Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba o opinię zestawu komputerowego

13 Cze 2011 21:19 2533 27
  • Poziom 8  
    Napisze to wszystko co jest na stronie z allegro
    PŁYTA GŁÓWNA: ASUS M4N68T-M LE V2 (Socket AM3)
    WYDAJNY CHIPSET nForce 630a
    OBSŁUGA PROCESORÓW ATHLON II PHENOM II
    OBSŁUGA PAMIĘCI DDR3 DO 1600 MHz
    MOŻLIWOŚĆ ROZBUDOWY DO 16GB
    PROCESOR: AMD PHENOM II 840 (Socket AM3)
    PROCESOR CZTERORDZENIOWY
    TAKTOWANIE PROCESORA - 4 x 3,2 GHz
    WERSJA BOX 64-BIT
    DOŁĄCZONY WENTYLATOR !!!
    PAMIĘĆ OPERACYJNA: 4096 MB / 1333 MHz / DDRIII
    MARKOWA PAMIĘĆ - KINGSTON GOODRAM ELIXIR VMAX
    KARTA GRAFICZNA: NVIDIA GEFORCE GT430 1024MB DDRIII
    PEŁNA OBSŁUGA DIRECT X 11 ORAZ PIXEL SHADER 5
    PAMIĘĆ - 1024 MB
    TAKTOWANIE PROCESORA - 700 MHz
    EFEKTYWNE TAKTOWANIE PAMIĘCI W 3D - 1600 MHz
    KARTA DŹWIĘKOWA: KARTA DŹWIĘKOWA 6-KANAŁOWA
    DŹWIĘK W TECHNOLOGII HIGH DEFINITION
    KARTA SIECIOWA: KARTA SIECIOWA ETHERNET
    10/100/1000 Mb/s GIGABIT ETHERNET
    DYSK TWARDY: 500GB SATA II 16MB CACHE 7200RPM
    NIEZAWODNY I CICHY DYSK TWARDY
    NAPĘD OPTYCZNY: NAGRYWARKA DVD DUAL LAYER 22x
    DWUWARSTWOWA + OPROGRAMOWANIE NERO
    ZASILACZ: ZASILACZ ATX 400W PFC
    CICHY WYDAJNY I STABILNY Z FILTREM PFC
    DODATKI: KOMPLET STEROWNIKÓW
    PEŁNE OKABLOWANIE
    Tu proszę link na allegro Link
    Proszę o pomoc! :) bo nie znam się za bardzo na tych rzeczach :D
  • Poziom 26  
    Komputery z Allegro to szmelc.
    Podaj budżet i zastosowanie, a złożymy jakiś konkretny zestaw.
  • Poziom 8  
    Nie mam za dużo :) tak okolo 1100 zl
  • Poziom 43  
    maniekm12 napisał:
    Czy to dobry komputer ?

Nie!!!

Zestawom komputerowym z Allegro mówimy stanowcze NIE!!!
  • Poziom 26  
    Ma to być cały zestaw, czy chcesz coś przełożyć?

Do czego sprzęt będzie głównie używany?
  • Poziom 8  
    Chciałbym, żeby to wszystko już było złożone :)
    Sprzęt będzie przeznaczony do gier.
  • Poziom 42  
    Od razu Ci powiem, że zestawu do gier nie złożysz za 1100zł. Nie da się. Dozbieraj 500zł i wtedy można próbować. Na GT430 się grać nie da już. Przy rozdzielczości 1280x1024 jeszcze jakoś pociągnie nowe gry (nie wszystkie oczywiście). To nie zmienia faktu, że cała reszta zestawu to kompletny szmelc.

1100zł na AM3 to za mało. Można by próbować na używanym LGA775, ale to znowu się nie opłaca, bo będziesz miał zestaw, który teraz pociągnie nowe gry na średnich/wysokich detalach, ale z grami zapowiadanymi na koniec tego roku już będzie problem. Tak więc zbieraj i oszczędzaj jeszcze.
  • Poziom 8  
    a ten sprzęt co opisałem powyżej to szmelc... ale dlaczego ? co w nim jest złego ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    maniekm12 napisał:
    a ten sprzęt co opisałem powyżej to szmelc... ale dlaczego ? co w nim jest złego ?

- Zasilacz NO-NAME.
    - Brak systemu.
    - Taka sobie grafika.
    - Niezbyt dobra pamięć - brak radiatorów, CL9

Ale skoro potrzebujesz na "już" i nie możesz ze spokojem dozbierać 500-700zł i złożyć czegoś przyszłościowego i w miarę mocnego, to trudno.
  • Poziom 43  
    Grafika słabiutka!
    Płyta słabiutka!
    Ten Phenom to w sumie Athlon!
    Zasilacz - przecież tego nie powinno się nazywać zasilaczem!
    Obudowa - Nic ciekawego!

