Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odmowa dostępu do pliku w sieci Novell

14 Cze 2011 12:42 963 4
  • Poziom 9  
    Mam Novell Netware 5.00c. Od kilku dni mam następujący problem. Po zalogowaniu nie mogę uruchomić plików od bazy Btrive, mianowicie brequest,exe i brequtil.exe. Pliki są potrzebne, bo na nich pracuje baza danych pewnych programów potrzebnych w firmie. Dzieje się tak tylko na jednym komputerze. Na innym, po zalogowaniu tymi samymi danymi jest w porządku. Nie działa również zalogowaniu innym użytkownikiem na tym komputerze - bo i tak po zalogowaniu mam odmowę dostępu do tych plików.

Nadmienię, że dostęp do dysków \\SYS mam i mogę inne pliki uruchamiać (np. DOC, albo EXE albo BAT).

Istnieje jakaś blokada stacji na serwerze? Jeśli tak, to może to jest to?
  • Moderator - Sieci, Internet
    Masz zainstalowany protokół IPX na tej stacji ? Jaki dokładnie komunikat wyskakuje, jak próbujesz uruchomić te programy ?
  • Poziom 9  
    Mam IPX, miałem od początku, działało do tej pory, od dwóch dni coś się zepsuło...
    Po uruchomieniu programu, odpala się okienko dosowe (programy są w DOSie) i po natrafieniu w pliku BAT na odwołania do brequest.exe pokazuje "Odmowa dostępu". Prześledziłem każdą linię w batchu i tylko na pliku od Btrieve to się pojawia.
  • Poziom 12  
    Miałem kiedyś podobny problem spowodowany windowsowym wirusem na jednej ze stacji roboczych. Dokładniej: Virus.Win32.Alman.a
  • Poziom 9  
    Problem się sam rozwiązał po ponownej instalacji systemu, którą i tak musiałem zrobić.