Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NEOSTRADA router Pentagram laptop

14 Cze 2011 14:57 1808 10
  • Poziom 9  
    witam,

dalej od 4 miesięcy męczę się z tym samym problemem. Mam neostrade 2mb, router pentagram cerberus do którego podłączone są 2 komputery stacjonarne i mój laptop. Na stacjonarnych wszystko działa ok, bez problemu. Na laptopie po włączeniu go mam komunikat "kabel sieciowy jest odłączony" (wszystie 3 komputery łączą się kablem), ppo jakimś czasie pobierze on adres sieciowy i niby jest połączenie przez chwile, lecz po chwili przestaje odbierać pakiety. Skonfigurowalam na nowo router, przeinstalowalam sterowniki w laptopie do karty i nic nie pomoglo ;/ dzwonilam do neostrady, oczywiscie nikt nie wie o co chodzi, zresowali mi porty i dalej jest to samo. zauwazylam, ze na routerze lampka od mojego wejscia miga w dziwny sposob, nawet jak nic nie robie ona po prostu co chwile miga podluznym sygnalem. Nie wiem juz czego to moze byc wina.

Probowalam nawet tego, ze oba komputery stacjonarne odlaczylam i zostawilam tylko laptopa i dalej to samo.

Pod koniec lutego mialam zmieniona predkosc z 1 mb na 2 i to zaraz jakos od tego czasu zaczely byc te problemy, b wczesniej od okolo pol roku wszystko dzialalo poprawnie.

Wie ktos moze co z tym moge zrobic?
  • Poziom 16  
    A próbowałeś zmienić gniazdko lub najprościej podpiąć kabelek z komputera do laptopa może gniazdo jest uszkodzone? a może kabel?
    A podpinałeś laptop do jakiejś innej sieci po eth ? jak nie masz jak to w sumie można by udostępnianie przez komputer zrobić po 2 sieciówce.
    Nie ustawiałeś na routerze np. mac-a na komputery?
    Może masz firewall który blokuje?
  • Poziom 11  
    Witam,
    przejdź do laptopa:
    menu start -> uruchom -> wpisz 'cmd'
    w wierszu poleceń wpisz 'ipconfig /all'

Powyższą operację powtórz na jednym z działających komputerów. Oba wyniki podaj na forum.
  • Poziom 9  
    kernel-panic, tak przepinałam do innego gniazdka, do tego na którym działa drugi stacjonarny i jest to samo. Pierwszy stacjonarny jest podpięty przez usb, pod te usb też podłączałam i też nic.
    Laptopa na codzien używam (bo studiuje) na vectrze i tam działa bez żadnych zarzutów. Nie ustawiałam MAC, nic nie było zmieniane.

kaybee1, oto wynik ze stacjonarnego:

Cytat:

Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]
    (C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Administrator>ipconfig/all

Konfiguracja IP systemu Windows

Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : komputer
    Sufiks podstawowej domeny DNS . . . . . . :
    Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Nieznany
    Routing IP włączony . . . . . . . : Nie
    Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie

Karta Ethernet Połączenie lokalne:

Stan nośnika . . . . . . . . . . : Nośnik odłączony
    Opis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8169/8110 Family Gigabit
    Ethernet NIC
    Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-1A-4D-7E-81-60

Karta Ethernet Połączenie lokalne 4:

Sufiks DNS konkretnego połączenia :
    Opis . . . . . . . . . . . . . . : TRENDCHIP USB ADSL Modem #2
    Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-06-4F-5F-6C-D6
    DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak
    Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak
    Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.102
    Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0
    Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.1.100
    Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.1.100
    Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.1.100
    Dzierżawa uzyskana. . . . . . . . : 14 czerwca 2011 14:25:51
    Dzierżawa wygasa. . . . . . . . . : 17 czerwca 2011 14:25:51

a to z laptopa:

Cytat:

Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]
    (C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Administrator>ipconfig/all

