Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Założenie własnej działalności-usługi informatyczne kilka pytań

13 Cze 2011 10:52 1157 1
  • Poziom 31  
    Witam, mam parę pytań na które szukam odpowiedzi:
    Zakładając, że w miesiącu miałbym zysk netto 200zł z usług, a powiedzmy w następnym miesiącu już mniej, to muszę do Skarbu Państwa oddawać jakąś ustaloną kwotę czy jest ona uzależniona od przychodu w danym miesiącu za usługi?.
    Czy obecnie pracując i otwierając działalność prywatną są jakieś zmiany które obowiązywałyby mnie ? Czy wystawiając fakturę za usługę muszę prowadzić jakąś księgowość? Raczkuję w temacie dlatego proszę o wyrozumiałość.
  • Poziom 19  
    Witam
    Nie oczekuj odpowiedzi jednoznacznej - wszystko zależy od tego jaki sposób opodatkowania wybierasz, sposób prowadzenie księgowości itp. Poczytaj o kwocie wolnej od podatku, o pomniejszeniu podatku o składkę na ubezpieczenie zdrowotne, ZUSie i składkach zdrowotnych itp. Podobnie jak ty pracuję oraz posiadam firmę z usługami informatycznymi - przed otwarciem firmy sporo pomogła mi książka "abc small business'u". Zwróć uwagę na wydanie książki - szukaj zawsze najnowszego z aktualnymi przepisami.
    Co do księgowości to polecam aby twoje rachunki prowadziła wykwalifikowana księgowa. Przy niedużych kosztach i niewielkiej robocie papierkowej będzie cię to kosztować przysłowiowe "grosze" (od 20 do 50 zł). Zaoszczędzi to twój czas a w późniejszym czasie także i pieniądze.