Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai MB-8200 jak wykonać hard reset?

lfanek 14 Cze 2011 14:46 5603 17
  • #1 14 Cze 2011 14:46
    lfanek
    Poziom 26  

Witam !!!
    Jak wykonać hard reset w urządzeniu Hyundai MB-8200. Telefon posiada win 6.5. Nigdzie nie mogę znaleźć o tym informacji.

0 17
  • #2 15 Cze 2011 15:23
    Akejup
    Poziom 10  

Witam, jakieś problemy z MB 8200 ?
    Na wyłączonym telefonie przyciśnij jednocześnie : słuchawkę zieloną, czerwoną i główny włącznik.
    Wtedy pojawia się napis : TF_ Card Update
    Ale co to jest i do czego służy nie powiem, przypadkowo tak wcisnąłem i to mi się pojawiło. Jak coś to daj znać na pw, też mam problemy z tym telefonem.
    Pozdrawiam

0
  • #3 15 Cze 2011 17:04
    lfanek
    Poziom 26  

Wygląda na to ze służy to do upd softu z karty pamięci. Potrzebuje wykonać hard reset po to by usunąć kod blokady nałożony na telefon.

0
  • #4 16 Cze 2011 11:33
    darcki
    Poziom 2  

Reset to czerwony przycisk po lewej stronie gniazda pamięci

0
  • #5 16 Cze 2011 13:23
    Akejup
    Poziom 10  

Dzięki za ten " czerwony przycisk " , faktycznie jest, a oglądałem ten telefonik i tego nie zauważyłem. Pozdrawiam

0
  • #6 16 Cze 2011 16:38
    lfanek
    Poziom 26  

Tak to jest przycisk do tzw. SOFT RESET'u. Problem w tym jak wykonać hard reset...

0
  • #7 16 Cze 2011 19:57
    Akejup
    Poziom 10  

To czy mógłbyś wytłumaczyć różnicę między soft reset a hard reset. Co powoduje jedna funkcja a co druga. Pozdrawiam

0
  • #8 17 Cze 2011 08:33
    darcki
    Poziom 2  

Przywracanie ustawień fabrycznych jest pod >Menu >Ustawienia > system > Master Clear.

0
  • #9 17 Cze 2011 09:37
    lacki2000
    Poziom 1  

Witam,
    Wprawdzie nie jest to dokładnie na temat ale mam też problem z tym fonem - nie widzi karty 4GB SDHC, mimo że ponoć takie czyta. Czy komuś działają karty microSDHC 4GB lub większe w tym czymś? Bo zwykła microSD 2GB działa.

A jest jeszcze przycisk Reset pod tylną klapką obok slota na kartę microSD. Może trzeba go dłużej przytrzymać dla hard resetu.

Poza tym fon ten jest podejrzany. Nigdzie nie znalazłem gdzie jest robiony, tylko że ma licencję Hyundaia i w necie znalazłem że jest to coś jak ruski RoverPC g8. I instrukcje ma tylko po niemiecku i polsku. Czyli że ruskie wypuszczają swego fona na rynki sąsiadów pod przykrywką bardziej znanej marki?

0
  • #10 17 Cze 2011 12:23
    Akejup
    Poziom 10  

Ja już używałem funkcji Master Clear. Chyba przywraca do ustawień fabrycznych. Ja mam kilka dni ten telefonik i u mnie kiepsko działa GPS. Mam wgraną automapę i ciągle mi zrywa sygnał, gubi. Co niektórzy piszą że u nich dział ok, tak więc myślę że może coś mam nie tak z tyn telefonem. Mam wrażenie że coś się dzieje z tymi telefonami, bo w sklepie w którym go kupowałem nie ma już w ofercie a i na stronie http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/1351143 jest tylko kilka sklepów które go mają w swojej ofercie, chyba że taki duży popyt był na nie ? w co nie wierzę.
    Pozdrawiam

0
  • #11 18 Cze 2011 11:26
    saper3
    Poziom 1  

Na wyłączonym telefonie: zielona słuchawka + głośność w góre nastepnie przycisk zasilania. U mnie zadziałało.

0
  • #12 18 Cze 2011 18:27
    macsad
    Poziom 1  

lacki2000 napisał:
    Witam,
    Wprawdzie nie jest to dokładnie na temat ale mam też problem z tym fonem - nie widzi karty 4GB SDHC, mimo że ponoć takie czyta. Czy komuś działają karty microSDHC 4GB lub większe w tym czymś? Bo zwykła microSD 2GB działa.

A jest jeszcze przycisk Reset pod tylną klapką obok slota na kartę microSD. Może trzeba go dłużej przytrzymać dla hard resetu.

Poza tym fon ten jest podejrzany. Nigdzie nie znalazłem gdzie jest robiony, tylko że ma licencję Hyundaia i w necie znalazłem że jest to coś jak ruski RoverPC g8. I instrukcje ma tylko po niemiecku i polsku. Czyli że ruskie wypuszczają swego fona na rynki sąsiadów pod przykrywką bardziej znanej marki?

