Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellite A300D-158 - grafika, klawisze

Kamil 1 13 Jun 2011 22:30 2859 4
    Kamil 1
    Level 16  
    Witam.

Posiadam laptop Toshiba Satellite A300D-158 model PSAKCE-00Q00QPL. Do tej pory zainstalowany był system Windows XP, wczoraj dokonałem formatu dysków i zainstalowałem Windows 7 (32-bity). I mam teraz pewien problem. Otóż nad klawiaturą znajdują się dotykowe przyciski takie jak: wycisz dźwięk, Play, Stop, etc. czyli są to te multimedialne. Do tej pory działały bez problemu, jednak nie działały klawisze funkcyjne - chodzi mi o te że naciskamy klawisz FN i np. F1, F2, itp a także touchpad. Znalazłem tu na forum informacje że trzeba pobrać sterownik Value Added Package. Pobrałem, zainstalowałem i... No właśnie, okazało się że touchpad i klawisze funkcyjne w końcu zadziałały, lecz teraz z kolei nie działają te dotykowe multimedialne :/

Teraz nie wiem co z tym fantem zrobić, może ktoś z forumowiczów wie co jest nie tak, pewnie teraz brakuje innego sterownika.

Aha i druga sprawa, która powtarza się już od dłuższego czasu. A mianowicie co jakiś czas przy uruchamianiu laptopa, po wciśnięciu przycisku zasilania laptop uruchamia się (słychać nawet dźwięk powitalny systemu) lecz monitor jest czarny :/ Tak jak by grafika się wyłączała, lub sam monitor. Mogę robić wszystko nawet po omacku wyłączyć system ale nie ma obrazu. Po zresetowaniu jest w porządku, lecz za którymś znowu razem to się powtarza. Nie wiem co się dzieje. Dlatego prosiłbym o pomoc również w tym problemie.

Pozdrawiam.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Adix3
    Level 13  
    ELo. Ja od pewnego czasu mam podobny problem z ekranem. przeszukalem google i nie wiem czy to nie bedzie cos z biosem, ale poki co nie ryzykuje z jego aktualizacja.
    Agalad
    Level 10  
    Mam problem! Miałam zainstalowana viste i wgrałam win7 . W poprzednim systemie miałam program gdzie przy użytkowaniu klawiszy funkcyjnych na monitorze pokazywało regulację dzwięku i regulacje jasności itp.. teraz nie pokazuje i nic sie nie dzieje. gdzieś wyczytałam, że potrzeba zainstalować sterowniki znalazłam w necie ati radeon ale to nie to. Nadal nie działa. Jaki program trzeba zainstalować w tej sytuacji. Mam samsunga R620 kartę graficzną Ati radeon HD 4300 series. Proszę o pomoc.
    Agalad
    Level 10  
    juz mam ten program to easy desplay manager
    jano221
    Level 15  
    Quote:
    Znalazłem tu na forum informacje że trzeba pobrać sterownik Value Added Package. Pobrałem, zainstalowałem i... No właśnie, okazało się że touchpad i klawisze funkcyjne w końcu zadziałały, lecz teraz z kolei nie działają te dotykowe multimedialne :/

Za obsługę klawiszy Fn+F1, F2 itp oraz za obsługę klawiszy multimedialnych odpowiada ten sam zestaw oprogramowania czyli value added package. W moim przypadku ten od visty ma problem z klawiszem wyłączania podświetlenia i włączania odtwarzacza. Po zainstalowaniu aplikacji dla windowsa 7 działają wszystkie klawisze, lecz czasami występuje problem ze speedstepingiem procesora. Po ponownym zainstalowaniu aplikacji problem ten może ustąpić.