Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gateway FPD2485W - pionowy czerwony pasek

divided 14 Cze 2011 21:41 3823 3
  • #1 14 Cze 2011 21:41
    divided
    Poziom 2  

Witam,

Na ekranie pojawiło mi się pionowe, czerwone przebarwienie (nie jest to całkowicie jednolity czerwony kolor - ma po drodze odcienie zgodnie z wyświetlanym obrazem) i tu pytanie: czy zakwalifikuje mi się to w ramach naprawy gwarancyjnej (regulamin gwarancyjny wygląda na typową copy-paste, jest zapisek ze gwarancja dopuszcza do 3 wypalonych pixeli, ale w tym wypadku nie mam żadnych wypalonych)? Ewentualnie czy istnieje jakakolwiek szansa naprawy tego samemu (może kwestia jakichś taśm). Ostatecznie czy naprawią mi to w serwisie pogwarancyjnym bez wymiany matrycy (bo domyślam się że nowa matryca wyjdzie mnie niemal tyle co nowy sprzęt).

Jeśli chodzi o sygnał to testowałem monitor na innym wejściu (po vga, a standardowo dzialam z hdmi z lapa) z innego kompa i dalej to samo, czyli raczej kwestia nie jest powiązana z kablami / kartami graficznymi.

Okoliczności przy których najprawdopodobniej udało mi się wywołać całą sprawę: rano jak wstałem zaspany zauważyłem że monitor jest po prostu ubrudzony w jednym miejscu, więc prysnąłem bezpośrednio na zabrudzenie środka do czyszczenia lcd i wytarłem ściereczką z mikrofibry (nie leje tych środków oporowo jeśli o to chodzi).
    Myślę że najprawdopodobniej wtedy udało mi się jednak nie do końca zetrzeć do końca środka i jakoś spłynął w powodując ten problem. Jeśli chodzi o nacisk przy wycieraniu to raczej niemożliwe bo nie stosuje siły przy kontakcie z biurkowymi zabawkami. Istnieje nierealna szansa, że przeoczyłem to przy korzystaniu z monitora zanim zabrałem się za wyczyszczenie tego defektu, ale to niemal niemożliwe.

Monitor odłączyłem od zasilania i nie korzystam z niego bo na początku pomyślałem że może jak wrócę z pracy będzie już ok - niestety tak się nie stało.

Jakie jest wasze zdanie w tym temacie? Co radzicie? Niestety kasiasty nie jestem a ten monitor sobie bardzo cenię bo pomaga mi pracować w domu i sprawuje się wyśmienicie choć teraz to pionowe przebarwienie bardzo zepsuło ten stan.

Pozdrawiam

0 3
  • #2 15 Cze 2011 08:58
    Jakant
    Poziom 35  

Typowe uszkodzenie matrycy, czyli brak kontaktu pomiędzy matrycą a taśmą. Nie do naprawy. Ratuje tylko wymiana matrycy lub przyzwyczaić się do takiego widoku. Wątpię czy uda Ci się to naprawić w ramach gwarancji ale zawsze możesz spróbować.

0
  • #3 18 Cze 2011 15:19
    divided
    Poziom 2  

Dzięki za szybką odpowiedź. Zabijając mój smutek na youtubie trafiłem na filmik gdzie koleś po prostu postukał opuszkiem palca w górnej części obudowy od monitora (nad ta pionowa kreska), dolnej części obudowy a potem przez całą wysokość paska (bezpośrednio w matrycę) i pasek zniknął.
    Kilka dni później stwierdziłem że przed planowanym oddaniem monitora na gwarancję sam spróbuję tych czarodziejskich sztuczek (delikatne pukanie w obudowie nad/pod defektem nic nie dało, natomiast za pierwszym albo drugim delikatnym puknięciem matrycy pasek zniknął i mam obraz pozbawiony wad).

Teraz to, że problem (pozornie) zniknął wcale mnie nie cieszy bo mam świadomość że prędzej czy później to wróci (a raczej prędzej bo ten monitor ma pivota którego intensywnie wykorzystuję). Dzwoniąc do gwaranta, po przedstawieniu problemu, dowiedziałem się, że podziałają aby usunąć usterkę ew. dadzą inny sprzęt pozbawiony wad. I tu moje pytanie do Was: jak zweryfikować ich naprawę jeśli faktycznie zobowiążą się do naprawy monitora? Czy przy odbiorze mam z nimi sobie po prostu podłączyć monitor do jakiegoś źródła i pukać w miejscu gdzie był wspomniany pasek? No i czy uwierzą mi na słowo że "tu był pasek, który sobie wypukałem" zakładając że to nie jest najprzyjaźniej nastawiony serwis gwarancyjny?

1
  • #4 18 Cze 2011 16:04
    Jakant
    Poziom 35  

Wcześnie czy później problem powróci. Chwilowy kontakt może okazać się krótko trwały. Nie wiem jaką metodę naprawy ma wspomniany serwis, może to być założenie gumowej podkładki pomiędzy matrycę a ramkę na uszkodzonej taśmie, co na jakiś czas może być skuteczne. Mogą także wymienić matrycę na którą powinni dać gwarancję i ta naprawa naprawdę będzie bardzo skuteczna. Jeżeli chcesz to przedzwoń do firmy w Bydgoszczy (namiary na pw). Oni reklamują się że naprawiają tego typu usterki matryc.

0