Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Apple będzie płacić Nokii. Koniec sporu o patenty. Jest ugoda.

danielde 14 Cze 2011 22:40 3292 21
  • Apple będzie płacić Nokii. Koniec sporu o patenty. Jest ugoda.
    W dniu dzisiejszym Nokia ogłosiła, iż Apple zgodziło się płacić za wykorzystywanie fińskich technologii w swoich urządzeniach, co jest jednoznaczne z zakończeniem sporu patentowego, o którym pisaliśmy na naszym forum półtora roku temu. "Struktura finansowa podpisanej ugody składa się z jednorazowej płatności ze strony Apple oraz dalszych opłat bieżących zgodnych z warunkami zawartego porozumienia" - podał w oświadczeniu fiński producent. Dodano również, że szczegóły umowy są tajne. Z kolei Apple wyraziło dumę, że ma już tę sprawę za sobą i może skupić się na przyszłych działaniach. Poza tym, obaj giganci zgodzili się wycofać wszystkie skargi złożone w Międzynarodowej Komisji Handlu Stanów Zjednoczonych.

Zawarcie umowy to niewątpliwe i istotne zwycięstwo Nokii. Szef Nokii, Stephen Elop, nie ukrywał zadowolenia z faktu, że Apple "wspomoże" finansowo jego firmę oraz powiedział, że podpisanie umowy będzie "pozytywnym uderzeniem finansowym". Warto wspomnieć, że spór o patenty był niczym przepychanka. Z jednej strony Finowie oskarżali Apple, a z drugiej kalifornijska korporacja kierowała swoje pozwy w stronę Nokii.

Źródło:Link

Fajne! Ranking DIY
    skaktus
    Poziom 37  
    Jak dzieci.

Dobrze że firmy motoryzacyjne nie patentują lusterek i przeźroczystych szyb.

W sumie jak nokia podupada to każda kasa się przyda...
    Kubaandcom
    Poziom 17  
    Jak to upada Nokia?
    skaktus
    Poziom 37  
    Nie upada tylko PODUPADA a to różnica.

Tak naprawdę ta firma nie ma pomysłu na siebie (Nokia) . Modele które wypuszcza są tym samym co było pół roku temu w innej obudowie. Robi podobnie jak Siemens który skończył swój żywot w tej branży.

Dodatkowo przegapiła telefony z klapką, slidery i smartfony. To co wypuściła ledwo co goni stawkę, odstaje od reszty rynku i wyszło stanowczo za późno.
    Quazzami
    Poziom 17  
    Bo od wielu lat spoczywali na laurach swojej dawnej świetności. A prawda jest taka, że Nokia od bardzo dawna nie zaprezentowała nic, ale to nic nowatorskiego, tylko wiecznie powielała to, co udało im się osiągnąć.
    Quazzami
    Poziom 17  
    Wybacz, zawojować rynek jednym telefonem udało się tylko Apple, a to ze względu na "kult marki", ogormny budżet na marketing i to raczej w US i A.
    skaktus
    Poziom 37  
    N8 jest jednym z wielu telefonów w ofercie tego producenta. Ani się bardzo nie wyróżnia obsługą, ani wyposażeniem. Cena też nie zachęca do zakupów. Do tego odrazu powstały jej klony w ofercie Nokii.

Jak narazie Nokia dla mnie skończyła się na modelu 3210 i 3310. Potem miała dobry odskok w przypadku N73, N93 i N95, ale nie obyło się bez wpadek a dalej to już poleciało - wysokie ceny, jakość przeciętna...I jest teraz jak jest - walka o przetrwanie, oskarżanie się o patenty i marnowanie energii na spory zamiast zabrać się za swoją pracę.
    michal-michalik
    Poziom 23  
    >>skaktus
    Troszeczkę przesadzasz ;) 5310, 3200, 6070, 6310i, no i E51 czy E71. I jeszcze trochę się znajdzie. W dziedzinie klasycznych telefonów Nokia wcale nie podupada. Problem jest, bo już ponad 5 lat temu mieli prototyp smartphona i tego nie wykorzystali, dlatego dziś nie istnieją w tym segmencie ;) Moim zdaniem jak dobrze wprowadzą WP7 to może im się udać odbić i zacząć istnieć ;)
    skaktus
    Poziom 37  
    O ile będzie im się chciało.

