Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin Zawodowy, technik informatyk, czerwiec 2011.

krzysztofuks 13 Cze 2011 19:07 274568 1829
    wiemarcel
    Poziom 10  
    Koledzy słuchajcie bo już nie wiem oficjalne wyniki na cku kiedy będą ?? jutro ? o której?
  • IGE-XAO
    adiera
    Poziom 12  
    Więc screeny zacząc od kroku pierwszego naprawy wzgledem tresci zadania np skanowania antywirusem i tak w kolejności następne kroki... screeny robic dopkładnie? kazdego okna np tworze uzytkownika jest troche tych okienek (panel ster...uzytko...dodaj... itp) czy glównie najważniejszego - w panelu sterow/ zarzadz komp/ grupy i uzytkow pokazac ze to konto istnieje.

Tylko najważniejsze, to co udowadnia że "coś" zostało wykonane.
  • IGE-XAO
    adiera
    Poziom 12  
    Zobacz tu

TU

Tu jest zadanie z 2006, większość czynności wynika z poprzedniej, większość też już jest wspomniana na arkuszu egzaminacyjnym. Trzeba to tylko wydobyć na swoją kartkę, komputer praktycznie można włączyć w punkcie "rejestr prac porwadzących do usunięcia usterki" i tam się robi screeny (tu akurat tego nie widzę ale mam w swoich materiałach to).

Wytłumaczę to tak:
    Jest 6 pk.
    1 - Tytuł zawsze brzmi tak samo: Projekt realizacji prac prowadzących do naprawy usterki systemu komputerowego (1pk) w zakresie diagnozy, ustalenia przyczyny i usunięcia usterki (1pk) i uniknięciu podobnych usterek w przyszłości (1pk).
    2 - Założenia (wynikają z załącznika) np.
    -Komputer musi być naprawiony u klienta
    -Z podowdu prac serwisowych niema neta
    -System pracuje niestabilnie
    3 - Lista prawdopodobnych przyczyn (wiadomo, wirusy, spyware, zła konfig bios itp)
    4 - Wykaz prac prowadzących do naprawy usterki
    (to co PLANUJESZ kombinować)
    - uruchomienie systemu w awaryjnym bleble.
    5 - Rejestr prac itd.
    To samo co planowałeś/aś tylko przepisać na czas przeszły :P
    (i tu dopiero można włączyć kompa właściwie
    - uruchomiono system w trybie awaryjnym (rys.1) ---> tu odwołanie do screena w wordzie.
    6. Wskazania dla ludzi
    - Nie ściągać niepotwierdzonych e-maili itp.

Ja tak pisałem na oko i dostałem 90% z próby, to jest proste tylko zasadę trzeba znać. Tylko wiecie, nie tylko to co napisałem, mi to wymyślanie zajęło 8 stron a4.
    wiemarcel
    Poziom 10  
    KOLEDZY KIEDY BĘDĄ WYNIKI OFICJALNE NA STRONIE CKU ? ZNACZY KLUCZ ODPOWIEDZI ?
    Takasshi
    Poziom 2  
    Tam takie gadanie ...
    u was co 2 to mądrzejszy od 3....

Pokaże wam wasze pewne odpowiedzi!

Egzamin Zawodowy, technik informatyk, czerwiec 2011. Egzamin Zawodowy, technik informatyk, czerwiec 2011.
    salek21
    Poziom 9  
    czytaj wątek od początku to się dowiesz....
    meloniq
    Poziom 10  
    Takasshi napisał:
    Tam takie gadanie ...

Egzamin Zawodowy, technik informatyk, czerwiec 2011. Egzamin Zawodowy, technik informatyk, czerwiec 2011.

Yyy zadania które porównujesz są różne, zwróć uwagę na bloki...
    (odpowiadam bo "pijesz" do mojej pracy, prawy screen)
    gosztekseba
    Poziom 31  
    Takasshi napisał:
    Tam takie gadanie ...

Prostokąt a równoległobok robi DUŻĄ różnicę. A myśli kolega ze dlaczego było takie podobieństwo? Ażeby ktoś skojarzył ze styczniem. Niech kolega pomyśli gdyby to był styczeń ale 2007 roku to mogliby dać takie samo zadanie ale tu tylko pare miesięcy i byłoby to samo? Raczej od razu było wiadomo że to podpucha... Pozdrawiam
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    pit08
    Poziom 28  
    Moje odpowiedzi, te których jestem pewien. Arkusz X

1.C
    2.D
    3.D
    4.
    5.
    6.A
    7.B
    8.
    9.A
    10.
    11.C
    12.D
    13.C
    14.
    15.A
    16.C
    17.B
    18.
    19.C
    20.A
    21.
    22.C
    23.
    24.
    25.
    26.
    27.B
    28.
    29.B
    30.D
    31.D
    32.
    33.
    34.
    35.
    36.
    37.B
    38.B
    39.C
    40.B
    41.B
    42.
    43.A
    44.A
    45.B
    46.
    47.C
    48.C
    49.D
    50.
    tuvok1
    Poziom 11  
    Jutro to dopiero będzie trudno (praktyczny). Czy ktoś wie, czy jest ustalone jedno zadanie, czy każda szkoła ustala indywidualnie jak ma być namieszane w systemie?
    wiemarcel
    Poziom 10  
    CZY JEST KTOŚ W STANIE ODPOWIEDZIEĆ MI NA PYTANIE ?
    krzysztofuks
    Poziom 11  
    wiemarcel napisał:
    CZY JEST KTOŚ W STANIE ODPOWIEDZIEĆ MI NA PYTANIE ?

