Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin zawodowy technik mechanik 2011

jamiana 14 Cze 2011 22:59 30022 46
  • #31 14 Cze 2011 22:59
    mikrus89
    Poziom 2  

Panowie kiedy wyniki?? :]

Dodano po 2 [minuty]:

Panowie kiedy wyniki??:]

• #32 15 Cze 2011 12:08
    rafmen9
    Poziom 1  

witam mam arkusze egzaminacyjne z testów i etapu praktycznego nie było tak trudne zawaliłem tylko na obliczeniach

nie było żadnej piły ramowej tylko przecinarka tarczowa
    i nie było żadnych ściernic brał ktoś pilnik ślusarski
    a demontaż imadła od czego zaczeliście

Dodano po 39 [sekundy]:

a w założeniach co napisaliście

Dodano po 7 [minuty]:

wałek stary był wykonany z stali wg PN-EN 10027-1:1994 S235JR wg PN to była St3S
    i trzeba było wybrać lebszą do ulebszania cieplnego ja wybrałem stal wg PN-EN 10027-1:1994 C25 wg PN to była 25 a ulebszyć cieplnie trzeba było 28-32 HRC tak pisało na rysunku w załączniku 2

a wy jaką stal wybraliście

• #33 15 Cze 2011 17:50
    ksu46
    Poziom 2  

C22 ale chyba jeśli wybrałeś tę ostatnią to też jest dobrze. Ja wypisałem wszystkie narzędzia ponieważ punktów ujemnych nie ma. Demontaż imadła zacząłem od nakładek na szczęki. Mam nadzieje że nie jest to jakimś błędem. Prace starałem się pisać w miarę czytelnie ponieważ mój nauczyciel mówił że za to też są jakieś punkciki :)

PS. Panowie jak oceniacie trudność egzaminu? Tak w skali od 1 do 10. Moim zdaniem to takie 7.

Dodano po 8 [minuty]:

Aha jeszcze odpowiedź na temat założeń. No więc z tego co mi wiadomo to każde zdanie z tekstu, oprócz tematu tj. ostatnie zdanie bez " opracuj". Do tego takie zdania (dyktował nam je nauczyciel) :
    - wszystkie prace wykonujemy zgodnie z załączoną dokumentacją techniczną
    - wszystkie prace wykonujemy zgodnie z zasadami BHP i ochrony środowiska

napisałem także:
    - korpus pozostawiamy w miejscu zamontowania
    Zapomniałem napisać że wykonujemy ulepszanie cieplne ale na szczęście nie zabrakło mi tego w procesie :)

• #34 15 Cze 2011 19:31
    koyotito
    Poziom 9  

fikcja napisał:
    koledzy, każdy teraz ma swoją wersję i nikt nie wie jak będą oceniać egzaminatorzy więc najlepiej poczekać na wyniki. Wydaje mi się że nie powinno być problemu z wykonaniem tego otworu w mojej wersji ale oceniający są różni. Aha jeszcze jedno, przy demontażu pisaliście o ściągnięciu szczeki przesuwnej?

ale to wiadome ze to bedziesz mial uznane na 100% nic sie nie dzieje nikt Ci tak nie zabroni skoro byly narzedzia do tego :)

Dodano po 33 [minuty]:

rafmen9 napisał:
    witam mam arkusze egzaminacyjne z testów i etapu praktycznego nie było tak trudne zawaliłem tylko na obliczeniach

nie było żadnej piły ramowej tylko przecinarka tarczowa
    i nie było żadnych ściernic brał ktoś pilnik ślusarski
    a demontaż imadła od czego zaczeliście

