Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin Zawodowy, technik informatyk, czerwiec 2011.

krzysztofuks 26 Sie 2011 20:03 271895 1829
  • #1771 26 Sie 2011 20:03
    gosztekseba
    Poziom 31  

80% - przedsiębiorczość
    82% - teoria
    98% - praktyka

Aż sam jestem zaskoczony praktyki :)

• Servizza
  • #1772 26 Sie 2011 20:59
    misiek1997
    Poziom 9  

Gratulacje dla wszystkich.Ja jestem z Pomorza i niestety nie zdałem po raz 2, bo w zeszłym roku też podchodziłem. Wtedy miałem 48 % , a dziś się okazało że komisja oceniła mnie tylko, a może aż na 71 %. Czy to jest w naszym kraju normalka?Kto siedzi w tych OKE?Moim zdaniem są tam i tacy,którzy są chorzy na umyśle i tyle.Pozdrawiam :-D:cry:

• #1773 26 Sie 2011 21:23
    maras2003
    Poziom 29  

Moim zdaniem ogólnie egzamin praktyczny jest śmieszny, bo nie ocenia tego czego się uczyliśmy.

Aczkolwiek nie powiem złego słowa na egzaminatorów. Ja miałem 96%, kolega 100%. Da się? Da :)
    Może problemem w Twoim przypadku jest nie wykucie wzorów - tzn. właściwie każdy wypełniony arkusz z praktycznego wygląda podobnie, zmieniają się tylko nazwy użytkowników i programów do instalacji i konfiguracji. Wielokrotnie przepisuje się to samo, co może się wydawać błędne, ale nie jest...
    Wykuj "klucz" a zdasz ;)

• Servizza
  • #1774 26 Sie 2011 21:25
    to_tylko_ja1991
    Poziom 12  

nie martw się ja w tym roku zdawałam po raz pierwszy i fuksem zdałam na 76 % praktyczny, więc Tobie też się uda na pewno w następnym roku ;) 3maj sie:D:)

• #1775 26 Sie 2011 21:27
    Kama3PL
    Poziom 10  

Dokładnie, trzeba pisać też ile się da, takie rzeczy jak scandisk, defragmentator, pamięć wirtualna, antywirus, zapory itd. to podstawa na każdym egzaminie praktycznym. Ja dzień przed nim opracowałem sobie cały schemat, a na samym egzaminie tylko go sobie przypomniałem uzupełniając go o dodatkowe, niestandardowe rzeczy i tyle, jak pisałem - zdałem na 99% :P

• #1776 26 Sie 2011 21:36
    to_tylko_ja1991
    Poziom 12  

No dokładnie ja też pisałam te standardy a jakbym zrobiła z tym przejściem z FAT na NTFS i dała uprawnienia to by mogło być powyżej 80 % a tak tylko 76 % ale ważne ze zdane:D

misiek1997 a z teorii ile miałeś ;) mogę Ci nawet podesłać materiały z których uczyłam się do zawodowego tylko podaj mi na priv swój numer gadu to Ci wyśle ;)

• #1777 26 Sie 2011 21:45
    misiek1997
    Poziom 9  

U mnie jest jeszcze problem w tym,że jestem osobą niepełnospawną.Pisał za mnie nauczyciel wspomagający.W zeszłym roku pisałem na 2 komputerach i to było wielkie utrudnie.A w tym roku przygotowywałem się dosyć ostro więc to chyba nie tylko moja wina. Tak sądzę.:D

• #1778 26 Sie 2011 21:45
    gosztekseba
    Poziom 31  

Kama3PL napisał:
    Ja dzień przed nim opracowałem sobie cały schemat, a na samym egzaminie tylko go sobie przypomniałem uzupełniając go o dodatkowe, niestandardowe rzeczy i tyle, jak pisałem - zdałem na 99% :P

No i to jest właśnie głupota. Po co kuć klucz? Po egzaminie komisja powinna podejść z kartą pracy i dawać plusiki tam gdzie zadanie zostało wykonane. A nie ktoś naprawił komputer a nie zdał. A jeśliby ktoś był mega dobrym informatykiem/ lecz z polskiego byłby słaby? To co wtedy? Jak on to opisze? A lepszego gościa by nie było w okolicy lecz technika miał nie będzie. To jest Chore.

