Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Speedport W 500V nie działa.

14 Cze 2011 20:24 3411 23
  • Poziom 9  
    Witam.

Zakupiłem router jak w temacie.
    Podłączyłem wszystko jak trzeba, wchodzę w przeglądarkę IE, wpisuje numer by się zarejestrować. Jednak nic się nie pojawia bo nie ma neta.

W routerze świecą się ikonki: power, (WLAN, LAN. - co jakiś czas migają)

co mam zrobić by router działał, proszę o instrukcję krok po kroku, jestem zielony. ;)
  • Poziom 18  
    Witam
    Nie ma sprawy. Weźmiemy się i zrobicie jak mawiano za minionego ustroju. Tylko aby poprowadzić Cię za rączkę potrzebny mi jest jeszcze do wiadomości Twój dostawca internetu - jakiego używasz (od kogo masz internet).
  • Poziom 9  
    Moim dostawcą internetu jest Neostrada.
    Za wszelkie informacje uzyskane od Ciebie które przyczynią się do uruchomienia w sposób pełny i właściwy mojego routera będę niezmiernie wdzięczny. :)
  • Poziom 18  
    Znalezienie manuala do tego sprzętu graniczy wręcz z cudem. Do rzeczy:
    1. Wchodzisz w zakładkę: NetworkSeings -> DSLWAN
    2. PPP connection - ON
    3. PPP Device - i tu musisz mi powiedzieć co tam jest z tej listy rozwijanej, ale ustaw DLS jak zaskoczy to już nie pisz co tam jest
    4. User name: nazwa użytkownika otrzymana od tepsy
    5. Password: hasło otrzymane od tepsy
    6 DSL WAN: on
    7 VPI = 0
    8 VCI = 35

To wszystko powinien net zacząć śmigać, jak coś napisz mi własnie co tam jest w liście rozwijanej przy PPP Device.
  • Poziom 9  
    ok, mam to zrobić w przeglądarce jak już się zaloguje tak?
    problem jestw tym że nie mogę się zalogowac, bo jak podłącze router to nie ma neta.
    poniżej zdjęcie routera, a właściwie świecących się ikonek.
  • Poziom 18  
    Ale co ma internet do routera. Podłącz się kablem, komputer z routerem pod jeden z portów LAN (powinny być cztery) i w przeglądarce wpisz adres routera 192.168.2.1. Login to: admin hasło to 0000 (cztery zera) - tego nie jestem pewien nie mam manuala. No Lan się świeci czyli uz kompa podłączyłeś to wpisz w przeglądarce adres routera jak wspomniałem wcześniej.
  • Poziom 9  
    tak zrobiłem. modem jest podłaczony do kompa.
    router z kompem jest podłaczony kablem.

LAN miga, nie świeci się stałym światłem.

gdy wchodze w przeglądarke i robie tak jak mi kazałeś to się nie łączy:

"Program Internet Explorer nie może wyświetlić witryny sieci Web "
  • Poziom 18  
    Hmm, jak to modem jest podłączony to kompa??

Ma być tak: Nie używasz już modemu, podłączas kabel od dotychczasowego modemu do nowego routera na port WAN, komputer podpinasz skrętką (kablem sieciowym) z karty sieciowej w komputerze z portem LAN routera.
  • Poziom 9  
    Już wiem o co chodzi z brakiem połączenia, kabel był zepsuty.
    wymieniłem i działa.
    wszedłem do panelu i zrobiłem jak w filmiku.

internet jest widoczny, jednak jest z ograniczeniami (tak jak by go nie było).
    także laptop i stacjonarny neta nie mają.

co teraz?
  • Poziom 18  
    Jak zrobiłeś tak jak w filmiku, a skąd wziełeś ten plik co gość w filmiku wczytuje ???
    W sumie nie ważne, skoro masz już połączenie z routerem to wykonaj wszystkie kroki które podałem Ci w drugim swoim poście i będzie działać.
  • Poziom 12  
    Co rozumiesz przez "widoczny, jednak z ograniczeniami"?
    Otwierają się jakieś strony? A może możesz się podłączyć wyłącznie do strony rejestracji Neostrady?
    Opisz to wszystko dokładniej.
  • Poziom 9  
    w komputerze do którego jest podłączony router mogę się połaczyć tylko z do strony konfiguracji routera, nic więcej.
    Laptop widzi sieć, ale jest napisane że to połaczenie z ograniczeniami.

Sorry pomyłka, to nie ten filmik.zrobiłem wg. tego:
    http://www.youtube.com/watch?v=XqyVY8dwIwg&feature=related

screeny:
    http://imageshack.us/photo/my-images/718/screenshot010uhf.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/84/screenshot011mg.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/856/screenshot012m.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/829/screenshot013dv.jpg/

poniżej diody:
    power świeci, tdsl na czerwono, online miga, wlan i lan świecą

Uploaded with ImageShack.us
  • Poziom 18  
    Kliknij jeszcze z DSL Settings z pierwszego obrazka "screenshot010uhf.jpg" i ustaw tak jak Ci napisałem
    DSL WAN: on
    VPI = 0
    VCI = 35

Kabel od starego modemu musi być wpięty do routera na port WAN.
  • Poziom 12  
    Rozumiem, że do Speedporta wpiąłęś kabel od linii telefonicznej- świeci kontrolka DSL.
    A czy ten router ma na pewno oprogramowanie pod Annex A?
    Oryginał niemiecki jest pod Annex B i zdaje się, że trzeba w tym przypadku wymienić FW na alternatywny.
  • Poziom 9  
    kupiłem go na allegro, sprzedawca pisał że jest pod neostrade. chyba jest coś w nim zmienione.

Uploaded with ImageShack.us
  • Poziom 18  
    Rany slawex17 przestań wreszczie kombinować - filmiki i nie wiem co jeszcze. Zrób tak jak Ci napisałem w drugim swoim poście, a wszystko będzie działać, co ja mam Cię zacząć prosić, słuchasz niewłaściwych osób, a teraz wejdź i ustaw te jeb...
    DSL WAN: on
    VPI = 0
    VCI = 35
    i przestańcie siać spam tutaj.

S_Goryl Czy slawex napisał że kupił go w Niemczech - NIE. Więc na tym etapie odpuść sobie swoje przerośnięte teorię.
  • Poziom 9  
    ustawione tak jak napisałeś mam już dawno.
    a mimo tego nie działa, nadal jest czerwona lampka przy T-Dsl.
  • Poziom 18  
    Na zdjęciu screenshot011mg.jpg widać że router próbuje się połączyć ale nie może, więc albo popełniłeś gdzieś literówkę: login i/lub hasło lub napisz mi co masz w PPP Device jak Cię prosiłem. I nie powiedziałeś mi czy ten telefoniczny kabel masz wpięty do routera. Dobra widzę na zdjęciu że jest. Sprawdz login i hasło jeszcze raz i wszystkie opcje a najlepiej daj screena jak masz to poustawiane.

Poproszę o screena z DSL Settings i DSL/WAN
  • Poziom 18  
    Dobra to zmień w pierwszym zdjęciu Advanced DSL Modulation :

Annex na A

I wszystko zacznie działać!!!
  • Poziom 9  
    wielkie dzięki towarzyszu!
    działa ;-)
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    To kliknij jeszcze przycisk "pomógł" i obaj będziemy zadowoleni :)
  • Poziom 9  
    próbowałem to zrobić wcześniej, ale cos nie szło. zatem tak jak mowisz, swoją wdzięczność przeobraże w ten i oto czyn ;-)