Zazwyczaj oficjalny klucz jest dzień po egzaminie, ale zdarzało się i tak, że był opublikowany dopiero 3 dni po.

tuvok1 napisał:
    Jutro to dopiero będzie trudno (praktyczny). Czy ktoś wie, czy jest ustalone jedno zadanie, czy każda szkoła ustala indywidualnie jak ma być namieszane w systemie?

W zeszłym roku czyli w 2010 czerwiec, było 8 różnych zadań praktycznych, od łatwych po coraz trudniejsze.
    limewax
    Poziom 2  
    Egzamin faktycznie na wysokim poziomie. Ale patrząc na odpowiedzi niektórych z was, w szczególności te na screenach odnoszę wrażenie że zdawalność będzie mizerna. Co do sporu o pierwsze pytanie - niektóre stare modemy miały taki głośniczek co piszczał przy wybieraniu więc skłaniam się ku opcji modem - tak też zaznaczyłem.
    frequencyxxx
    Poziom 9  
    limewax napisał:
    Egzamin faktycznie na wysokim poziomie. Ale patrząc na odpowiedzi niektórych z was, w szczególności te na screenach odnoszę wrażenie że zdawalność będzie mizerna. Co do sporu o pierwsze pytanie - niektóre stare modemy miały taki głośniczek co piszczał przy wybieraniu więc skłaniam się ku opcji modem - tak też zaznaczyłem.

modem na 100%
    http://wwwnt.if.pwr.wroc.pl/kwazar/jaktopracuje/138115/Budowa%20modemu.htm
    metamasametasila
    Poziom 9  
    siema;p
    koledzy ktorzy macie jutro exam praktyczny rozumiem ze omówicie na forum mniej wiecej zadanie jakie mieliscie??? he??;>
    timariuszwrona
    Poziom 10  
    według moich wyliczeń mam coś koło 28 pkt, i satysfakcjonuje mnie ten wynik, praktyczny to już tylko formalność, ide na 100% ;D
    metamasametasila
    Poziom 9  
    timariuszwrona napisał:
    według moich wyliczeń mam coś koło 28 pkt, i satysfakcjonuje mnie ten wynik, praktyczny to już tylko formalność, ide na 100% ;D

powodzenia ze 100% xD
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Reinawen
    Poziom 11  
    metamasametasila napisał:
    siema;p
    koledzy ktorzy macie jutro exam praktyczny rozumiem ze omówicie na forum mniej wiecej zadanie jakie mieliscie??? he??;>

Także uważam że będzie to niezwykle kulturalne z waszej strony. :)
    gosztekseba
    Poziom 31  
    miki10194 napisał:
    ile trzeba mieć żeby zdać? % w ogóle?

Z teorii 50% z infy i 30% z przedsiębiorczości.
    Z praktyki 75%.
    timariuszwrona
    Poziom 10  
    metamasametasila napisał:
    timariuszwrona napisał:

powodzenia ze 100% xD

no na próbnej miałem 94% a inni z klasy mieli nawet 96%
    zrobiłem banalny błąd, nie zrobiłem jednego screena i za pismo mi odjeli chyba bo strasznie bazgrole
    ashmedai
    Poziom 10  
    Witam wszystkich.
    Szukając odpowiedzi na parę pytań z testów trafiłem tutaj i widzę, że macie niezły zasób ciekawych rzeczy na tym forum. ;-]
    Praktyczny pojutrze więc mam cały dzień aby ogarnąć kolejny egzamin ;)
    No cóż, na początek to tyle i powodzenia jutro wszystkim zestresowanym ;D
    drz3wko91
    Poziom 14  
    Czołem wszystkim !
    Ja praktyczny mam już jutro, zmiana poranna tj. 9:00 ;) Mam nadzieję, że będzie dobrze- MUSI BYĆ DOBRZE!
    Wszystkim zdającym życzę powodzenia!
    durro
    Poziom 9  
    A ja mam takie pytanie do której części trzeba robić screeny?
    1. Temat - to wystarczy przepisać z treści zdania
    2. Założenia - wystarczy z treści przepisać
    3. Lista prawdopodobnych przyczyn usterek komputera - lecimy standardem
    4. Wykaz działań - czyli to co zamierzam zrobić ?
    5. Wskazania dla użytkownika - czyli co użytkownik ma robić aby nie doszło ponownie do niestabilności systemu?
    I gdzie umieścić te screeny do której częsci?
    RedForce
    Poziom 23  
    Zadanie 26: C
    int a = 7, b = 3, w = 1;
    w+= (a++)+ (++b); // (a++ jest inkrementowane po zakończeniu wykonywania, b - przed wykonaniem - w += 7 + 4 = 1 + 7 + 4 = 12
    cout << w << " " << a // w = 12 , a inkrementowane = 8

Zadanie 38: B

220 MB/min = 3, 667 MB/s = 29, 334 Mb/s; 1394a daje max 50, więc wystarczy.

Problem Zadanie 39: C albo D...

Raid 50 to 5+0, więc i szybsze i bezpieczniejsze. Raid 3 jest też szybszy i bezpieczniejszy... ale właściwa jest tylko jedna odpowiedź.

Zadanie 42 - chyba pierścień (ktoś może potwierdzić?)

Zadanie 46 - raczej na pewno C (http://en.wikipedia.org/wiki/Modular_connector#8P8C)

Zadanie 49 - D?

Praktyczny jutro o 15 :)