• #1779 26 Sie 2011 21:47
    misiek1997
    Poziom 9  

z teorii miałem 62 % i 100 % z przedsiębiorczości. Ok. podam ci wielkie dzięki :-D

• #1781 26 Sie 2011 21:59
    maras2003
    Poziom 29  

gosztekseba napisał:

No i to jest właśnie głupota. Po co kuć klucz? Po egzaminie komisja powinna podejść z kartą pracy i dawać plusiki tam gdzie zadanie zostało wykonane. A nie ktoś naprawił komputer a nie zdał. A jeśliby ktoś był mega dobrym informatykiem/ lecz z polskiego byłby słaby? To co wtedy? Jak on to opisze? A lepszego gościa by nie było w okolicy lecz technika miał nie będzie. To jest Chore.

Właśnie dlatego egzamin praktyczny jest śmieszny - nie ważne co zrobisz, ważne jak to opiszesz...

Jak pracujesz w serwisie komputerowym (bo zadania typowo takie, choć i tak abstrakcyjne), to klient Cię poprosi o tytuł pracy i te wszystkie inne """formalności""" ;) ? Nie zapłaci Ci dopóki mu nie udokumentujesz swoich działań ?

Ale z drugiej strony - jak inaczej sprawdzać prace ? przecież nie ma możliwości żeby na każdego ucznia przypadał egzaminator i patrzył co robi na komputerze...

• #1782 26 Sie 2011 22:04
    gosztekseba
    Poziom 31  

maras2003 napisał:

Ale z drugiej strony - jak inaczej sprawdzać prace ? przecież nie ma możliwości żeby na każdego ucznia przypadał egzaminator i patrzył co robi na komputerze...

Po co? Chyba wcześniej tak było (chyba tak mówił nasz profesor) że komisja po egzaminie podchodziła do komputera i sprawdzali czy uszkodzenia zostały usunięte. Tak w serwisie klient nie patrzy na to jak pisze i jak układa zdania pracownik lecz przychodzi płaci pieniądze i chce mieć sprawny sprzęt.

• #1783 26 Sie 2011 22:27
    Kama3PL
    Poziom 10  

gosztekseba napisał:
    Kama3PL napisał:
    Ja dzień przed nim opracowałem sobie cały schemat, a na samym egzaminie tylko go sobie przypomniałem uzupełniając go o dodatkowe, niestandardowe rzeczy i tyle, jak pisałem - zdałem na 99% :P

No wiem, ale niestety tak trzeba - mój nauczyciel zawsze powtarzał, że ten egzamin praktyczny jest jak język polski - bardziej liczy się umiejętność pisania wypracowań niż wiedza. Można wszystko naprawić, a nie przelać tego na papier i egzamin oblany, ale co zrobić. Czasami miałem takie sprawdziany (np zadania z poleceniami linuxowymi), że dostawaliśmy zadania, nauczyciel sprawdzał czy zostały zrobione i jeśli tak to dopisywał punkty do polecenia, potem zbierał kartki i z punktów wpisywał ocenę :P To by było dobre, ale potrzeba by niezależnych komisji, bo mogłyby być machloje.

• #1784 27 Sie 2011 09:25
    adiera
    Poziom 12  

Kiedyś był projekt do wykonania, fajna sprawa bo mieliśmy taką "zabawę" po praktykach, wymyślili w szkole że mamy zrobić projekt by zaliczyć praktyki.
    No to zrobiłem tablicę interaktywną (z rękawicą jak w Raporcie Mniejszości) i super animacje objaśniające działanie jak z jakiejś super-korporacji - praktyka zaliczona na 6.

To było o wiele fajniejsze bo odpowiadało się i opisywało to co się samemu wymyśliło. To TY mogłeś zgasić egzaminatora, a nie on Ciebie. Jestem za powrotem starego egzaminu.

Nawet fotkę znalazłem, zobaczcie jak to wyglądało:
    Egzamin Zawodowy, technik informatyk, czerwiec 2011. Egzamin Zawodowy, technik informatyk, czerwiec 2011.
    Wtedy komisja skupiała się na tobie i tylko tym co wymyśliłeś/aś bo nie miała klucza.

A tak to kuliśmy klucz przez całe pół roku co tydzień na ocenę praktyczny! Aż klucz sam się wbił do głowy.

