Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Whirpool AWG 686 - uszkodzone łożyska

podrukr 14 Jun 2011 14:03 1457 4
 • #1
  podrukr
  Level 10  
  Chciałbym wymienić prawe łożysko(stojąc twarzą do pralki od strony zdejmowanej ścianki obudowy) w AWG686. Zdjąłemkoło pasowe, pozorzpinałem zapinki i stożkowy mocowania koła na ośce. Niestety obudowa z tworzywa nie schodzi ?.
  Czy muszę wyjąć obudowę z bebnem, rozpiąć lewe łożysko i w ten sposób uzyskam dostęp do prawego. Wiem, że wymianie powinny ulec obydwa łożyska, ponieważ obydwa łożyska były wymieniane ca 3 lata temu, chcę wymienić tylko to jedno ewidentnie walniete łozysko.
 • Helpful post
  #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  podrukr
  Level 10  
  Tak też sądziłem , dziękuję za informację. Niesteyty łozysko nie chce zejść z ośki, próbowałem lekko napinać, stukać itp. nic z tego, boję się że, w końcu obudowa z żywicy nie wytrzyma i pęknie. Jak tu jeszcze mozna bezpiecznie podejść do tematu?
 • Helpful post
  #4
  urwisek01
  Level 14  
  Witam.Wyjmij z lewej strony łożysko,wyjdzie płaszcz z bębnem,łatwiej będzie wybić oś bębna.Widocznie zakorodowała.
 • #5
  podrukr
  Level 10  
  Prlka naprawiona, krzyżak wyjąłem robić odpowiednią dzwignię na rancie obudowy, następnie delikatnie na samej osłonie, na koniec wybicie łożysk. Łozyska były w stanie agonalnym dokumentnie rozsypane, wewnetrzny pierścień musiałem potraktować diaksem, przed założeniem nowych łożyski musiałem mocno przeszłifować ośkę bębna. Dziękuje za pomoc i pozdrawiam