Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Technik Elektryk - Faber CK
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin zawodowy Elektryk 2011 - skany pytania

Tomeczekk 16 Cze 2011 20:57 26427 50
  • Technik Elektryk - Faber CK
  • #32 16 Cze 2011 22:17
    kimimaroo
    Poziom 7  

praktyczne są rozpisane na kilka dni zależy od tego czy dużo ludzi będzie go zdawać ale z tego co mi wiadomo na każdy dzień są inne zadania przygotowane.. a u nas jak mieliśmy w 1 sali 6 osób ścianami byliśmy rozdzieleni to 3 miało 1 zadanie z sterowaniem silnika jakieś tam przekaźniki czasowe a 3 osoby miały instalacje ele.

ci co mieli instalacje ele. robili to w niecałe 2h ci z sterowaniem silnika/ ledwo co się wyrabiali a czasu macie na to chyba 4h jeśli dobrze pamiętam

pozatym ten plan działania niby nam mówili że najważniejszy jest beznadziejne to jest no ale.. bo to jest tak że go robisz i im oddajesz a potem ci sprawdzają i raczej ci nie dopiszą tego co brakuje.. chociaż tak jak mówiłem profesor chodził i ściągi nam dawał co na nim powinno się znaleźć o tyle dobrze mieliśmy że to było w naszej szkole i sale do tych egzaminów też właściwie sami robiliśmy.. więc też w jakimś sęsie wiedzieliśmy z czym się zetkniemy ^^

pozatym to tak jak z maturą jak trafisz na kogś normalnego że będzie ci tam z polaka sprawdzał to może niepotrzebne skreśli chociaż bo za błędy rzeczowe to chyba się oblewa właściwie a jak na kogoś wrednego to ci nic nie przepóści.. tak samo i tu może być fajnie że komisja będzie się znała i tak jak u nas nie będą nawet na was zwracać uwagi a może jeszcze specialnie będą koło was buszować czy czasem gdzieś nie zaglądasz.. tak czy inaczej przypada 1 egzaminator na 1 osobe chyba i z twojej szkoły chyba tylko dyrek może być tak mi się wydaje a u nas jeszcze nas profesor od praktyk był no bo znajomości :P

• Technik Elektryk - Faber CK
  • #33 16 Cze 2011 22:59
    elektron114
    Poziom 12  

Ja mam 6 lipca.

W szkole nie mieliśmy żadnych warsztatów . Praktyki mieliśmy w zakładzie prywatnym. Robiliśmy instalacje , sieci energetyczne , montowaliśmy bramy do tego sterowanie oświetleniem .
    Nie wiem jak wy ale ja w szkole nie miałem przedmiotów zawodowych . Raz na jeden rok szkolny jechaliśmy na miesięczny tzw kurs około 350 km od domu na którym mieliśmy przedmioty tylko i wyłącznie zawodowe . Dużo się tak nie nauczyliśmy bo szybko trzeba było brać materiał by się wyrobić . Z 20 osób nikt nie potrafi podłączyć tego sterowania silnika prawa lewa , za mało czasu było na to by sie dowiedzieć . Prawie każdy z innej miejscowosci . Na egzamin jadę do leżajska . A do szkoły chodzę w lubaczowie .

• #34 16 Cze 2011 23:12
    kimimaroo
    Poziom 7  

to lipa my mieliśmy w klasie 24 osoby podzielone na 3 grupy z tego wiadomo raz ktoś nie przyjdzie raz coś tam. i tak bywało i po 5 osób na zajęciach każdy miął swoje zadanie i się takich zadań ok 10 robiło na okrągło i się w końcu tego nauczyło

bywało też żę i na budowy nas zabierali i praktyki takie prawdziwe mieliśmy teraz pracuje jako elektryk i wiele z tych praktyk szczególnie tych na budowach mi się przydało :)

• #35 16 Cze 2011 23:25
    elektron114
    Poziom 12  

No na budowach to je prawie co praktyki jestem . Czasami na sieci energetyczne mnie brali. Instalacje zrobię całą w domu . Wolał bym mieć w szkole przedmioty zawodowe ,przez cały rok ,a nie raz na rok czasu miesięczny kurs .

