Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin Zawodowy, technik informatyk, czerwiec 2011.

krzysztofuks 14 Cze 2011 16:06 274274 1829
    manikcs
    Poziom 10  
    lipton1916 napisał:
    ja powiem tak mój nauczyciel od systemów powiedział ze to sprawdzają różni nauczyciele... Mogą być nawet polonistki, matematyczki itp. Więc jak bedziemy mieli szczęście( też nie przekonwertowałem na NTFS) to trafimy na ludzi którzy idą z klucza na żywioł i nie patrza na screeny tylko na podpisy. bo w kluczu jak wiadomo nie ma screenów :D Więc bez spinki poczekajmy na wyniki :P Pozdrawiam :)

Coś ci sie po... waliło. Sprawdzają ci co są w temacie, a PILNUJĄ podczas egzaminu ludzie nie "z branży".
  • HELUPOWER
    onimusza1
    Poziom 9  
    matematyczki i polonistki to sprawdzaja... czlowieku jestes idiota, a w kluczu masz prtscreeny, sa rzeczy ktore pisze ze musialy byc widoczne na prtscr

Moderowany przez Mirek Z.:

Czasowa blokada pisania za naruszenie p.3.1.9 i p.3.1.13 regulaminu.

• HELUPOWER
    lipton1916
    Poziom 9  
    manikcs napisał:
    lipton1916 napisał:
    ja powiem tak mój nauczyciel od systemów powiedział ze to sprawdzają różni nauczyciele... Mogą być nawet polonistki, matematyczki itp. Więc jak bedziemy mieli szczęście( też nie przekonwertowałem na NTFS) to trafimy na ludzi którzy idą z klucza na żywioł i nie patrza na screeny tylko na podpisy. bo w kluczu jak wiadomo nie ma screenów :D Więc bez spinki poczekajmy na wyniki :P Pozdrawiam :)

Coś ci sie po... waliło. Sprawdzają ci co są w temacie, a PILNUJĄ podczas egzaminu ludzie nie "z branży".

Powiem tak ja cytuje tylko słowa mojego nauczyciela :)

Dodano po 1 [minuty]:

onimusza1 napisał:
    matematyczki i polonistki to sprawdzaja... czlowieku jestes idiota, a w kluczu masz prtscreeny, sa rzeczy ktore pisze ze musialy byc widoczne na prtscr

Zamknij morde sam jestes idiota...

Moderowany przez Mirek Z.:

Czasowa blokada pisania za naruszenie p.3.1.9 regulaminu.

