Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

karta microsdhc w aparacie samsung pl150

rybor93 14 Cze 2011 00:10 2790 3
  • #1 14 Cze 2011 00:10
    rybor93
    Poziom 2  

Witam, mam problem z kartą micro sdhc 8 GB firmy kingston. Używam jej na aparacie Samsung pl150, wszystko działało dobrze, podłączałem ją do komputera wiele razy przez adapter, wczoraj podłączyłem i zacząłem zgrywać na facebook'a z tej karty film. Trochę czasu to zajęło więc w tym czasie oglądałem sobie inne zdjęcia i filmy z tej karty (film który zgrywałem tez działał) następnie chciałem znowu odtworzyć ten film, który zgrywałem to wyskoczył mi komunikat,że nie można go odtworzyć. Myślałem ze to z powodu, iż jest w użyciu, ale całej reszty też nie mogłem odtworzyć(film nadal wrzucał się na fb) Gdy wyszedłem z karty i wszedłem na nią z powrotem to na karcie pokazał mi się tylko 1 plik o nazwie:"USBCpu.", który zajmuje 720 mb. Film nadal wrzucał się, jak gdyby nigdy nic, zgrał się do końca. Lecz na karcie nadal znajduje się tylko ten 1plik o dziwnej nazwie, a zapełnienie karty pokazuje mi tak jak przed zgrywaniem tego filmu (5,6gb/8) Nie wiem co mam zrobić, aby odzyskać filmy i zdjęcia z tej karty. Proszę o pomoc, z góry dziękuję :)

0 3
  • Pomocny post
    #2 14 Cze 2011 05:16
    cepilek
    Poziom 26  

W googlach (internecie) znajdziesz programy do odzysku danych... Warunek: przed odzyskiem nie formatuj karty pamięci w aparacie i w komputerze jak nie wiesz co Twoje formatowanie robi dokładnie... Jeżeli nie będziesz miał wyjścia i program odzyskujący nie będzie widział karty pamięci to dopuszczalne jest formatowanie szybkie karty pamięci na komputerze w takim samym systemie jaki był wcześniej na karcie lecz stosuj go w ostateczności ale najpierw szukaj programu do odzysku, który zobaczyłby kartę pamięci bez formatowania - są takie... Piszę o tym, bo gdy komputer lub aparat fotograficzny robi przy okazji formatowania zerowanie jak mój FUJI 6500 to stracisz bezpowrotnie zdjęcia... Nie przeprowadzaj też przed odzyskiem danych żadnych skanowań naprawczych karty pamięci, możesz się w to pobawić dopiero po odzysku... Na tym forum znajdziesz sporo porad w tym zakresie, np: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic822005.html a także np. na sąsiednim: http://www.cyberfoto.pl/pytania-o-osprzet/108206-pomocy-problem-z-karta-sd.htm#post1975427 - zastosuj punkt 6 i ew. dalsze - na pewno pomoże... A na przyszłość porada: nie przerywaj procesu przenoszenia plików żadnym poruszeniem wadliwego (wątpliwego) połączenia na stykach czytnik-komputer lub z innych przyczyn a nie będziesz miał takich problemów... Stosuj najpierw samo kopiowanie plików zamiast przenoszenia a gdy już będziesz pewny, że się dobrze skopiowały to po skopiowaniu zastosuj dopiero usuwanie skopiowanych już plików z nośnika źródłowego a unikniesz także podobnych problemów... Wytłumaczenie tego "fenomenu" czyli takiego toku postępownia jest takie, że proces przenoszenia tak naprawdę finalizuje się na końcu i na końcu następuje aktualizacja tablicy alokacji plików i jeżeli ten proces zostanie przerwany grzebaniem na karcie czyli przeszkadzaniem innym procesem, czy rozłączeniem połączenia w sposób logiczny czy fizyczny na stykach czy też z braku zasilania to powstają takie same właśnie objawy czy też podobne jak u Ciebie...

0
  • #3 16 Cze 2011 22:46
    rybor93
    Poziom 2  

Witam ponownie, zgrywałem zdjęcia programem PC Inspektor i zgrały mi się, lecz niektóre nie są w całości (większość pokrywa szare pole) lecz w miniaturkach tego szarego pola nie widać, jest widoczne całe zdjęcie. Oraz mam pytanie, czy znacie jakiś program, którym odzyskam filmy. Podpowiem, że są one nagrane w formacie mp4. Gdy wkładam tę kartę do aparatu to pokazuje mi ze brak zdjęć, a nie chce robić nowych, żeby nie zastąpić tych starych. Czy jak sformatuję tą kartę na komputerze powinna ona normalnie działać na aparacie? Dziękuje za odpowiedzi.

0
  • Pomocny post
    #4 16 Cze 2011 23:03
    cepilek
    Poziom 26  

Spróbuj przez analogię TestDisk według porady Picia post #86 w tym linku: http://www.dobreprogramy.pl/TestDisk-PhotoRec,Program,Windows,Komentarze,12758,2.html Niektórzy wolą tam EasyRecovery - patrz post #88 w tym linku... pełno tego do woli w inecie!
    Jeszcze inne nazwy programów znajdziesz w drugim linku jaki podałem w mojej poprzedniej poradzie... Formatowanie szybkie jak i dokładne karty pamięci w komputerze na taki system jaki stosuje aparat fotograficzny lub formatowanie w aparacie pozwoli na używanie karty ponownie jak nowej, jednak po niektórych formatowaniach dokładnych na komputerze i po formatowaniu w niektórych aparatach fotograficznych nie można już odzyskiwać danych z tak sformatowanej karty gdy podczas formatowania stosowane jest tzw. "zerowanie" nośnika pamieci! Spróbuj odzyskać ponownie innym programem zdjęcia i filmy przed formatowaniem szybkim karty pamięci jak i po formatowaniu szybkim a przy okazji zobaczysz wyniki i porównasz sobie działanie różnych programów do odzysku danych i zobaczysz, czy inne programy także odzyskują tak samo uszkodzone zdjęcia czy lepiej, jak lepiej to dobrze, jak tak samo w części szare to daj sobie spokój z dalszym odzyskiem i sformatuj kartę w komputerze lub w aparacie jak się da... Tutaj masz trochę moich refleksji na te tematy: http://www.cyberfoto.pl/pytania-o-osprzet/108206-pomocy-problem-z-karta-sd.htm#post1975747

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo