoływanie poradników i arkuszy z innych lat nie ma sensu, bo CKE zmienia układ arkuszy, żeby uczniowie nie uczyli się szablonu na pamięć.

Dodano po 25 [minuty]:

piotrino73 wrote:
    Miedzy 4 a 5 pozycją mogą być różnice takie np. jak: na wtorkowym egzaminie z godziny 9.00 należało wykonać konwersję plików FAT32 na NTFS po to by nadać odpowiednie uprawnienia do plików według treści zadania

Masz 100% rację, dlatego projekt zaleca się wykonać nawet bez włączania komputera i później w trakcie naprawiania wychodzi czy coś należy zrobić czy nie, bądź odwrotnie (np. nie zaplanowałeś konwersji na NTFS bo nie wiedziałeś, że będzie potrzebna do wykonania zabezpieczeń folderów).
    335i
    Level 9  
    piotr3161 wrote:
    cke, pkp, pzpn :P co jeszcze?

zsrr, cia, wks, cba, fbi, pjn, cbś, bor, a może też samo JP!?
    Precious
    Level 11  
    kinga_m wrote:
    sibkods wrote:
    -tytul
    -zalozenia
    -wykaz dzialan

u nas było mówione, że w razie czego lepiej na kartce to zapisać. A przed egzaminem poszedłem do nauczycielki i się jeszcze o to spytałem i powiedziała, żeby pisać też na kartce.
    sezamkidwarazy
    Level 10  
    Precious wrote:
    kinga_m wrote:
    sibkods wrote:
    -tytul
    -zalozenia
    -wykaz dzialan

u nas było mówione, że w razie czego lepiej na kartce to zapisać. A przed egzaminem poszedłem do nauczycielki i się jeszcze o to spytałem i powiedziała, żeby pisać też na kartce.

Widocznie twoj nauczyciel nie ma pojecia o egzaminie....
    SpeedyGonzales91
    Level 10  
    Kochani, cały ból o niedoprecyzowane polecenie w dokumentacji. Rejestr był ostatnio w 2006 roku, ale wtedy polecenie było jasno sprecyzowane.

Uploaded with ImageShack.us
    Ja osobiście zrobiłem rejestr dla świętego spokoju.
    Precious
    Level 11  
    sezamkidwarazy wrote:
    Precious wrote:
    kinga_m wrote:
    sibkods wrote:
    -tytul
    -zalozenia
    -wykaz dzialan

Widocznie twoj nauczyciel nie ma pojecia o egzaminie....

Może i ta kobieta aż tak nie zna się na rzeczy, jednak ma rację. Zawsze lepiej to napisać jeśli jest niejasne polecenie. A tu tym bardziej było napisane "rejestr kolejno wykonanych czynności (...) potwierdzonych wydrukowanymi zrzutami obrazów (...)", a nie jak co roku "rejestr kolejno wykonanych czynności w postaci wydrukowanymi zrzutami obrazów (...)"

U mnie z czytaniem ze zrozumieniem jest bardzo dobrze (konieczne to było chociażby do rozszerzonego WOSu na maturze).

A tak w ogóle ostatnio podobne polecenie było kilka lat temu i teraz wróciło. We wszystkich poradnikach, które czytałem i był zawarty taki podpunkt, kazali pisać w projekcie i zrobić screeny. Tak, więc nie wiem kto się nie zna.

I zapomniałem... pod jej kierunkiem zdawalność praktyki u nas w szkole jest 100-procentowa.