Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dlaczego Nikko 4x4 27MHz nie chce jechać?

14 Cze 2011 16:28 2796 8
  • Poziom 8  
    Witam.
    Ostatnio kupiłem sobie podwozie Nikko 4x4 z lat 80-tych 26.640MHz bez pilota.
    Sprzedający napisał, że pojazd będzie działał na każdej aparaturze 27MHz.
    Kupiłem więc aparaturę 27.145MHz, lecz samochód tylko szarpie i nic.
    Proszę o pomoc!
    Co może być przyczyną?
  • Poziom 8  
    Czy to się przyda??
  • Poziom 18  
    Nie wiem czy ten nadajnik się nadaje ,gdyż widzę że w tych otworach COŚ BRAKUJE , mam podobny (od czołgu) i po środku mam 3 przyciski , a z prawej przełącznik ABC , a czy u Ciebie po prawej w tym otworze jest gniazdo dla kwarcu ?

Jeśli tak to musisz zdobyć dobraną parę kwarcy na 27MHz i spróbować ...
  • Poziom 8  
    Gniazda na kwarc niema,ale wlutowałem kwarc 27.095MHz W komplecie z samochodem były kwarce 26.640 i 27.095.

Dodano po 9 [minuty]:

Pilot jest dobry ponieważ około 4mies. temu był używany przy helikopterze.Ate otwory ,to jeden jest od kwarcu a w drugim są jakieś pokrętła.
  • Poziom 18  
    Czyli próbowałeś z tymi kwarcami i nic ???
    Więc jeśli nie zaskoczył to wrzuć fotkę środka nadajnika i zobaczymy co tam siedzi :?:
  • Poziom 8  
    Tak próbowałem z tymi kwarcami.

Dlaczego Nikko 4x4 27MHz nie chce jechać? Dlaczego Nikko 4x4 27MHz nie chce jechać?

Włączyłem pilota i migała lampka a gdy przekręciłem te niebiesko-białe pokrętła to koła zaczęły się same kręcić i w ogóle nie reaguje.:cry:(czasami gdy ruszę drążek od skrętu prędkość kół zwolni. O co chodzi??
  • Poziom 18  
    Na 99% ten nadajnik nie nadaje się do Twojego NIKKO , chociaż widać że to proporcjonal to i tak czarno widzę , myślę że on obsługuje coś takiego jak to :

(masz tam login gościa z aledrogo więc sprawdź co on tan ma)

Choć nie ma do końca pewności , najlepiej kup na alledrogo jakiś zwykły- NORMALNY proporcjonal nadajnik i wtedy będziesz wiedział na bank co i jak ...
  • Poziom 8  
    mario.s podałbyś link do takiego nadajnika bo niezbyt dobrze się orientuję i nie chcę kupić jakiegoś gluta.:|[/b]