Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Somfy Dexxo Optimo i Faac 414 - jaki radioodbiornik podłączyć?

panhrabia 14 Jun 2011 16:34 10028 15
 • #1
  panhrabia
  Level 10  
  Witam,

  Mam bramę garażową z napędem Somfy Dexxo Optimo i do tego piloty 2 kanałowe - częstotliwość 433,42 Mhz. Teraz chcę kupić napęd do bramy wjazdowej (szer. skrzydła 160 cm). Wstępnie jestem zdecydowany na Faac 414 i tu mam pytanie: jaki konkretnie radioodbiornik dokupić do tego faaca żebym mógł nim także sterować pilotami somfy?
  Czy może lepiej do Somfy jakieś radio co by działało z pilotami Faaca? Proszę najlepiej o konkretne modele, zależy mi także na tym by zasięg był większy niż kilka metrów (czytełem o pilocie FIX3 że z samochodu ma problem zadziałać..).
 • #2
  arek-tsz
  Level 12  
  A dlaczego nie kupisz siłowników od Somfy? Nawet jeśli wyjdą cię ciut drożej niż wszechobecny FAAC 414 to odchodzi Ci konieczność kupowania radia, dochodzi dodatkowy pilot i jednym pilotem obsługujesz 2 bramy.
 • #3
  panhrabia
  Level 10  
  Mogę kupić somfiego, ale mało w internecie jest tych napędów i wogóle informacji o nich. Na stronie somfy.pl widziałem tylko jeden napęd do bramy wjazdowej skrzydłowej. Do rolet czy bram garażowych owszem jest ich pełno.
  Wybrałem Faaca bo wszyscy wkoło polecają i zachwycają się tymi napędami Faaca, a o somfy cisza na forum. Jeśli możesz coś konkretnego polecić z somfy to czemu nie.
 • #4
  panhrabia
  Level 10  
  Co powiecie na temat napędu SOMFY IXENGO L 24 V
 • #5
  arek-tsz
  Level 12  
  24V- cicha bezawaryjna praca, 3 lata gwarancji od Somfy świadczą o ich trwałości. Jeszcze za krótko mam z nimi do czynienia żeby powiedzieć Ci po ilu latach siadają, ale te montowane 1,5 roku temu sprawują się świetnie.
 • #6
  panhrabia
  Level 10  
  arek-tsz wrote:
  24V- cicha bezawaryjna praca, 3 lata gwarancji od Somfy świadczą o ich trwałości. Jeszcze za krótko mam z nimi do czynienia żeby powiedzieć Ci po ilu latach siadają, ale te montowane 1,5 roku temu sprawują się świetnie.


  Kolego, a powiedz mi który przewód od siłownika to plus a który minus? Jak to rozróżnić, bo w schemacie podłączenia do centralki pod zaciski 3 i 4 mam podłączyć + i - siłownika 2 a pod zaciski 6 i 7 bieguny siłownika 1 tylko jak poznać który to plus a który minus na siłowniku, bo to nigdzie nie jest opisane??
 • #7
  arek-tsz
  Level 12  
  Podłączasz tak samo na obydwóch siłownikach tak samo, dalej, gdy zaczniesz programowanie to siłowniki powinny się ruszyć w kierunku otwarcia (patrz instrukcja) jeśli się otwierają to OK a jeśli zamykają to zamień im przewody. Po bólu.
 • #8
  mikus1982
  User under supervision
  Ixengo to inaczej BFT. Somfy kupiło BFT>
 • #9
  panhrabia
  Level 10  
  Oki, dzięki za podpowiedzi.. Wszystko działa :D
 • #11
  KS2507
  Level 23  
  Zawodowo zajmuje się montażem automatyki do bram,gdy montujemy napędy na osiedlach zamkniętych to przeważnie automatyka jest NICE a piloty FIX-3 i od 2 lat nie było reklamacji na te piloty,radioodbiorniki Faac z kodem dostępu więc nikt nie mógł kupić se pilota i samemu zaprogramować.
  Najgorsze piloty to chyba NICE Smilo.
 • #12
  przysniciel

  Level 19  
  moja firma zamontowała na jednej wspólnocie automatykę z pilotami fix3 (około 400 sztuk pilotów) z czego wróciło jakieś 30szt na odcinku 2 lat. Najczęsciej piloty wracały na zwarciu z baterią wyładowaną do końca. Samo radio z pinem jest w pożądku. Co do nice smilo to główną wadą/zaletą jest możliwość wczytywania pilota za pomocą wczytanego pilota. Wygodne dla serwisanta ale jest to problem na wspólnotach. Radio smilo można zablokować przed wczytywaniem zdalnym ale trzeba mieć programator nica. Zwykle nikt tego nie robi.
 • #13
  KS2507
  Level 23  
  Być może była jakaś wadliwa patria tych pilotów,tak jak pisałem zawsze w osiedlach zamkniętych i garażach zbiorczych stosujemy piloty FIX3 nawet jeśli napędy są innej firmy i jeszcze nie było na nie reklamacji a były osiedla po 300 pilotów.
  Jeśli chodzi o Smilo to jeśli się nie mylę żeby wczytać jednego pilota od drugiego trzeba to zrobić w pobliżu radioodbiornika.
 • #14
  mikus1982
  User under supervision
  Kolege panhrabia prosze o kontakt na pw.
 • #15
  trilux13
  Level 2  
  A może ktoś odpowie w temacie bardzo bylbym wdzieczny Posiadam juz taki zestaw
 • #16
  bull59
  Level 10  
  Witam!
  Podłączę się do tematu.
  Posiadam napęd bramy wjazdowej FAAC 740 sterowany pilotem xt4 natomiast bramy garażowej Somfy dexxo optimo, jak podłączyć radioodbiornik np. Faac XR2 433C do somfy żeby można było sterować jednym pilotem?