• #1785 27 Sie 2011 11:56
    gosztekseba
    Poziom 31  

To tak jak z egzaminem na technika mechanika. Podobno ważniejsze jest czy młotek leży po lewej stronie śrubokręta czy po prawej niż to czy usterka zostanie usunięta. Ale powiedzmy sobie szczerze: Co tak na prawdę daje nam ten egzamin praktyczny? Czy potem ów mechanik ma tak ułożone klucze, śrubokręty? NIE wszystko w czasie naprawy jest porozp... po całym warsztacie (oczywiście mowa tu o takim zwykłym warsztacie nie ubliżając nikomu). Pozdrawiam

• #1786 27 Sie 2011 13:00
    maras2003
    Poziom 29  

Zarejesterowałem się na uczniowie.oke.poznan.pl - i nie wiem co to jest "e6" w etapie praktycznym... Jest 7 takich "sekcji" od 1 do 7, a w e6 mam właśnie mało pkt - co to może być ? Mam tam 6/10 pkt.
    E1 to będzie tytuł, bo na 3 pkt... tylko co to jest te e6... ?

• #1787 27 Sie 2011 14:06
    to_tylko_ja1991
    Poziom 12  

e1 - Tytuł pracy
    e2 - Założenia
    e3 - Przyczyny
    e4 - Wykaz działań
    e5 - Screeny jako rejestr wykonanych czynności
    e6 - Wskazania dla użytkownika
    e7 - punkty za przejrzystość pracę i poprawną terminologię ;)

Dodano po 2 [minuty]:

Ale maras nad czym ubolewasz hehe jak wszędzie poza tym punktem masz max :D:]

• #1788 27 Sie 2011 14:35
    Piotr20ek
    Poziom 9  

Witam wszystkich:).
    U mnie poszło źle ponieważ z teorii zabrakło punkt by zdać:(...Tak to sie prezentuje w %:
    48%-teoria
    65%-PP
    87%-praktyka.
    O tyle dobrze, ze juz w styczniu będzie zimowa sesja w moim miescie i bedzie mozna poprawić. W klasie duzo osob wlasnie przez 1 pkt oblewało....Pozdrowka!:)

• #1790 27 Sie 2011 17:44
    dawidos123
    Poziom 1  

Czy ktoś może mi powiedzieć jak sprawdzić wyniki na OKE Łomża. A najlepiej prześlijcie linka.

• #1791 28 Sie 2011 13:59
    Pawel1924
    Poziom 20  

Teoria : 76% i 80%, praktyka : 96%.

Szkoda tylko że to nic nie daje....

Ciekawi mnie praktyka, szkoda że nie pokazują nam naszych prac aby zobaczyć co ocenili źle....

• #1792 28 Sie 2011 14:09
    adiera
    Poziom 12  

No jak to nie daje? Masz tytuł naukowy. Już prawie jak inżynier :P

• #1794 28 Sie 2011 18:32
    gosztekseba
    Poziom 31  

Pawel1924 napisał:
    Tylko pracy nie ma.....

To zależy jaką ma się specjalność... Jak jesteś jakimś dobrym programistą to pracę zawsze znajdziesz :)

• #1795 28 Sie 2011 22:40
    maras2003
    Poziom 29  

to_tylko_ja1991 napisał:

e6 - Wskazania dla użytkownika
    Ale maras nad czym ubolewasz hehe jak wszędzie poza tym punktem masz max :D:]

No ale jednak coś zrobiłem nie tak ;) Szkoda że klucza nie publikują...

• #1796 29 Sie 2011 16:16
    to_tylko_ja1991
    Poziom 12  

Ale to tylko 4 punkty hehe, jak ja bym miała taki wynik jak Ty to bym się chyba upiła z radości <hahaha> :p hehe:] :D
    a co do klucza do prawda szkoda, że go nie udostępniają ;)

• #1797 29 Sie 2011 16:31
    misiek1997
    Poziom 9  

Właśnie się dowiedziałem że z mojej grupy jestem tylko 1 osobą, która nie zdała egzaminu zawodowego:|

• #1798 29 Sie 2011 18:30
    ashmedai
    Poziom 9  

Arcania1991 napisał:
    ja jeszcze musialem prócz tego pod każdym screenem miec swój PESEL, a wy ?

Tak, gdy oddawaliśmy prace to na każdej stronie trzeba było wpisać swój pesel.

Hey, nie powiem, 2 punkty ponad wymagany limit.. fuks ;D
    Jestem w ukeju i czy ktoś z was orientuje się co można z tym zrobić na wyspach?

Dzięki :)

• #1799 29 Sie 2011 20:08
    jurek9491
    Poziom 9  

Ja dopiero dzisiaj odebrałem dyplom. Wyniki zadowalające, chociaż z teorii mogło by być ciut więcej :)

cz.I - 82%
    cz.II - 75%
    Praktyka - 100%

• #1800 29 Sie 2011 20:24
    milenadorota19
    Poziom 9  

a kto wie ile hasło ma cyferek ?? bo ja zapomniałam hasła i nie moge sprawdzic czy zdałąm :)