lipton1916
    Poziom 9  
    TECHNIK INFORMATYK 312[01]-04-072
    KLUCZ OCENIANIA PRACY EGZAMINACYJNEJ

Element pracy egzaminacyjnej Kryteria oceniania Liczba punktów

I. TYTUŁ PRACY EGZAMINACYJNEJ zawiera dane 4
    1 *o lokalizacji usterki 2
    2 *o usunięciu usterki 2
    II. ZAŁOŻENIA - dane wynikające z treści zadania i załączonej dokumentacji zawierają sformułowania 18
    3 zainstalowany jest system Windows XP Pro lub Windows 2000 2
    4 nie działa klawiatura ani mysz 2
    5 wcześniej można się było zalogować na konto użytkownika awaria lub obecnie nie można się zalogować na to konto 2
    6 hasło użytkownika nie może się zmienić 2
    7 nie można przekopiować z płyty CD filmu, ale można przekopiować inne pliki - czytnik CD jest sprawny 2
    8 ten sam film z danej płyty można przekopiować na innym komputerze - płyta CD sprawna 2
    9 nie można odczytać części plików przeniesionych na pulpit użytkownika 2
    10 dokumenty na pulpicie powinny być dostępne również dla użytkownika który je przenosił 2
    11 inne założenia (wymienił jedno np. prawdopodobnie ingerowano w ustawienia systemu, komputer zawiera konto serwisowe o uprawnieniach lokalnego administratora, użytkownik chciałby się dowiedzieć dlaczego do cześci dokumentów ma dostęp a do innych nie,...) 2
    III. Lista prawdopodobnych przyczyn usterki systemu komputerowego zawiera sformułowania 18
    12 ustawione logowanie do domeny zamiast do komputera lokalnego (ten komputer) 1
    13 usunięte konto użytkownika lub zmienione hasło użytkownika lub wyłączone konto użytkownika 3
    14 ustawiona blokada możliwości logowania dla konta 2
    15 zapełniony dysk twardy lub zapełniony kosz systemowy lub nie wystarczająca ilość miejsca na dysku 2
    16 załączone lub ustawione zbyt małe przydziały dyskowe 2
    17 źle ustawione uprawnienia dostępu do części plików 2
    18 błędy na dysku twardym 2
    19 zainfekowany system szkodliwymi programami (np. wirusy, spyware, ...) 2
    20 inne przyczyny (wymienił jedną z np.: zmieniony układ klawiatury w czasie logowania, niesprawna klawiatura, wyłączony NumLock w systemie, zamienione przewody od myszy i klawiatury, nie podłączona klawiatura lub mysz) 2
    IV. Wykaz działań związanych ze zlokalizowaniem i usunięciem usterki komputera zawierają sformułowania 24
    21 zmiana logowania z domenowego na do ten komputer 1
    22 ponowne założenie usuniętego konta awaria lub przywrócenie hasła lub włączenie konta 3
    23 ustawienie poprawnego układu klawiatury lub sprawdzenie działania klawiatury lub ustawienie działania NumLock 3
    24 wyłączenie blokady możliwości logowania dla konta 3
    25 zwiększenie przydziału dyskowego dla użytkownika lub załączenie opcji Nie ograniczaj użycia dysku 3
    26 dodanie uprawnień modyfikacji/ pełnej kontroli dla użytkownika awaria do plików, które nie chca się otworzyć bez zmiany dotychczasowych uprawnień wlaściciela 3
    27 skanowanie dysku narzędziami typu np. chkdsk, scandisc, ... 3
    28 skanowanie dysku oprogramowaniem antywirusowym lub spyware 3
    29 inne działania (wymienił jedno np. oczyszczenie dysku, jego defragmentacja, opróżnienie kosza systemowego, ...) 2
    V. Wykaz i opis kolejnych działań z zakresu lokalizowania i usuwania przyczyn usterki zawiera sformułowania 18
    30 poprawnie podłączono mysz i klawiaturę do systemu komputerowego 3
    31 sprawdzono logowanie na konto awaria 1
    32 włączono konto awaria 2
    33 ponownie dokonano próby logowania na to konto 1
    34 zdiagnozowano brak możliwości skopiowania pliku z płyty (jedno z np. mało miejsca na dysku, zapełnienie kosza, ustawiony przydział dyskowy) 2
    35 zdjęcie ograniczenia lub zwiększenie przydziałów dyskowych do poziomu umożliwiającego pracę z plikami multimedialnymi (np. filmami) 3
    36 diagnoza braku możliwości otwarcia plików przeniesionych na pulpit użytkownika (prawa dostępu) 2
    37 dodanie uprawnień modyfikacji/ pełnej kontroli dla użytkownika awaria do plików, które nie chca się otworzyć bez zmiany dotychczasowych uprawnień 2
    38 inne działania (jedno z np. czyszczenie ze zbędnych dokumentów, usuwanie plików tymczasowych, konserwacja systemu, odinstalowywanie zbędnych programów ...) 2
    VI. Wskazania dla użytkownika dotyczą 12
    39 pozbawienia praw administracyjnych osób, które nie powinny ich posiadać ze względu na brak umiejętności 3
    40 założenia lokalnych kont indywidualnych dla pracowników firmy na wszystkich stacjach bez uprawnień administratora 2
    41 założenia wspólnych zasobów dla wszystkich użytkowników na każdym komputerze do wymiany plików 2
    42 wyjaśnienie przyczyny dostępności plików skopiowanych i niedostępności plików przeniesionych 2
    43 inne wskazania (wymienił jedno z np. nie zamieniać podłączeń myszy i klawiatury, aktualizować system, stosować oprogramowanie antywirusowe, ...) 3
    VII. PRACA EGZAMINACYJNA jako całość 6
    46 logiczna, uporządkowana, o przejrzystej strukturze 2
    47 poprawna językowo i terminologicznie 2
    48 czytelna, estetyczna 2
    SUMA 100
    * za sformułowanie naprawa przyznajemy 4 pkt