Konfiguracja IP systemu Windows

Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : prywatny-24c37e
    Sufiks podstawowej domeny DNS . . . . . . :
    Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Mieszany
    Routing IP włączony . . . . . . . : Nie
    Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie

Karta Ethernet Połączenie lokalne:

Sufiks DNS konkretnego połączenia:
    Opis . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
    Adres fizyczny . . . . . . . . . . . . . . : E0-CB-4E-FF-E7-50
    DHCP włączone. . . . . . . . . . : Tak
    Autokonfiguracja włączona. . . . . . . . . . : Tak
    Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.103
    Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.1.100
    Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.1.100
    Dzierżawa uzyskana. . . . . . . . : 14 czerwca 2011 17:28:47
    Dzierżawa wygasa. . . . . . . . . : 17 czerwca 2011 17:28:47

Ethernet <CB260526-CB93-424D-93ED-CAFF1F70F460>:

Stan nośnika. . . . . . . . . : Nośnik odłączony
    Opis. . . . . . . . . :ESLvnic Virtual Network 32 Bit - Sterownik miniport Harmonogramu pakietów
    Adres fizyczny. . . . . . . . . :00-FF-01-00-00-01
  • Poziom 11  
    Konfiguracja sieci wygląda poprawnie.

latoka napisał:
    przepinałam do innego gniazdka, do tego na którym działa drugi stacjonarny i jest to samo. Pierwszy stacjonarny jest podpięty przez usb, pod te usb też podłączałam i też nic.

Ok, ale teraz zamiast przepinać do innego gniazda, przepnij do innego kabla. Może być, że kabel który masz przy laptopie jest krosowany, a każdy komputer podpięty do rutera musi mieć kabel prosty.
  • Poziom 9  
    do innego kabla tez podpinalam, do tego na ktorym chodzi drugi stacjonarny i ten sam problem ;/
  • Poziom 22  
    Może to pomoże wpisz w ustawieniach sieciowych na stałe IP, bramę i DNSy. DNSy są podane w routerze w statusie, czyli:
    no i te DNSy
  • Poziom 9  
    wpisywalam i tez nic
  • Poziom 12  
    Rozważałaś możliwość uszkodzenia hardware? Kondensatory elektrolityczne o mniejszych pojemnościach ( szczególnie te wokół kontrolera Ethernetu) nie "puchną",co od razu widać, tylko po prostu przestają działać.
    Takie uszkodzenia były "hitem" w niektórych modelach Linksysa... Nie jestem narwany, ale wymieniłbym prewencyjnie te parę sztuk- koszt poniżej 10 PLN.
  • Poziom 11  
    Z tego co widzę, Twój ruter ma WiFi, pytanie tylko czy laptop ma wbudowaną kartę bezprzewodową. Jeśli tak, skonfiguruj WiFi w ruterze i spróbuj połączyć się bezprzewodowo.

I jeszcze jedna sugestia: podłącz laptopa kablem sieciowym (krosowanym) bezpośrednio z komputerem stacjonarnym (z tym, który podłączony do rutera przez USB). W laptopie ustaw konfigurację ręcznie na:
    Brama domyślna. . . . . . . . . . : [wpisz ip komputera do którego się podłączasz]

Teraz poudostępniaj sobie jakieś zasoby na obydwu komputerach i sprawdź czy widoczne są w sieci.
  • Poziom 9  
    S_Goryl, ale chodzi o to, ze na internecie vectry wszystko jest ok, pomimo ze tam sa 4 laptopy podlaczone, zreszta to nie zawsze przestaje mi odbierac te pakiety, czasem dziala wszystko poprawnie i to jest najgorsze :/

kaybee1, moj laptop ma karte bezprzewodowa ale router wlasnie nie ma, to jest dokladnie PENTAGRAM Cerberus P6311-07A. Jak bede w domu to sprobuje podlaczyc do tamtego komputera