Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Whirpool AWG 686 - uszkodzone łożyska

podrukr 14 Jun 2011 14:03 1457 4
    podrukr
    Level 10  
    Chciałbym wymienić prawe łożysko(stojąc twarzą do pralki od strony zdejmowanej ścianki obudowy) w AWG686. Zdjąłemkoło pasowe, pozorzpinałem zapinki i stożkowy mocowania koła na ośce. Niestety obudowa z tworzywa nie schodzi ?.
    Czy muszę wyjąć obudowę z bebnem, rozpiąć lewe łożysko i w ten sposób uzyskam dostęp do prawego. Wiem, że wymianie powinny ulec obydwa łożyska, ponieważ obydwa łożyska były wymieniane ca 3 lata temu, chcę wymienić tylko to jedno ewidentnie walniete łozysko.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    podrukr
    Level 10  
    Tak też sądziłem , dziękuję za informację. Niesteyty łozysko nie chce zejść z ośki, próbowałem lekko napinać, stukać itp. nic z tego, boję się że, w końcu obudowa z żywicy nie wytrzyma i pęknie. Jak tu jeszcze mozna bezpiecznie podejść do tematu?
  • Helpful post
    urwisek01
    Level 14  
    Witam.Wyjmij z lewej strony łożysko,wyjdzie płaszcz z bębnem,łatwiej będzie wybić oś bębna.Widocznie zakorodowała.
    podrukr
    Level 10  
    Prlka naprawiona, krzyżak wyjąłem robić odpowiednią dzwignię na rancie obudowy, następnie delikatnie na samej osłonie, na koniec wybicie łożysk. Łozyska były w stanie agonalnym dokumentnie rozsypane, wewnetrzny pierścień musiałem potraktować diaksem, przed założeniem nowych łożyski musiałem mocno przeszłifować ośkę bębna. Dziękuje za pomoc i pozdrawiam