Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite A300D-158 - grafika, klawisze

Kamil 1 13 Cze 2011 22:30 2568 4
  • #1 13 Cze 2011 22:30
    Kamil 1
    Poziom 16  

Witam.

Posiadam laptop Toshiba Satellite A300D-158 model PSAKCE-00Q00QPL. Do tej pory zainstalowany był system Windows XP, wczoraj dokonałem formatu dysków i zainstalowałem Windows 7 (32-bity). I mam teraz pewien problem. Otóż nad klawiaturą znajdują się dotykowe przyciski takie jak: wycisz dźwięk, Play, Stop, etc. czyli są to te multimedialne. Do tej pory działały bez problemu, jednak nie działały klawisze funkcyjne - chodzi mi o te że naciskamy klawisz FN i np. F1, F2, itp a także touchpad. Znalazłem tu na forum informacje że trzeba pobrać sterownik Value Added Package. Pobrałem, zainstalowałem i... No właśnie, okazało się że touchpad i klawisze funkcyjne w końcu zadziałały, lecz teraz z kolei nie działają te dotykowe multimedialne :/

Teraz nie wiem co z tym fantem zrobić, może ktoś z forumowiczów wie co jest nie tak, pewnie teraz brakuje innego sterownika.

Aha i druga sprawa, która powtarza się już od dłuższego czasu. A mianowicie co jakiś czas przy uruchamianiu laptopa, po wciśnięciu przycisku zasilania laptop uruchamia się (słychać nawet dźwięk powitalny systemu) lecz monitor jest czarny :/ Tak jak by grafika się wyłączała, lub sam monitor. Mogę robić wszystko nawet po omacku wyłączyć system ale nie ma obrazu. Po zresetowaniu jest w porządku, lecz za którymś znowu razem to się powtarza. Nie wiem co się dzieje. Dlatego prosiłbym o pomoc również w tym problemie.

Pozdrawiam.

0 4
  • #2 14 Cze 2011 22:04
    Adix3
    Poziom 13  

ELo. Ja od pewnego czasu mam podobny problem z ekranem. przeszukalem google i nie wiem czy to nie bedzie cos z biosem, ale poki co nie ryzykuje z jego aktualizacja.

0
  • #3 16 Cze 2011 17:18
    Agalad
    Poziom 9  

Mam problem! Miałam zainstalowana viste i wgrałam win7 . W poprzednim systemie miałam program gdzie przy użytkowaniu klawiszy funkcyjnych na monitorze pokazywało regulację dzwięku i regulacje jasności itp.. teraz nie pokazuje i nic sie nie dzieje. gdzieś wyczytałam, że potrzeba zainstalować sterowniki znalazłam w necie ati radeon ale to nie to. Nadal nie działa. Jaki program trzeba zainstalować w tej sytuacji. Mam samsunga R620 kartę graficzną Ati radeon HD 4300 series. Proszę o pomoc.

0
  • #4 24 Cze 2011 02:40
    Agalad
    Poziom 9  

juz mam ten program to easy desplay manager

0
  • #5 24 Cze 2011 15:53
    jano221
    Poziom 15  

Cytat:
    Znalazłem tu na forum informacje że trzeba pobrać sterownik Value Added Package. Pobrałem, zainstalowałem i... No właśnie, okazało się że touchpad i klawisze funkcyjne w końcu zadziałały, lecz teraz z kolei nie działają te dotykowe multimedialne :/

Za obsługę klawiszy Fn+F1, F2 itp oraz za obsługę klawiszy multimedialnych odpowiada ten sam zestaw oprogramowania czyli value added package. W moim przypadku ten od visty ma problem z klawiszem wyłączania podświetlenia i włączania odtwarzacza. Po zainstalowaniu aplikacji dla windowsa 7 działają wszystkie klawisze, lecz czasami występuje problem ze speedstepingiem procesora. Po ponownym zainstalowaniu aplikacji problem ten może ustąpić.

0