Hej !
    Po kolei, bez problemu z telefonem działają karty microSDHC, na pewno do 8 GB, testowałem Verbatim 4 GB i Transcend 8GB, nie ma problemów. Osobiście razem z telefonikiem kupiłem kartę Transcend 8GB microSDHC i zero problemów.
    Odnośnie tzw. twardego resetu to z tego co mnie wiadomo w WM 6.5 najprostszą opcją jest wspomniany wyżej MasterClear (standardowe hasło "1234"), odnośnie resetu z "klawiszy" najlepiej sprawdzić w instrukcji :-)
    Odnośnie pochodzenia to oczywiście nie wiem czy moje informacje jakie zebrałem w sieci w rozmowach ze znajomymi są na 100% prawdziwe, ale może jest w tym coś z prawdy. Ten Hyundai miał naprawdę nazywać się ZTF 9xx W i miał być mocnym wejściem "chińczyków" na rynek Windows Mobile i "smartfon" coś jednak nie do końca zagrało i projekt wykupiła grupa niemiecka M1 i Hyundai Tech. Ponoć był też dostępny jako Orange we Francji, ale nie znalazłem jakiś wiarygodnych informacji.
    Na pewno nie jest to telefon idealny, ale za te pieniądze można przymknąć na to oko.

0
  • #13 19 Cze 2011 02:39
    ponx
    Poziom 2  

Cześć.

Na stronie Hyundai'a jest dostępny plik "certyfikaty i deklaracje zgodności" w których widnieje on jako model "General Mobile W2", idąc tym tropem -> http://www.generalmobile.com/index.asp?action=Windows_Mobile_Phones/DSTW2_overview
    Po dalszych poszukiwaniach wygląda na to, że najwyraźniej ten telefon ma multum wydawców, inne jego nazwy to "MIVVY Zero" oraz "Highscreen Nano".
    Dalej mamy ciekawą chińską wersję: DEC MOBILE D10 z ekranem VGA! Przynajmniej ten producent wspomina o obsłudze kart SD do 32GB, więcej na decmobile.com z tym, że bez google translate się nie obejdzie.

Finalnie wygląda na to, że to zubożona/podrobiona wersja HTC Touch Cruise II T4242 (HTC Iolite) która funkcjonowała już w 2009 jako HTY Touch Cruise -> http://www.youtube.com/watch?v=BI1lbQR4zSw

Odnośnie hard resetu dla odmian:

Cytat:
    HS Nano: Hard of reset - Hold down and keep the volume up and green up, hold the power button (the device must be switched off)

RoverPC S8/S8 lite: red tube + Green + reset.do in activated state

Swoją drogą mam pytanie do posiadaczy tego telefonu, czy wam też często gubi zasięg i zrywa połączenia głosowe? I jak sprawuje się ten gps? Czytałem opinie, że nie da się z niego korzystać.

0
  • #14 19 Cze 2011 09:27
    Akejup
    Poziom 10  

Ja ten telefonik posiadam kilka dni i co do GPS-u to mam duże wątpliwości.
    Po zainstalowaniu automapy cały czas gubi sygnał i nie da się z tego korzystać. Postanowiłem zainstalować z innego źródła automapę dla sprawdzenia GPS-u czy programu, zainstalowałem demo automapy i tragedia, telefon zaczął buczeć, były jakieś dziwne wibracje w okolicy baterii, nie reagował na żadne przyciski. Dopiero wyjęcie baterii poskutkowało. No i przechodzenie telefonu w stan "uśpienia" by zacząć korzystać należy przyciskać przycisk główny włączania, i tak za każdym razem i tak można ? Niektórzy piszą że wszystko chodzi ok, ja natomiast twierdzę że coś tu jest nie tak z tym "cudem". Pozdrawiam

0
  • #15 20 Cze 2011 12:26
    Rysewy
    Poziom 2  

Przepraszam z góry za głupie pytania...ale jestem nowy z gps w telefonach.Nie mogę uzyskać sygnału GPS po wgraniu Automapy...zapewne mam źle ustawione porty. W zakładce "zewnętrzny GPS" sa ustawienia portów ...jak je ustawić? :
    PORT PROGRAMU GPS - COM ?
    PORT SPRZĘTU GPS - COM ?
    Jaki COM powinien być ustawiony w Automapie? Rozumiem że prędkość 4800.

0
  • #17 22 Lip 2011 17:05
    Akejup
    Poziom 10  

Jak w tym telefonie odbiera się MMS ?
    Pozdrawiam

0
  • #18 08 Gru 2011 22:34
    alsababnur
    Poziom 9  

Witam..Ja mam go od około 9 miesięcy.
    Klapka tak poluzowana że potrafi się odsunąć nieco,bateria tak słabo siedzi że po odwróceniu telefony wypada i GPS gubi zasięg norma czy pracuję na automapie czy na ozim. Porażka.

Kiedyś miał focha i nie dał się naładować przez 2 dni teraz nie chce się włączyć blutacz pisze błąd sprzętu czy jakoś tak .
    Nie wiem czy nie trafi do serwisu.

żadne resety czy ustawienie fabryczne nie pomogły.

0
  Szukaj w 5mln produktów