Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z palacymi sie zarowkami w Oplu Corsa.

alan78 14 Nov 2004 22:13 1758 10
    alan78
    Level 12  
    Mam opla corse, jedna z jego wad jest fakt nagminnego palenia sie zaroweczek do podswietlania tapicerki, i kontrolek w zegarach. Czy jest jakis sposob zeby samemu jakos temu zaradzic? Jakis prosty ukladzik elektroniczny? Wiem, ze ten problem dotyczy kazdej Corsy, jednak nie zaszkodzi samemu cos zaradzic. Napiecie w ukladzie elektrycznym jest OK.
    kgflanela
    Level 17  
    Podejrzewam, że problem leży tu w bardzo sztywnym mocowaniu pulpitu i w nagrzanych :idea: żarówkach :idea: na wstrząsach wyciągają się wolframki na skutek, czego się pala. Jedyna rada to kupować dobre żarówki z podpórką po środku (większe żarówki mają dwie podpórki druciki podtrzymujące wolfram) Ewentualnie zastosuj ściemniacz.
    nom
    Level 23  
    kgflanela wrote:
    Jedyna rada to kupować dobre żarówki z podpórką po środku (większe żarówki mają dwie podpórki druciki podtrzymujące wolfram) Ewentualnie zastosuj ściemniacz.

Oj nie jedyna rada. :-)
    Mój kumpel pozazdrościł mojej fabii, że wszystkie kontrolki są na diodach LED i powymieniał wszystkie żaróweczki na LED'y stosując zamiast jednej żarówki 4xLED o srednicy 3mm + rezystorek. Wszytsko opisał na forum espero.
    jacekczewa
    Level 18  
    Zaróweczki sa stalem problemem także w astrze. Najmniejszym nakładem sił sprubój kupic żarówkidobrej firmy np osram i sprawdz ładowanie i napięcie na akumuatorze podczas wysokich obrotów.
    Pozdrawiam.
    janek1815
    Level 38  
    ja proponuje jak napisal nom zalatwi to problem raz na zawsze
    pelek
    Level 20  
    co do astry to ja podłączam je do postojówek.dłużej żyją przynajmniej w okresie letnim.a tak ogólnie to najlepiej obniżyć im napięcie o 1-2 volty.zmiana świecenia praktycznie niezauważalna a żywotność się zwiększa
    pjetja
    Level 12  
    Może warto by się przyjrzeć napięciu ładowania akumulatora?
    automen
    Level 13  
    Powinno wystarczyć zastosowanie markowych żarówek. Pozdrawiam
    tomus2k
    Level 26  
    Stawiam na ładowanie , sprawdź koniecznie napięcia na wysokich obrotach, Kup żaróweczki 18v ( choinkowe małe ) i powsadzaj je do oprawek ;-)
    Ale to rozwiązanie dla tych co chcą najprościej , ja proponuje diody w oprawkach na allegro i masz problem z głowy
    pjetja
    Level 12  
    Rozwiązanie problemu to wymiana żarówk na diody, ale lepiej zmierzyć napięcie w instalacji!
    Radeon 24
    Level 24  
    Witam!!! Ja tez mialem ten problem w mojej Corsie, ale sie go pozbylem. Do podswietlenia galek i przyciskow uzylem bodajze ok. 20 LED 3mm czerwonych i 8 LED 5mm niebieskich. Z tymi ostatnimi trzeba bylo pokombinowac troszke je przypilowac i odpowiednio rozproszyc swiatlo. Efekt jest niesamowity - jak w VW. Pokombinuj bedziesz mial swiety spokoj na wieki z zarowkami!