Dodano po 39 [sekundy]:

a w założeniach co napisaliście

Dodano po 7 [minuty]:

wałek stary był wykonany z stali wg PN-EN 10027-1:1994 S235JR wg PN to była St3S
    i trzeba było wybrać lebszą do ulebszania cieplnego ja wybrałem stal wg PN-EN 10027-1:1994 C25 wg PN to była 25 a ulebszyć cieplnie trzeba było 28-32 HRC tak pisało na rysunku w załączniku 2

a wy jaką stal wybraliście

sory pomylilo mi sie bo nie pamietam dokladnie co bylo w maszynach ale to nie zmienia faktu ze trzeba bylo jej uzyc to ciecia wstepnego..
    pilnik do tepienia ostrych krawedzi mozna bylo uzyc :P bo fazowanie bylo tylko jedno reszta nie byla fazowana z tego co pamietam, wiec mozna bez problemu uzyc pilnika. Z tym pozostawieniem korpusu w miejscu zamocowania przesadziles troche, bo zaklad przyjął partie imadeł, co jest równoznaczne z tym, że to nie moze zostac w miejscu zamocowania, bo ktos im dostarczyl te imadla ;) co innego jakby bylo wspomniane ze wewnatrz zakladowa naprawa czy cos.. a jak juz ma zostac w miejscu zamocowania to zawsze w tresci zadania to pisze;)

Co do gatunku stali ja wybrałem tą ostatnią. Była zdecydowanie wytrzymalsza jeżeli chodzi o rozciąganie, tamta przedostatnia miała chyba tylko o 5 MPa kr wieksze od St3S.. Napisalem ze te dwie przedostatnie spełniają wymagania, i ze dobieram tą ostatnią..

• #35 16 Cze 2011 08:47
    ksu46
    Poziom 2  

No faktycznie przesadziłem ale ja tak mam jak za dużo myślę :D podobnie w części pierwszej. Właśnie sprawdziłem odpowiedzi i każda którą zmieniłem była dobrze a jest źle :| na szczęście jest zdane choć nie ma się czym pochwalić bo tylko 29 pkt. i 14 z pp. Zapomniałem jeszcze napisać żeby nasmarować części ruchome

• #37 16 Cze 2011 22:14
    koyotito
    Poziom 9  

nie boj sie ja tak mam w dwoch zmienilem dobre na zle :P a panowie pytanie za sto punktow co daliscie wycinanie czy dziurkowanie ? :D chyba ja jedyny ze szkoly dalem dziurkowanie :PP bo przeczytalem ze to koleczko to jest odpad :P

• #38 17 Cze 2011 07:53
    ksu46
    Poziom 2  

Ja też dałem dziurkowanie :D choć po egzaminie moja nauczycielka upierała się że to wycinanie to akurat wiedziałem że to jest odpowiedź B. Również odczytałem z rysunku że to odpad:) Najważniejsze że zdane !

• #40 25 Wrz 2011 14:01
    witek2424
    Poziom 10  

cz.1 - 58%
    cz.2 - 65%
    praktyczny - 88%

• #41 25 Wrz 2011 14:26
    karolek1717
    Poziom 9  

cz1 68%
    cz2 90%
    Praktyczny 98% :)

• #42 23 Paź 2011 14:20
    emiter484
    Poziom 2  

Witam
    Ktoś posiada przykładowe rozwiązanie tego egzaminu praktycznego .
    Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

• #43 13 Lis 2011 16:22
    Vesiga
    Poziom 8  

Dołączam się do prośby.Potrzebuję ponieważ w tym roku zdaje w/w egzamin.

• #44 07 Gru 2011 21:10
    pat92
    Poziom 2  

koledzy czy mógł by ktoś jeszcze raz wrzucić Egzamin Zawodowy z czerwca 2011 praktyczny i teoretyczny lub jakies inne przykłady ??

• #46 12 Gru 2011 19:42
    pat92
    Poziom 2  

Wielkie Dzięki Vesiga :).
    Przyda sie

Dodano po 1 [minuty]:

Moze ma ktoś testy teoretyczne z 2011 lub inne ?

Dodano po 17 [minuty]:

Mam pytanko odnosnie tego egzaminu związanego z naprawa imadła ślusarskiego .A załaczniów tam czasami nie było ???

• #47 29 Gru 2012 15:08
    kamel16
    Poziom 9  

Witam.Posiadam testy arkusze egzaminu zawodowego technik mechatronik wraz z odpowiedziami z lat 2006,2007,2008,2009,2010,2011 a także zadania niektóre zadanie praktyczne z komentarzami oraz notatki z zajęć..zainteresowanych proszę o kontakt:adrian16-1995@o2.pl