Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens 2013 radio safe brak komunikacji z op-com

darekkw1 13 Cze 2011 20:03 2490 7
  • #1 13 Cze 2011 20:03
    darekkw1
    Poziom 9  

Witam
    Przeczytałem mnóstwo tematów na tym forum odnośnie mojego problemu. W skutek odłączenia akumulatora w swoim samochodzie wykasowała mi się pamięć w radiu „simens 2013” i teraz, co parę sekund wyświetla mi się napis „radio Safe”, przestały również działać przyciski w kierownicy,
    Poczytałem na forum ze należy radio ponownie zaprogramować, Potrzebny do tego procesu jat klucz „car pass”, który również posiadam, posiadam również interfejs diagnostyczny op-com, Niestety nie mogę sobie poradzić z tym problemem, Mianowicie, gdy próbuje w radiu wyłączyć „funkcję antykradzieżową”, aby zaprogramować ponownie pamięć eeprom. Radio zachowuje się dziwnie, przerywa komunikacie, i po chwili znów komunikacja jest nawiązana, dzieje się tak za każdym razem, gdy chce przeprowadzić programowanie, lub wejść dalej w funkcje interfejsu. Interfejs jest na pewno dobry, gdyż dzieje się tak tylko w przypadku diagnostyki radia pozostałe komponenty samochodu są ok.
    Może mi ktoś podpowiedzieć, jaka może być przyczyna przerywania transmisji, gdzie muszę szukać uszkodzenia radia.
    Z góry dziękuje, za odp.

0 7
  • #2 28 Cze 2011 21:13
    bratyslaw
    Poziom 23  

Witam,

Również miałem "Radio Safe" w NCDC2015. Po kilku próbach udało się połączyć OP-COMem z radiem i po wpisaniu security kodu komunikat zniknął. Jednak błąd 52 (niezaprogramowany EEPROM) pozostał a wraz z nim brak sterowania z kierownicy. Tutaj pomoże pewnie tylko sprzętowy Tech. Pokombinuj z parametrami transmisji KW82, mi się udało po zmianie interwałów na 3 albo 4 ms. I zacznij programowanie zaraz po połączeniu z radyjkiem, przed odczytem błędów.

Pozdrawiam.

0
  • #3 29 Cze 2011 06:56
    darekkw1
    Poziom 9  

Witam
    A czy możesz mi udzielić informacji ile takie programowanie zajmuje czasu. Dziś po południu spróbuje pomieniać parametry interfejsu. Z góry dziękuje za odp.

0
  • #5 29 Cze 2011 13:26
    darekkw1
    Poziom 9  

Witam
    A czy udało ci się uaktywnić klawisze w kierownicy?

0
  • #7 29 Lis 2011 09:53
    ravenn
    Poziom 17  

Witam.
    Czy coś się udało zdziałać?
    Jakaś recepta na komunikację z opcom?

0
  • #8 29 Lis 2011 19:08
    darekkw1
    Poziom 9  

Witam
    Mi nadal nie udało się odblokować radia op-com. Próbowałem różnych ustawień interfejsu ale nic to nie pomogło. Wydaje mi się potrzebny jest do tego Tech2 niestety.

0
  Szukaj w 5mln produktów