Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Laser Jet p2015d nie drukuje po regeneracji...

14 Cze 2011 11:16 3780 12
  • Poziom 8  
    Witam,
    mam drukarkę HP Laser Jet p2015d skończył mi się w niej toner. Byłem zaskoczony bo tonera używałem chyba z rok, a nieraz zdarzyło się dość dużo drukować. Co ciekawe że drukarka nie pokazywała problemu z tonerem (chipem) po prostu skończył się toner, bo zaczęło źle zadrukowywać kartkę tzn. pasy, puste miejsca typowy objaw na koniec tonera. Ściągnąłem jakąś instrukcję do regeneracji tonera i do dzieła. Nie miałem tonera dedykowanego do drukarki, więc zasypałem tonerem LG Compatybile with: HP 1010/1100/1200/3100/4000/8100 Przed zasypaniem oczywiście wyjąłem bęben, wałek, oraz wałek magnetyczny. Odkręciłem listwę zgarniającą i wyczyściłem miejsce gdzie zbiera się stary zużyty toner. Wszystko odkurzyłem odkurzaczem przemysłowym i potem powycierałem suchą szmatką tak jak to zawsze robię przy regeneracji tonerów do HP 1010. Toner zasypałem szczeliną gdzie był wałek magnetyczny. Wymieniłem CHIP złożyłem toner i włożyłem do drukarki.
    Po włączeniu drukarki wyskakuje mi komunikat "używany toner nie jest produktem HP" drukarka nie chce drukować. Po wysłaniu żądania z wydrukiem testowym miga zielona dioda od wydruku na drukarce, oraz wyświetla mi się komunikat że używany "materiał nie jest produktem HP".

Jaką widzicie przyczynę? Może kaseta zasypana tonerem do HP 1010 nie będzie działała?
    Może w jakiś sposób można ominąć lub wyłączyć komunikat z oryginalnymi materiałami eksploatacyjnymi HP?

Proszę o pomoc/poradę
    Pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    A czip jaki? od 2015 czy 1010?
  • Poziom 8  
    oczywiście że do 2015
  • Poziom 17  
    Toner nie ma nic do rzeczy. Sypiąc toner od HP 1010 po prostu będziesz bladszy wydruk. Albo chip jest uszkodzony (zareklamuj go) albo źle złożyłeś kartridż.
  • Poziom 8  
    W takim razie rozłożę go i złożę jeszcze raz. Wydawało się że wszystko jest ok. Bęben kręcił się w obie strony, i wszystko ładnie bez problemu się złożyło. Ale rozłożę i złożę jeszcze raz.
  • Poziom 8  
    Lipa toner rozebrany robiłem cuda niewidy, ale nadal nie chce drukować. Ktoś ma jakieś pomysły?

• Poziom 34  
    Spróbuj wydrukować cokolwiek bez chipa
  • Poziom 26  
    Sprawdź styk ładowania rolki pcr,czasem po czyszczeniu blaszka nie styka ze sprężynką i nie widzi tonera.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Może chip jest odwrotnie zamontowany ?
  • Poziom 23  
    W ogóle usuń czip , co najwyżej będzie świecić dioda tonera.
  • Poziom 36  
    alek25 napisał:
    usuń czip , co najwyżej będzie świecić dioda tonera

? Czy to znaczy, że bez czipa drukarka bez problemu ruszy i będzie drukowała?

• Poziom 34  
    tak, tylko nie będzie drukowała przez sieć, za każdym razem należy wciskać przycisk.
  • Poziom 36  
    Ooo, dzięki za informacje. Z sieci nie będę korzystał.
    leeart napisał:
    za każdym razem należy wciskać przycisk.

Jak mam to rozumieć? Że przy próbie drukowania (nie przez sieć) trzeba wciskać przycisk?