Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin zawodowy 2011 - Technik mechatronik

MrxPL 15 Cze 2011 22:04 75403 479
  • #361 15 Cze 2011 22:04
    1erni1
    Poziom 12  

MrxPL napisał:
    Ja zaznaczyłem że się zmniejszy przepływ, tak na chłopski rozum

Prędkość przepływu jest w danym przekroju odwrotnie proporcjonalna do wielkości jego pola. Im większy jest przekrój, przez który przepływa powietrze, tym mniejsza jest jego prędkość i na odwrót. Każde zmniejszenie pola przekroju powoduje, że prędkość przepływu powiększa się.

A więc odp. A jest odpowiedzią prawidłową, "na chłopski rozum" ;)

• Arrow Multisolution Day
  • #362 15 Cze 2011 22:06
    grezur0
    Poziom 11  

1erni1 napisał:
    MrxPL napisał:
    Ja zaznaczyłem że się zmniejszy przepływ, tak na chłopski rozum

Prędkość przepływu jest w danym przekroju odwrotnie proporcjonalna do wielkości jego pola. Im większy jest przekrój, przez który przepływa powietrze, tym mniejsza jest jego prędkość i na odwrót. Każde zmniejszenie pola przekroju powoduje, że prędkość przepływu powiększa się.

A więc odp. A jest odpowiedzią prawidłową, "na chłopski rozum" ;)

No, siema 1erni1 :) W końcu żeś się odezwał :D

A co do pytania 48? Jakąś gafę chyba w kluczu walnęli?

• #363 15 Cze 2011 22:07
    2OMEGA2
    Poziom 14  

Co do pytanie 38. z tego co znalazłem w starym zeszycie do pum-u wynika że prędkość się zwiększy. Prędkość przepływu cieczy w ruchy ustalonym są odwrotnie proporcjonalne do przekroju strugi (czyli mniejszy przekrój, większa prędkość).

• #364 15 Cze 2011 22:09
    grezur0
    Poziom 11  

2OMEGA2 napisał:
    Co do pytanie 38. z tego co znalazłem w starym zeszycie do pum-u wynika że prędkość się zwiększy. Prędkość przepływu cieczy w ruchy ustalonym są odwrotnie proporcjonalne do przekroju strugi (czyli mniejszy przekrój, większa prędkość).

Dokładnie. Do czego to doszło, żeby uczniowie poprawiali CKE... Ale z maturami było to samo. Nieprecyzyjnie sformułowane pytania... Mają cały rok na ułożenie arkuszy a później i tak masa błędów jest w nich... Szkoda gadać :/

• #365 15 Cze 2011 22:14
    2OMEGA2
    Poziom 14  

Panowie ja proponuje żebyśmy wszyscy napisali do nich w tej sprawie każdy po "meilu" żeby to poprawili.
    Na adres. sekret.wz(malpa)cke.edu.pl (wydział egzaminów zawodowych)

• Arrow Multisolution Day
  • #366 15 Cze 2011 22:19
    aggro1
    Poziom 9  

Proponuje zebyscie sie bardziej zajeli 2 czescia egzaminu tj czescia praktyczna a nie wyklucaniem o jeden punkt jezeli macie ich ponad 30 bo i tak macie zdane. Przypominam iz z 2 czesci trzeba miec minimum 75 punktow wiec tutaj sa uzasadnione obawy iz ponad polowa nie zda. :) Pzdr.

• #367 15 Cze 2011 22:21
    2OMEGA2
    Poziom 14  

aggro1 napisał:
    Proponuje zebyscie sie bardziej zajeli 2 czescia egzaminu tj czescia praktyczna a nie wyklucaniem o jeden punkt jezeli macie ich ponad 30 bo i tak macie zdane. Przypominam iz z 2 czesci trzeba miec minimum 75 punktow wiec tutaj sa uzasadnione obawy iz ponad polowa nie zda. :) Pzdr.

Tak tylko z drugą częścią nie da się nic zrobić tylko czekać na ocenę, i dopiero po tym może dało by się coś zrobić :D

• #368 15 Cze 2011 22:23
    aggro1
    Poziom 9  

Czy moglibyscie napisac co bylo dzisiaj na 2 zmianie ? Dzieki za odp.

Dodano po 1 [minuty]:

Watpie zeby uwzglednili wasze prozby/wiadomosci mysle ze nie zmienia arkusza odp. Chyba zaden z was nie wierzy w to podobnie bylo z maturami oni zawsze maja racje nawet jak jej nie maja :)

• #369 15 Cze 2011 22:24
    1erni1
    Poziom 12  

aggro1 napisał:
    Proponuje zebyscie sie bardziej zajeli 2 czescia egzaminu tj czescia praktyczna a nie wyklucaniem o jeden punkt jezeli macie ich ponad 30 bo i tak macie zdane. Przypominam iz z 2 czesci trzeba miec minimum 75 punktow wiec tutaj sa uzasadnione obawy iz ponad polowa nie zda. Pzdr.

Tu już nie jeden pisał, żę ma ~24pkt., także warto coś z tym zrobic dla tych osób, a jak masz tak pier***** to lepiej nic nie pisz.

• #370 15 Cze 2011 22:26
    aggro1
    Poziom 9  

haha 1erni1 uspokoj sie :) rozumiem iz nadmiar stresu powoduje iz jestes jakis nadpobudliwy i szybko sie denerwujesz.. Jak juz pisalem chyba zaden z was nie wierzy iz zmienia arkusz odp oni maja zawsze racje ;) A co do kolegi ktory ma 24 punkty rozumiem go bo najprawdopodobniej jestem w podobnej sytuacji ;) BIG UP.!

• #371 15 Cze 2011 22:31
    MrxPL
    Poziom 10  

Tak właśnie myśle. Pewnie nic nie odposzą tylko powiedzą że mają rację i kropka. Ale w kupie siła!!!1

• #372 15 Cze 2011 22:33
    aggro1
    Poziom 9  

Nie wiem jak wy panowie ale ja zaluje ze nie ma pytania o wskazania eksploatacyjne latwe punkty mam nadzieje iz podczas mojej wersji pojawi sie to pytanie.

• #373 15 Cze 2011 22:36
    2OMEGA2
    Poziom 14  

Panowie bez jaj od nas oczekują 50% z teorii 75% a sami nie potrafią zrobić poprawnego klucza HAHA!!!

• #374 15 Cze 2011 22:43
    1erni1
    Poziom 12  

Jestem spokojny :smoke:
    Dobra, kto chce niech pisze do nich zapytanie o te pytania niech uzasadnią dlaczego tak, a nie inaczej.
    Ja napiszę,

• #375 15 Cze 2011 22:45
    aggro1
    Poziom 9  

1erni1, 2OMEGA2 wiecie moze co bylo dzisiaj na 2 zmianie ?

• #376 15 Cze 2011 22:53
    1erni1
    Poziom 12  

aggro1 napisał:

strona 13 tematu, autor postu: Rinho
    czytaj uważnie ;)

• #377 15 Cze 2011 22:53
    Zakrzak3
    Poziom 10  

aggro1 napisał:

Przeczytaj 2 strony do tyłu bo już pisałem co było:!:

• #378 15 Cze 2011 23:01
    mateusz353
    Poziom 10  

Co pisaliscie w dokumentacji w 3 punkcie. Prosze o odpowiedz

• #379 15 Cze 2011 23:05
    aggro1
    Poziom 9  

Ok dzieki. Cos wydaje mi sie ze ktoras z tych 4 zmian ktore beda ; moze miec zadanie w stylu "" klient zlecil swoj uklad do modernizacji ze stycznikowego na uklad z wykorzystaniem sterownika plc." podobne bylo jakis czas temu ;)

Dodano po 3 [minuty]:

ZAKRZAK3 mam do Ciebie pytanie, jezeli chodzi o zagadanienia do opracowania byly wszystkie takie same jak w poprzednich ? musiales narysowac jakis schemat ?