Wystrzegaj się ogłoszeń gdzie zawarte są takie informacje:

"Najnowszy czterordzeniowy procesor z serii AMDPHENOM II X4 840 o łącznej szybkości ponad 12GHz !"
    "Dzięki niesamowitej konfiguracji zagrasz m. in. w...
  • Poziom 42  
    kamiloscs123 napisał:
    tani komputer, ja bym go brał

To gratuluję zerowej wiedzy w zakresie Hardware. Ten komputer to kompletny szmelc. Koledzy wyżej wyjaśnili.
  • Poziom 8  
    a czy ten komputer by nadawał się lepiej niż tamten szmelc ?
    Link
  • Poziom 42  
    To jest właściwie to samo. Też szmelc.
  • Poziom 43  
    Na tym forum powinien być przyklejony temat "Dlaczego nie warto kupować na Allegro". Istny wysyp tego typu tematów.
  • Poziom 8  
    to może ktoś da mi jakiś link z allegro jakiegoś dobrego komputera ... czy wszystkie z allegro są niedobre ? :D
  • Poziom 42  
    Wszystkie są tandetne i nieopłacalne. Nawet jeśli znajdziesz jakiś z dobrych podzespołów to będzie kosztował o jakieś 30% więcej niż normalnie.
  • Poziom 8  
    jakbym wstawił tu linki komputerów jakich mnie interesują to byś mógł zobaczyć czy to dobry sprzęcik ?
  • Poziom 43  
    Komputer najlepiej składać samemu, albo poprosić o to w sklepie, którym zamawiasz.
  • Poziom 42  
    Nie, bo wszystkie jakie wstawisz będą tandetne.
  • Poziom 8  
    A taki składany ile może kosztować ?
  • Poziom 43  
    Może i 50zł, może i 10 tysięcy. Jaki masz budżet?
  • Poziom 8  
    tak okolo 1000/1200
  • Poziom 10  
    (mniej wiecej orientacyjnie)
    -dobry zasilacz (czyli nie no-name) 200-250zl no może taniej ale do gier.. musi pociągnąć grafę i procka.
    -dysk 130zl 500gb
    -jakaś nagrywara 70zl najtansza chyba
    to juz okolo 400zl mniej czyli zostaje jakieś 800zl na pamięć ram płytę główną i procka z grafą. Za tyle do grania nie ma szans złożyć dobrego kompa a co dopiero kupić gotowego.
  • Poziom 8  
    ;/ to lipka ;/ a jakbym kupil takiego z allegro to ile by mi pociągnął ?
  • Poziom 28  
    Dobry, firmowy zasilacz do budzetowego kompa za 140-150zł już można. Na allegro nie kupuj bo po 1 bedzie słaby a po drugie może ci sie spalić po krotkim czasie bo daja tam zasilacza za 40-50zł zamiast za 150-200. Samobójstwo
  • Poziom 43  
    Oj da się złożyć dobry komp do 1 200zł:
    Procesor AMD Phenom II X2 555 (AM3/80W) BE
    276,86zł

Pamięć DDR3 Geil 4GB PC1333 2x2GB Value New CL9
    131,99zł

Płyta główna Asrock Extreme3 AMD 770 Socket AM3
    234,99zł

Zasilacz do obudowy Corsair CMPSU-500CXEU 500W
    182,99zł

Dysk twardy Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB
    128,83zł
    Podsuma: 955,66zł
    ram.net.pl

Karta 4870 z allegro- 250~zł
    Czekać i polować, z przesyłkami nie przekroczy 1300zł a do gier się na da. Procek da się oblokować do 3 albo 4 rdzeni, kartę w przyszłości wymienić na coś mocniejszego i zestaw jak ta lala.
  • Poziom 1  
    Witam.

Dołączam się do tematu.
    Również mam podobny dylemat w przedmiocie złożenia optymalnego zestawu komputerowego "na cito".
    Ponieważ mam słabą orientacje w rzeczonym temacie, w związku z tym nie obejdzie się bez pomocnych opinii.
    Komputer powinien pełnić funkcję multimedialną z naciskiem na wykorzystywanie go w nowych grach 3D Vision w układzie SLI ( na razie tylko na jednej karcie graficznej - z zamiarem dokupienia w przyszłości drugiej ).
    Zakres cenowy do 8000 zł ( ± 500 ).
    Zależy mi żeby był "rozwojowy" - chciałbym poskładać go z takich podzespołów, które umożliwią mi rozbudowę ustrojstwa w przyszłości.
    Największy kłopot mam z wyborem odpowiedniej płyty głównej.
    Absolutnym priorytetem jest jego stabilność, bezawaryjność i wzajemna kompatybilność wszystkich klocków.
    I żeby był Ciiiichy (!) - pod tym kątem również analizowałem każdy poniższy element.
    Na podstawie wytropionych w/w kryteriów zebrałem kilka podzespołów wedle sformułowanej potrzeby, posiłkując się opiniami użytkowników oraz ocenami na forach :