Przykładowy klucz...
    onimusza1
    Poziom 9  
    Mam podpowiedz dla osob, ktore zdaja w kolejnych dniach!
    Jak bedziecie pisac pkt II -> zalozenia do pracy, to przepiszcie z polecenia caly zalacznik nr I, na pewno bedziecie mieli z tej czesci full pkt. Jak ktos chce jakies przydatne info to piszcie na PW.
    adiera
    Poziom 12  
    pawel2288 napisał:
    Pieniek1991 napisał:

A co do uprawnień cała grupa nabrała się i udostępniła to na FAT32.

Ciekawe czy będzie to nas kosztować poprawkę za pół roku ;]

To samo, jak mogłem być tak głupi, wszystko wygląda podobnie i wpadłem bo nie czytałem tylko wszystko na pamięć...
    adiera
    Poziom 12  
    A z tym, że mieliście sp2 to też jakiś błąd bo w zaleceniach z cke jest, że ostatnia wersja na grudzień 2010. Czyli już sp3.
    zylu_zylu
    Poziom 10  
    Przykładowy klucz świetny do policzenia ile w plecy są ci ustawiający uprawnienia na FACIE, tak najprawdopodobniej będzie wyglądała konstrukcja klucza:
    II. Założenia
    - brak uprawnień do plików lub należy zdefiniować uprawnienia do plików: księgowa i magazynier 2 pkt, właściciel 2 pkt (razem 4)
    III. Możliwe przyczyny
    - Nie nadano uprawnień lub brak uprawnień ze względu na system FAT32:
    księgowa i magazynier 2 pkt, właściciel 2 pkt (razem 4)
    IV. Wykaz działań
    - Konwersja partycji lub skopiowanie plików na dysk C:
    księgowa i magazynier 2 pkt, właściciel 2 pkt (razem 4), lub 2 za całość
    - Nadanie uprawnień
    księgowa i magazynier 2 pkt, właściciel 2 pkt (razem 4)
    V. Wykaz i opis kolejnych działań (Podpisane screenshoty):
    - Konwersja partycji lub skopiowanie plików na dysk C:
    księgowa i magazynier 2 pkt, właściciel 2 pkt (razem 4), lub 2 za całość
    - Nadanie uprawnień

Policzcie sobie ile na jedym myku możecie być w plecy - powtarzam możecie (nie musiscie) - wszystko zależy od konstrukcji klucza - to przed Wami.
    Alabuch
    Poziom 11  
    Brozi napisał:
    prosze bardzo:
    Egzamin Zawodowy, technik informatyk, czerwiec 2011. Egzamin Zawodowy, technik informatyk, czerwiec 2011. Egzamin Zawodowy, technik informatyk, czerwiec 2011. Egzamin Zawodowy, technik informatyk, czerwiec 2011.

Co do tych zrzutów. Nie widzę objawów :> Można prosić o tę część ?
    zylu_zylu
    Poziom 10  
    adiera napisał:
    A z tym, że mieliście sp2 to też jakiś błąd bo w zaleceniach z cke jest, że ostatnia wersja na grudzień 2010. Czyli już sp3.

To też pracownia nie przygotowana zgodnie z wytycznymi - wyraźnie miał być SP3.