• #380 15 Cze 2011 23:08
    mateoradom
    Poziom 10  

24 ptk :|

w tych odpowiedziach w cke na bank jest zła odp 38

Egzamin zawodowy 2011 - Technik mechatronik

• #382 15 Cze 2011 23:17
    grezur0
    Poziom 11  

kil napisał:
    I jeszcze jest bład w 50 powinno być B

Tu nie wiem, bo się nie znam na tym. Wahałem się właśnie między tymi dwoma odpowiedziami B i C i w końcu nawet nie pamiętam, którą zaznaczyłem :P

• #383 15 Cze 2011 23:17
    mateusz353
    Poziom 10  

Co pisaliscie w dokumentacji punkt 3!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• #384 15 Cze 2011 23:20
    2OMEGA2
    Poziom 14  

kil napisał:

Zapewne bo skoro był wypadek i ty pomagasz poszkodowanemu a niema nikogo innego to jak prowadzić pomoc i czekać na ratowników skoro nikt po nich nie zadzwonił !?

• #385 15 Cze 2011 23:21
    grezur0
    Poziom 11  

mateusz353 napisał:
    Co pisaliscie w dokumentacji punkt 3!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zajrzyj na stronę wcześniej a nie piszesz głupie pytania. 2 osoby podały, co tam powinno być. I nie krzycz. A jeśli już, to nie zachowuj się jak pokemon - wystarczy jeden wykrzyknik a nie pięćdziesiąt.

• #386 15 Cze 2011 23:26
    mateoradom
    Poziom 10  

Napisałem do nich emaila co z tymi odpowiedziami.

• #387 15 Cze 2011 23:29
    MrxPL
    Poziom 10  

A ja zaznaczyłem w 50 C :P Wydało mi się to logiczne że skoro jest wypadek i ty pomagasz to pomagasz tak długo aż nie nadejdzie pomoc, zakładając że ktoś ją wezwał...

• #388 15 Cze 2011 23:31
    2OMEGA2
    Poziom 14  

MrxPL napisał:
    A ja zaznaczyłem w 50 C :P Wydało mi się to logiczne że skoro jest wypadek i ty pomagasz to pomagasz tak długo aż nie nadejdzie pomoc, zakładając że ktoś ją wezwał...

Właśnie zakładając, a jeśli założymy że nikogo tam niema ??
    To odp B. czyli dzwonimy po pomoc dopiero w tedy pomagamy.....

• #389 15 Cze 2011 23:34
    grezur0
    Poziom 11  

MrxPL napisał:

To jest to kolejny przykład debilnie sformułowanego pytania. No dobra. B na logikę jest OK. Wzywamy pomoc i podejmujemy akcję ratunkową. A odp. C? Złóżmy z tego zdanie: "Osoba udzielająca pomocy przedmedycznej powinna niezwłocznie podjąć akcję ratunkową i prowadzić ją do przybycia ratownika." Ale mógłby się nie doczekać, bo jeśli nikogo nie ma w pobliżu, to kto ma wezwać tego ratownika?

EDIT//

Dobra Panowie/Panie. Ja lecę spać, bo jutro I zmiana na 9.00. Trzeba być wyspanym, żeby dobrze myśleć. Co będzie to będzie. A jakby co to jeszcze jest przyszły rok :P. Dobranoc ;)

• #390 15 Cze 2011 23:36
    1erni1
    Poziom 12  

kil napisał:

Tu już nie był bym taki pewny, wydaję mi się, że powinieneś niezwłocznie udzielić pomocy koledze "mechatronikowi", czekając na pogotowie(czyli w domyśle ktoś je wezwał), z tąd odp. C

A pozatym tak zaznaczyłem :) dlatego myślę, że to śłuszna opcja ;pp

Nie wiem kto z was ma prawko, ale może niektórzy kojażą "debilne" pytania z pierwszej pomocy na egzaminie prawa jazdy, właśnie w tym stylu, nie dzwon po pogotowie tylko szybko pomóż poszkodowanemu, szczególnie jeśli ten nie oddycha,
    bo liczy się czas "4złote minuty"
    a może tylko się zbytnio wymądrzam, aby obronić tą odpowiedź ;)