Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin Zawodowy Technik Elektryk 2011

plus_vip 14 Cze 2011 15:22 74746 336
  • Relpol przekaźniki
    mati1467
    Poziom 9  
    Hehe jaki sposób na zarobienie punktów. I tak wybiorą moją wersje, bo mam wszystkie egzaminy z rozwiązaniem :)
    krystianleon
    Poziom 9  
    W zeszłym roku była usterka w instalacji oświetleniowej ,to teraz pewnie bedzie usterka w układzie sterowania silnika lub tak jak w 2009r instalacja alarmowa. Jutro się okaże, może jak etap pisemny był trudny to ''praktyczny'' dają łatwiejszy ;)
    mati1467
    Poziom 9  
    krystianleon obyś miał rację, żeby praktyczny był łatwiejszy, bo test na prawdę niektórych mógł porazić. Robiłem wszystkie testy i powiem Wam, że ten był najtrudniejszy. Cóż jutro mam praktykę na 9:00 zobaczymy co z tego wyniknie.
  • Relpol przekaźniki
    werbow
    Poziom 9  
    Na CKE bedą ponoć pod koniec tygodnia...
    tom4sz
    Poziom 13  
    Wydaje mi się że będzie coś czego jeszcze nie było ... może falowniki , sterowniki PLC..
    Maf00
    Poziom 11  
    rzuciłem okiem na odp i nawet jest ok ale reszty nie sprawdzam odp bo po co się stresować :D

Tak na praktykę trzeba mieć ołówek długopis czarny linijkę i kalkulator

abyś wiedział co w którym pkt wpisać i będzie luzik :D

1 tytuł
    2 założenia --(zazwyczaj nagłówki z załączników rys pomiary oraz cos co jest w treści np ze ponowne załączenie możliwe po 10 min itp)
    3 wykaz prawdopodobnych przyczyn zepsucia--(tu trzeba przeanalizować tabele z pomiarami może tam coś będzie ∞)
    4algorytm -- (najgorsze)
    5 wykaz mierzonych wielkości elekt. --(można się odnieść do tabelki a dopisać tylko narzędzia kontrolno pomiarowe jakie użyto)
    6 wskazania eksploatacyjne:--( tu zawsze zaczynamy od "prace kontrolne i naprawcze powinno się powierzać wykwalifikowanym pracownikom" lepiej to wygląda :D)
    1 wnioski --piszemy co wnioskujemy z wyników i rysunków (Z analizy wyników wynika, iż ..)
    2 Wykaz narzędzi, materiałów - (tu piszemy co było nam potrzebne wkrętaki mierniki itp)
    3 Opis usunięcia uszkodzenia - (tu swoimi słowami piszemy co robiliśmy po kolei aby dojść do sedna sprawy :D)

tyle może te 75/100 się wyrzeźbi...

a swoja droga to co za deb***le to wymyślili żeby na praktycznym dawać teoretyczne zadanie a coś fizycznie możliwego do wykonania..

umieszczam projekt mojego wykonania robionego na zaliczenie w szkole
    moze komus sie przyda
    Załączniki:
    JerT
    Poziom 9  
    Jak myślicie? Będzie algorytm czy wykaz prac?
    I oby nie było modyfikacji. Albo jak już coś to żeby była łatwa.
    rusek177
    Poziom 9  
    Yo. Tak przy okazji to jak długo można poprawiać egzaminy? Ja w 2009 zdałem teorię ale praktyki niestety nie bo... bo nie. W 2010r nie przystąpiłem w ogóle do poprawki. W tym roku (już jutro...) podejdę do praktycznego bo niby gadali mi w szkole że nie musze teorii poprawiać itd. Egal. Do kiedy mogę poprawiać PRAKTYCZNY? 3 lata od napisania pierwszego egzaminu? A do 5 lat od pierwszego egzaminu mogę całość poprawiać czy jak to jest?? Jeśli ktoś wie to OPD. pozdro

Dodano po 2 [minuty]:

tom4sz napisał:
    Wydaje mi się że będzie coś czego jeszcze nie było ... może falowniki , sterowniki PLC..

