Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzona karta Gforce 9600 gt

14 Cze 2011 17:51 1152 10
  • Poziom 8  
    Od jakiegoś czasu mialem problem z obrazem na monitorze. Tzn. Gdy włączałem komputer to lampka od monitora migała, a obraz pojawial sie dopiero po muzyczne windowsa. Z kazdym dniem jednak obraz pojawial się coraz poźniej. Wczoraj na przykład czekałem 30 minut az w końcu obraz sie pokazal. Dziś jednak juz stracilem cierpliwość bo ta sytuacja sie powtarza.

Podejrzewam, ze to problem z karta graficzna, bo gdy podlaczylem inny monitor problem nie zniknął.

Mój sprzet to

płyta główna: Asus P5g-mx

zasilacz: Modecom Feel III 350 W

karta graficzna G-force 9600 GT 512 DDR3

procesor intel core 2 duo 2,4 Ghz

pamiec: kingston 2gb ddr2

dodam, ze ten komputer mam od 3 lat i nie bylo z nim zadnych problemów i nie podkręcalem niczego. Jedyne co to dokupilem niedawno karte dzwiekowa SB live.5.1

Gwarancja skonczyla sie rok temu, wiec nie wiem czy oddawac karte do naprawy czy od razu do kosza...
  • Poziom 43  
    Na początek sprawdzić z innym zasilaczem.
  • Poziom 42  
    Jeśli padła karta to na 90% z winy tego zasilacza. Do tego zestawu powinieneś mieć zasilacz, który może bezpiecznie oddać te 180 - 190W na liniach 12V (z zapasem). Wątpię by ten Feel dał radę na dłuższą metę podawać taką moc.
  • Poziom 8  
    Jak tylko będę miał możliwość to sprawdze na innym kompie. Ale zastanawia mnie czemu obraz sie pojawiał.(co prawda po pół godzinie, ale był)przecież gdyby padła karta to obraz w ogóle by załapał. Co raz bardziej jestem za tym, że to jednak ten zasilacz nie daje rady.
  • Poziom 30  
    To ewidentnie wina tandetnego zasilacza, nawet stare 250W fortrony potrafiły wyciągnąć więcej
  • Poziom 8  
    Potwierdziło się! to wina lipnego zasilacza. W takiej sytuacji jaki byś cie polecili? tak do 200zł.?

czy ten by wystarczył? Link
  • Poziom 38  
    Tak, będzie dobry.
  • Poziom 42  
    Tak, ale można go dostać poniżej 150zł w sklepach internetowych.
  • Poziom 8  
    rozumiem, ale raczej kupie w x-komie. troche drożej, ale będe miał pewność że wszystko z nim będzie w porządku.
  • Poziom 43  
    X-kom to samo co inny sklep internetowy np RAM.net tylko w tym masz drożej. Tanio jest właśnie na ram.net. I będzie z nim również wszystko w porządku jak z tym kupionym za sporo więcej w tym x-kom.
  • Poziom 8  
    no dobrze, ale nie uśmiecha mi się jechać po odbiór do Gdańska. A z przesyłką wyjdzie porównywalnie co z x-koma, który mam na miejscu.