• #36 17 Cze 2011 17:04
    Tomeczekk
    Poziom 9  

Szanowny Panie,
    w odpowiedzi na Pana e-mail informujemy, że klucze wyboru poprawnych
    odpowiedzi dla zasadniczej szkoły zawodowej zostaną opublikowane na stronie
    internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej jeszcze dzisiaj, najpóźniej
    na początku przyszłego tygodnia
    Poniżej link do strony:
    http://www.cke.edu.pl/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

Z poważaniem

Wydział Egzaminów Zawodowych
    Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

• #37 17 Cze 2011 17:44
    arekd555
    Poziom 15  

Witam , albo jeszcze dzisiaj, najpóżniej za tydzien, to kiedy......albo ...albo....

• #38 17 Cze 2011 17:51
    Tomeczekk
    Poziom 9  

Oni chyba sami jeszcze nie wiedzą kiedy

• #40 17 Cze 2011 19:10
    mateo010
    Poziom 1  

W końcu są, zdałem :) W końcu nie był taki trudny. Widzę że co niektórzy elektrycy macie przerąbane, ja praktyki w niedaleko szkoły też tam egzamin mam i się nie boję bo instalacje i silniki nie raz podłączałem podobnie jak na egzaminie będzie. Ale macie praktykę w terenie i doświadczenie a przy szkolnych warsztatach nie można tego się nauczyć.

• #41 17 Cze 2011 19:35
    Tomeczekk
    Poziom 9  

Ja również zdałem :) szczerze to obawiałem się wyników ale jest dobrze :)

• #42 17 Cze 2011 20:14
    elektron114
    Poziom 12  

Ja chyba też ;p Z pp 13 punktów
    z tych odpowiedzi co zapamietalem to 26 5 nie pamietam ktore zaznaczylem . Ale mysle ze zdane ;p

kiedy beda wyniki kto zdal a kto nie ?

• #44 17 Cze 2011 21:16
    Roha
    Poziom 10  

Klucze już są na stronie CKE, 44 ptk z I oraz 17 z II

• #45 17 Cze 2011 21:31
    Tomeczekk
    Poziom 9  

Teraz zostało nam tylko zdać praktykę :) życzę każdemu powodzenia w praktycznym .

• #47 18 Cze 2011 11:10
    mariusz.l-ca
    Poziom 1  

witajcie. ja mam 39 jak na razie bo nie pamiętam jak odpowiedziałem na 3 pytania.
    ma ktoś może arkusz z podstaw przedsiębiorczośći? chodzi mi o skan.

• #48 18 Cze 2011 11:39
    mari922
    Poziom 2  

mogl by ktos wrzucic pytania z czesci 2

• #50 21 Cze 2011 10:16
    grazynawk
    Poziom 2  

Odpowiedzi na pytania znajdziecie na stronie cke.org.pl

• #51 04 Lip 2012 00:21
    janek3333
    Poziom 12  

Coś tu plączecie. Technik elektryk i eklektyk to dwa różne zawody i zwłaszcza etap praktyczny mają zdecydowanie rożne.
    Planowanie, organizowanie, wykonywanie i prezentacja to elektryk i te egzaminy jeszcze trwają.
    W technikum jest na praktycznym opracowanie dokumentu pod nazwą projekt realizacji prac związanych z lokalizacja i usunięciem usterki - i ten egzamin się zakończył.

Na praktycznym technik elektryk w tym roku miał za zadanie zidentyfikować błędzie połączoną puszkę (lub źle zasilony żyrandol) oraz niesprawny kinkiet.
    Ten sam błąd można było usunąć na 2 sposoby - ciekawe jak to będzie w wynikach?

Szukaj w 5mln produktów