I jeśli ktoś miał "wykrzyniki" w menedżerze (ktoś na poprzednich stronach pisał) to też pracownia niezgodna z wytycznymi.
    lipton1916
    Poziom 9  
    onimusza1 napisał:
    kolego klucz widzialem przy kazdym probnym egzaminie, robilismy egzamin, potem nauczyciel nas bal do kompa otwieral klucz i ocenial nas z kluczem, egzaminy mialem co 2 tygodnie wiec dobrze wiem co to klucz i jak durny moze byc... a lat mam wystarczajaca bo nie jestem taki glupi zeby wierzyc w to ze moga mnie oceniac polonistki

Powiem Ci tak... wiesz kto sprawdza twój egzamin zawodowy? Osoba np. polonistka, która przeszła 3-dniowe szkolenie czytania klucza i nie wyzywaj od idiotów jak nie wiesz co piszesz... 1 część sprawdza komputer a praktykę sprawdza osoba po 3-dniowym szkoleniu z umiejętności czytania klucza, czyli np. polonistka...
    1929_piec
    Poziom 11  
    Alabuch napisał:
    Brozi napisał:
    prosze bardzo:
    [obrazki]

Co do tych zrzutów. Nie widzę objawów :> Można prosić o tę część ?

Tylko tyle było kolego.
    papcio3
    Poziom 11  
    zylu_zylu napisał:
    adiera napisał:

To też pracownia nie przygotowana zgodnie z wytycznymi - wyraźnie miał być SP3.

I jeśli ktoś miał "wykrzyniki" w menedżerze (ktoś na poprzednich stronach pisał) to też pracownia niezgodna z wytycznymi.

Ja widzialem te wytyczne po egzaminie i napisane bylo, ze 2-ie partycje maja byc, D ma miec 5GB, stery maja byc zainstalowane, konto admin z haslem zaq1@WSX, zainstalowany OpenOffice i zainstalowany Adobe Reader.
    MS Office juz nie pamietam.
    manikcs
    Poziom 10  
    lipton1916 napisał:
    onimusza1 napisał:
    kolego klucz widzialem przy kazdym probnym egzaminie, robilismy egzamin, potem nauczyciel nas bal do kompa otwieral klucz i ocenial nas z kluczem, egzaminy mialem co 2 tygodnie wiec dobrze wiem co to klucz i jak durny moze byc... a lat mam wystarczajaca bo nie jestem taki glupi zeby wierzyc w to ze moga mnie oceniac polonistki

Powiem Ci tak... wiesz kto sprawdza twój egzamin zawodowy? Osoba np. polonistka, która przeszła 3-dniowe szkolenie czytania klucza i nie wyzywaj od idiotów jak nie wiesz co piszesz... 1 część sprawdza komputer a praktykę sprawdza osoba po 3-dniowym szkoleniu z umiejętności czytania klucza, czyli np. polonistka...

To miał "swój" klucz. Prawdziwy to tabelka z kolejnymi częściami w którym nie ma żadnych screenów. Coś jak TO.
    papcio3
    Poziom 11  
    musial byc, bo nawet z tresci zadania wynikalo
    adiera
    Poziom 12  
    Dj Snake napisał:
    Jak zainstalowany Reader jak u mnie nie było! O co tu kurde chodzi

Znaczy, że w wielu przypadkach nauczyciele przygotowujący nie spełnili wymogów z cke, lepiej nie mówcie bo będziecie poprawiać i tak już zagrożony przez tego FATA egzamin
    Dj Snake
    Poziom 22  
    U nas w szkole pierwszy raz odbył się egzamin, nie miałem adobe readera zainstalowanego ani openoffice jak wynikało z treści zadania. Jako jeden z punktów w realizacji dałem instalacja adobe reader... czyli miałem źle przygotowane stanowisko. Na dodatek był błąd sterownika magistrali PCI u mnie
    papcio3
    Poziom 11  
    Ja nie jestem egzaminatorem, ale moim zdaniem bedziecie mieli poprawke, bo w wielu przypadkach powoduje to zle opisanie usterki i zbija z tropu jak np. u DJ Snake'a
    zylu_zylu
    Poziom 10  
    papcio3 napisał:
    Ja widzialem te wytyczne po egzaminie i napisane bylo, ze 2-ie partycje maja byc, D ma miec 5GB, stery maja byc zainstalowane, konto admin z haslem zaq1@WSX, zainstalowany OpenOffice i zainstalowany Adobe Reader.
    MS Office juz nie pamietam.