1. Zasilacz - Corsair CMPSU 1000 HXEU ( 1000 W. ).
    2. Obudowa - CoolMaster HAF 942 KKN1 ( Big Tower ).
    3. 2 Dyski - A) OCZ Vertex 2 SSD 3,5" 90 lub 120 MB (?),
    B) WD Caviar Green 2TB WD 20EARS 64 MB Sata II ( a może szukać Sata
    III ?? )
    4. Wiatraki - w/w obudowa posiada zainstalowane 2 * 200 mm, 1 * 230 mm oraz 1 * 14 mm,
    ale jak znam tzw. życie i czytam opinie innych pewnie nie należą one do superwydajnych,
    a nade wszystko do cichaczy, więc trzeba zapewne wspomóc się dodatkowymi lub
    w ogóle wymienić je na chłodzenie zbudowane w oparciu o :
    Noctura NH-D14,
    Noctura ( NH-C12P SE14 ),
    Noctura ( NH-U12P ),
    Noctura ( NH-U9B SE2 ),
    Ale w jakiej konfiguracji i ilości je skonfigurować - przyznaje, że nie mam pojęcia, bo i
    komputera jeszcze nie ma, więc chyba tą decyzję pozostawię fachowcom ze sklepu, w
    którym będę dokonywał zakupu.
    Innym trapiącym znakiem zapytania jest kwestia zakupu odrębnego wentylatora dla karty graficznej - czy to ma jaki sens ?? Np. Arctic Cooling VGA Accelero S1 Rew. 2.

5. Karta graficzna - GF CUDA GTX 560i Gigabyte 1GB ( 900 MHz, 4000 MHz, HDMI 1.4a )
    - podobno cicha, jak makiem zasiać i chłodna lub
    GF CUDA GTX 560i Gogabyte 1GB ( 950 MHz, 4580 MHz )
    Ewentualnie - GF CUDA GTX 580 Gigabyte 1536 MB, 2*DVI&HDMI ?
    Nie wiem czy jest sens szaleć i teraz przepłacać do 580-tki, skoro jedna 560i podobno dźwiga nowe gry w 3D, a i tak mam zamiar dokupić później drugą taką samą kartę.
    Zakładam, że na dwa latka takie rozwiązanie mi starczy, potem zaś można pomyśleć o wymianie ich na coś współczesnego w podobne klasie.

6. Karta muzyczna - Asus Xonar HDAV13 Deluxe.
    7. Jakis Blu-ray, ale jeszcze nie szukałem.

No i teraz zaczynają się przysłowiowe schody, bo nie bardzo wiem na jakim fundamencie to wszystko postawić :

8. Zegarek Intela i7 - 960 : 3.2 GHz, 8MB, 4.8 GT/s, socket 1366 - Ekstreme Edition [ 1069
    zł. ],
    - 870 : 2.93 GHz, socket 1156 [ 1030 zł ],
    - 950 : 3.06 GHz, socket 1366 [ 989 zł ],
    - 2600 K, 3.40, socket 1155 [ 1120 zł ],
    - 875 K, 2,93 GHz, socket 1156 [ 1209 zł ],

Nie wiem, który z nich jest najbardziej odpowiedni i "przyszłościowy" i z jaką najlepiej płytą główną by współpracował. Akurat te wybrałem po ślęczeniu godzinami i wnikaniu w recenzje i przede wszystkim w opinie licznych użytkowników. A chodzi o stabilność, ciszę i chłód.
    Nie wiem czy budować system w oparciu o socket 1366, czy może lepiej o 1156 ?

9. Płyta główna - jakaś z "perspektywą" i stabilna !
    Nie wiem czy taka supozycja jest uzasadniona : skoro zdecydowałem się na karty
    graficzne firmy Gigabyte, to najlepiej gdyby płyta też była Gigabyte ??

10. Pamięć DRAM Kingston lub Corsair - to samo co powyżej. Znak zapytania ??

Pewnie kto napisze, że kupiłby trochę tańszą obudowę, wiatraki i może pewne inne elementy, zaś pozyskaną w ten sposób "górkę" ulokowałby np. w droższą kartę graficzną, ale jak nadmieniałem dla mnie stabilność, cisza i chłody są pryncypialne.

Z góry dziękuję wszystkim forumowiczom za wszelkie sugestie i propozycje w temacie.
    Będą one niezwykle cenne, bo trzy ostatnie elementy spędzają mi sen ...
    Pozdrawiam.

SansAmp.