Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Instalacja na olej rzepakowy podgrzewanie paliwa opłacalność

14 Jun 2011 16:36 4410 5
  • Level 11  
    Witam, dziś chciałbym się dowiedzieć czy auto po mojej przeróbce pochodzi długo i szczęśliwie. Do swojego golfa 1,9TD chciałbym założyć instalacje na olej rzepakowy własnego projektu składającą się z wymiennika ciepła ze spalin od innego auta i przez obieg przeznaczony do płynu chłodniczego z chłodnicy puścić OR a w czasie rozruchu podgrzewać olej wprost w przewodach wtryskowych poprzez drut oporowy nawinięty na tych przewodach (około 1metr moc to 80w). Sterowanie grzałki poprzez łącznik załączany impulsem ze świec żarowych. I moje pytania czy moc tych drutów po 80w na każdym przewodzie nie będzie za mała ani za duża, czy temperatura oleju nie będzie za wysoka gdy ją podgrzeje spalinami (temp to około 300 stopni Celsjusza ) Proszę o inne rady i podpowiedzi co do mojego projektu i z góry dziękuję za pomoc.

Dodano po 10 [minuty]:

demi176 wrote:
    Witam, dziś chciałbym się dowiedzieć czy auto po mojej przeróbce pochodzi długo i szczęśliwie. Do swojego golfa 1,9TD chciałbym założyć instalacje na olej rzepakowy własnego projektu składającą się z wymiennika ciepła ze spalin od innego auta i przez obieg przeznaczony do płynu chłodniczego z chłodnicy puścić OR a w czasie rozruchu podgrzewać olej wprost w przewodach wtryskowych poprzez drut oporowy nawinięty na tych przewodach (około 1metr moc to 80w). Sterowanie grzałki poprzez łącznik załączany impulsem ze świec żarowych. I moje pytania czy moc tych drutów po 80w na każdym przewodzie nie będzie za mała ani za duża, czy temperatura oleju nie będzie za wysoka gdy ją podgrzeje spalinami (temp to około 300 stopni Celsjusza ) Proszę o inne rady i podpowiedzi co do mojego projektu i z góry dziękuję za pomoc.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 30  
    Olej powinien być podgrzany przed filtrem, pompą i instalacją wysokiego ciśnienia. Znajomy cieszył się tanią jazdą na OR, ale tylko do zimy, stary transit odmówił współpracy, a właściwie pompa zdechła. Lepiej odpalać na ON i później przełączać na OR
  • Level 11  
    Ok dziękuje :D a ile trzeba przejechać żeby przełączyć ??? a jak z tym wymiennikiem ciepła i temperaturą nie będzie zbyt wysoka?? A słyszałem ostatnio że jazda na takim oleju jest nielegalna z powodu braku akcyzy :D
  • Level 16  
    Mam nadzieje że jest nielegalna, bo dlaczego ja kupując benzynę/lpg muszę płacić akcyzę podatek drogowy i kto wie co jeszcze a ty nie??

Moderated By manta:

3.1.17. (10.9, 16) Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.

• Level 39  
    To prawda, korzystanie z takiej instalacji jest nielegalne. Aczkolwiek, choć nie jestem tego do końca pewien, można jak się zdaje, używać takiego napędu w przypadku niekorzystania z dróg publicznych - np. we własnym gospodarstwie do napędu maszyn rolniczych itd.
  • Level 11  
    No ok ale teraz jest tak że każdy myśli żeby zrobić coś taniej, państwo w każdej sytuacji szuka czegoś z czego można by pobrać podatek i nie wiele z tego jest to dlaczego my nie możemy zaoszczędzić kilka złotych. Wie ktoś może jakie są kary za takie coś ??? jak myślicie silnik będzie działał na tym zestawie????