MS Office też
    adiera
    Poziom 12  
    papcio3 napisał:
    Ja nie jestem egzaminatorem, ale moim zdaniem bedziecie mieli poprawke, bo w wielu przypadkach powoduje to zle opisanie usterki i zbija z tropu jak np. u DJ Snake'a

U mnie też była rok temu wtopa i po licznych procesach nauczyciel ma do zapłaty 5k zł kary i tak dobrze bo najpierw miał mieć 2lata i 50k zł.
    Dj Snake
    Poziom 22  
    Błąd magistrali również dałem jako jedną z możliwych przyczyn wolnego działania systemu...

Chyba musze się udać do szkoły i wyjaśnić to z dyrekcją bo biorąc pod uwagę to, że nie ogarnąłem uprawnień, poprawka może być dla mnie jakąś opcją dodatkową.
    adiera
    Poziom 12  
    Dj Snake napisał:
    Błąd magistrali również dałem jako jedną z możliwych przyczyn wolnego działania systemu...

Chyba musze się udać do szkoły i wyjaśnić to z dyrekcją bo biorąc pod uwagę to, że nie ogarnąłem uprawnień, poprawka może być dla mnie jakąś opcją dodatkową.

O ilę będzie ta poprawka tego lata...

Dodano po 4 [minuty]:

onimusza1 napisał:
    Mam podpowiedz dla osob, ktore zdaja w kolejnych dniach!
    Jak bedziecie pisac pkt II -> zalozenia do pracy, to przepiszcie z polecenia caly zalacznik nr I, na pewno bedziecie mieli z tej czesci full pkt. Jak ktos chce jakies przydatne info to piszcie na PW.

No, mnie uczyli że zawsze się tak robi... ;)
    papcio3
    Poziom 11  
    adiera napisał:
    U mnie też była rok temu wtopa i po licznych procesach nauczyciel ma do zapłaty 5k zł kary i tak dobrze bo najpierw miał mieć 2lata i 50k zł.

Mam pytanie. Nauczyciel dostał karę, a uczniowie mieli poprawke, czy nie?
    adiera
    Poziom 12  
    papcio3 napisał:
    adiera napisał:

Mam pytanie. Nauczyciel dostał karę, a uczniowie mieli poprawke, czy nie?

Mieli poprawkę.
    Dj Snake
    Poziom 22  
    Napisałem do jednego z nauczycieli wchodzących w skład komisji, zobaczę co odpowie. Zapewne jak się odwołamy całą klasą powołując na niepoprawnie przygotowane pracownie to szkoła będzie miała przechlapane a w sumie jakoś średnio nam na tym zależy... ale za to na egzaminie zależy, więc nie wiem co tu zrobić.
    Pawel1924
    Poziom 20  
    ehh... ja nie prze konwertowałem partycji d na ntfs...

Zrobiłem kopię plików z partycji D i sformatowałem ją na ntfs, później przywróciłem foldery i nadałem uprawnienia.

Czyli nie zaliczą tego? Trzeba było konwertować?

A wczoraj ktoś w tym temacie wspomniał że będzie konwertowanie i szyfrowanie..... a ja to olałem....
    zylu_zylu
    Poziom 10  
    Pawel1924 napisał:
    ehh... ja nie prze konwertowałem partycji d na ntfs...

Zrobiłem kopię plików z partycji D i sformatowałem ją na ntfs, później przywróciłem foldery i nadałem uprawnienia.

Czyli nie zaliczą tego? Trzeba było konwertować?.

Wszystko zależy od klucza. Według mnie spokojnie zrobiłeś to, o co chodziło autorom zadania - nadanie uprawnień. Myślę, że klucz będzie tak skonstruowany żeby przyznawać punkty i za konwersję i za format (w obu przypadkach umożliwiasz nadanie uprawnień).
    pelarr
    Poziom 10  
    Sprawdziłem sobie szybciutko na wirtualu. Uprawnienia nie działają po przelogowaniu więc na 100% jest źle. Ale wtopa, a wydawało się takie proste, to powinno wzbudzić podejrzenia ale nie bo poco.. No i lipa pozostało liczyć na cud :\