Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Leje sie z lodówki POLAR.

14 Lis 2004 19:35 6928 6
  • Poziom 33  
    Witam.
    Mam od lat problem z wyciekiem wody przez przednie drzwi w mojej lodówce POLAR CZ 250.
    Było tak od początku jednak sprawe z niewiadomych powodów odwlekałem aż do teraz.
    Kompletnie nie wiem co może być powodem.
    Dodam, że drzwi są szczelne, rurka drożna i pojemniczek na agregacie DANFOS jest OK.
    Woda skrapla sie na górnej części lodówki od wewnątrz i skapuje na dno poczym wycieka przez drzwi.
    Dziękuję za wszystkie rady.
  • Poziom 28  
    Może coś nie tak z wypoziomowaniem lodówki, bo watpię aby była to wada fabryczna.
  • Poziom 15  
    Witam.
    Mam pytanie ,a mianowicie czy w trakcie trwania gwarancji była napełniana . Przyczyną skraplania się wody w górnej części komory chłodziarki może być przechładzanie między zamrażalnikiem a chłodziarką
    ( uszkodzona izolacja , nieszczelność między progiem a elementami plastikowymi zamrażalnika , pominięty układ dochładzania jeżeli była naprawiana). Innych przyczyn powstawania skroplin w tym miejscu nie widzę.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Witam. Nie wiem czy mamy akurat taki sam model lodówki, ale mogę ci powiedzieć jak szybko i skutecznie usunąć tę usterkę. Ja naprawiałem już coś takiego dwa razy w tym raz u siebie. Na początek krótki opis. W tylnej ścianie lodówki wbudowany jest parownik, skraplająca się na nim woda spływa po tylnej ściance do korytka znajdującego się nieco powyżej najniższej półki a z tamtąd rurką odprowadzana jest na zewnątrz do pojemnika umieszczonego na sprężarce. Cały problem polega na tym aby ta rurka była drożna, a zapych się nader często. Trzeba dmuchnąć w nią z tyłu lodówki - radzę zabezpieczyć otwór wewnątrz jakąś szmatą - grozi wielkim bałaganem. Powodzenia Napisz czy pomogło
  • Poziom 33  
    Lodówka jest wypoziomowana i tu właśnie może leżeć cały problem.
    Dzisiaj odchyliłem ją do tyłu i mam wrażenie, że jest lepiej.

Lodówka nigdy nie była napełniana ani naprawiana.

:arrow: ARTEXX patrz mój pierwszy post: rurka jest drożna i pojemnik jest tam gdzie powinien być.
    Po co mnie zmuszasz do pisania dwa razy tego samego :?:

WIŹNY- myślisz, że lodówka powinna być pochylona lekko do tyłu :?:
  • Poziom 28  
    Czytałem dużo indtrukcji montażu lodówki w miejscu docelowego użytkowania i zawsze piszą o wypoziomowaniu, jednakże z obserwacji zauważyłem, ze gdy pochylimy ją lekko do tyłu to właśnie woda nie ma prawa lać się przodem i dodatkowo uzyskujemy fajny efekt domykania się samoistnego drzwi, pomocne przy dziciach co lubią nie zwraca uwagi na tak drobny a jakże wazny szczegół. Jeśli pomaga odchylenie do tyłu to proponuję ją tak zostawić. POZDRAWIAM
  • Poziom 33  
    Pomogło odchylenie do tyłu.
    Od wczoraj ani kropelki bardzo dziękuję za rady.
    Pozdrawiam.