Nie kracz kolego..
    Mohawk
    Poziom 9  
    tom4sz napisał:

Falowniki ? Sterowniki ? a jako technik miałeś sterowniki PLC na lekcjach ? U nas tego tematu nawet nie liznęli, a nawet jeśli byłoby któreś z zagadnień o których mówisz to ciężko do nich zastosować modernizację która z reguły jest wpleciona w zadanie egzaminacyjne, myślę, że egzaminatorzy zdają sobie sprawę ze słabego zaplecza technicznego szkół i czasem nawet braku możliwości przekazania wiedzy na ciekawe tematy tj. wspomniane sterowniki PLC.
    Ja przyznam że miałem dość biedną szkołę, która brak sprzętu i jego przemijanie nadrabiała chociaż gronem świetnych nauczycieli.
    tom4sz
    Poziom 13  
    Mohawk napisał:
    tom4sz napisał:

Falowniki ? Sterowniki ? a jako technik miałeś sterowniki PLC na lekcjach ?

A miałeś wszystko co było na teoretycznym?
    Obym się mylił , teoretyczny był trudny , podobnie może być jutro ... :cry:
    Mohawk
    Poziom 9  
    Być może. Wszystko okaże się jutro, a gdybanie nie ma sensu póki co.
    Tak czy inaczej trzymam kciuki za siebie i za Was.
    rusek177
    Poziom 9  
    Mohawk napisał:
    tom4sz napisał:

Falowniki ? Sterowniki ? a jako technik miałeś sterowniki PLC na lekcjach ? U nas tego tematu nawet nie liznęli, a nawet jeśli byłoby któreś z zagadnień o których mówisz to ciężko do nich zastosować modernizację która z reguły jest wpleciona w zadanie egzaminacyjne, myślę, że egzaminatorzy zdają sobie sprawę ze słabego zaplecza technicznego szkół i czasem nawet braku możliwości przekazania wiedzy na ciekawe tematy tj. wspomniane sterowniki PLC.
    Ja przyznam że miałem dość biedną szkołę, która brak sprzętu i jego przemijanie nadrabiała chociaż gronem świetnych nauczycieli.

A moja szkoła nie dość że była biedna to w dodatku nauczyciele (cenzura)... Jeden dziadek tylko fajnie uczył ale sie zwolnił bo był za stary
    pepek212
    Poziom 1  
    Jutro wszyscy piszemy o tej samej godzinie (tzn 9) ??
    krystianleon
    Poziom 9  
    Technik elektryk - egzamin praktyczny, pisany na kartce... brak słów. Jest w ogóle szansa na powrót dawniejszych prac dyplomowych ??
    grafik11
    Poziom 9  
    no niestety totalny bezsens ale nic nie poradzimy :/
    ja stawiam na usterkę jakiegoś układu sterowania silnika, instalacji domowej + modyfikacja
    @@Kamil@@
    Poziom 16  
    my jak my nie mówię że jest dobrze bo jest nanic ale wyobraźcie sobie technik gastronomi który musi zupę ugotować na papierze ? przecież to jacyś idioci wymyślili to co ja mowie Polacy bo tylko Polak potrafi .
    Pozdro i powodzenia jutro jakoś przeżyjemy to ;)
    soadfan
    Poziom 15  
    Ja zdawałem rok temu, zdałem i z ciekawości zobaczyłem jaki był w tym roku, powiem tak, Panowie bójcie się jutra, bo może być ciężko. W tym roku wiem, że bym go nie zdał bo dużo energo.... Dajcie jutro arkusze z praktyki.
    wegras
    Poziom 2  
    no ja jutro tez bede pisal "praktyczny" :|
    niech ktos zrobi dokladnie ten test bo nie daje mi to spokoju czy zdam :p
    rusek177
    Poziom 9  
    @@Kamil@@ napisał:
    my jak my nie mówię że jest dobrze bo jest nanic ale wyobraźcie sobie technik gastronomi który musi zupę ugotować na papierze ? przecież to jacyś idioci wymyślili to co ja mowie Polacy bo tylko Polak potrafi .
    Pozdro i powodzenia jutro jakoś przeżyjemy to ;)

Ja współczuje nam wszystkim. Mój przyszły szwagier ma zostać marynarzem i wyobraźcie sobie jego egzamin... na papierze ;/ Jak sie uda to wrzuce jego zadanie i sie pośmiejemy.. (lub popłaczemy,że tak to w naszym kraju wygląda..).

PS zawsze można poprawić.
    plus_vip
    Poziom 8  
    No powodzenia damy radę...;]
    Jak kolega wspomniał Polak Potrafi...;)
    darko13124
    Poziom 10  
    Powodzenia panowie elektrycy:)