Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak sygnału z naziemnej Multiswitch BLUE LINE SH98A

giaur13 13 Jun 2011 10:24 2275 1
 • #1
  giaur13
  Level 13  
  Witam!

  Po strzale pioruna poszły dwa konwertery, zasilacz od splitterka, i multiswitch. Po wymianie wszystkiego ww sygnał sat jest w gniazdkach, nie ma sygnału naziemnej.

  Sygnał naziemnej podany przez stary (uszkodzony) multiswitch jest. Sygnał naziemnej podany omijając multiswitcha oczywiście też jest.

  Chcę zacząć od wymiany multiswitcha. Pytanie tylko: próbować innego egzemplarza, czy innego modelu? Obecny to BLUE LINE SH98A. Jedno czym się różni od poprzedniego to zakresy wyminione na linii Terr. Tutaj mam 47-862 MHz, na poprzednim dolny zakres był 5 MHz. To może mieć wpływ?

  Sygnał naziemnej przechodzi najpierw przez wzmacniacz antenowy WWK-861 Telmora, a następnie przez zwrotnicę (ew. odwrotnie). Coś z tego może mieć wpływ?
 • #2
  telesat1
  Moderator on vacation ...
  3.1.15. (11) Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.