Fakt 6310i to też był tel dobry jak na swoje czasy.

Jak narazie WP7 jest zasobożerny, w ogóle nie wiedzieć czemu, a to powoduje że produkty wychodzące z tym cudem mogą się nie przebić. Do tego ograniczenia rodem z iP 2G - max jeden program uruchomiony...Nie na tym rynku.
    michal-michalik
    Poziom 23  
    Trochę przeraża niefrasobliwość M$, ale z systemami na PC sobie poradzili świetnie jest szansa, że tu też dadzą radę.
    Obawiam się tylko o założenia. Bo inne cele przyświecają jak pisze się system na stacjonarkę, a inaczej myślisz pisząc coś na telefon. Sądząc po dużej ilości problemów mam nadzieję, że napisali wszystko od podstaw, ale zobaczymy coś koło października pewnie pokażą ;)
    mietekelektroda
    Poziom 9  
    Nokia podupada dobry zart a w sumie zastanawiam się który znajomy nie ma telefonu nokii i sam uzywam 2 telefonow noki e71 super fonik chociaz kumpel ma e72 i teraz na niego choruje a drugi to 5130 xpresmusic mimo ze muzyki na nim nie slucham to w zupelnosci starcza jako zwykly telefon i co najwazniejsze sie nie psuje jak inne szajstwa na rynku produkowane w chinach za paczke ryzu
    Mat_91
    Poziom 25  
    NOKIA podupada i taka jest prawda. Miała kilkanaście fajnych, dobrych i wytrzymałych telefonów ale to wszystko, 95% nowych modeli to albo totalne zabawki które strach mocniej w ręce ścisnąć albo telefony z przed kilku lat w nowej obudowie. Symbian dla mnie osobiście to porażka totalna, wolne jak nie wiem co, a interfejs dosłownie jak dla idioty:/ NOKIA trzyma się na rynku tylko dzięki telefonom właśnie pokroju E51 oraz mani ludzi którzy są nadal zafascynowani tą marką której świetność minęła dobre parę lat temu.

I tak, miałem telefony noki, N70, N73, używałem przez jakiś czas e51. Ten ostatni jeszcze, reszta? Nigdy więcej.
    pawel01
    Poziom 24  
    Miałen kilka Noki i wszystkie jakos przetrwały a kolega ma Nokie 5800 raz wpadła mu do wody i za naprawę zażyczyli sobie cene nowego telefonu. Widać jak teraz robią telefony, te stare to po wysuszeniu działają dalej.
    Quazzami
    Poziom 17  
    mietekelektroda napisał:
    Nokia podupada dobry zart a w sumie zastanawiam się który znajomy nie ma telefonu nokii i sam uzywam 2 telefonow noki e71 super fonik chociaz kumpel ma e72 i teraz na niego choruje a drugi to 5130 xpresmusic mimo ze muzyki na nim nie slucham to w zupelnosci starcza jako zwykly telefon i co najwazniejsze sie nie psuje jak inne szajstwa na rynku produkowane w chinach za paczke ryzu

Zauważ, że każdy z tych telefonów to są w sumie już stare konstrukcje, a jak wszyscy wiemy świat idzie do przodu w zawrotnym tempie. A Nokia od dawna stoi w miejscu.

pawel01 napisał:
    Miałen kilka Noki i wszystkie jakos przetrwały a kolega ma Nokie 5800 raz wpadła mu do wody i za naprawę zażyczyli sobie cene nowego telefonu. Widać jak teraz robią telefony, te stare to po wysuszeniu działają dalej.

A ja na juwenaliach wpadłem do rzeki z moim Samsungiem Monte :D. I co? I jakoś działa. Tak naprawdę to nie ma reguły, czy telefon będzie działał po zalaniu, czy nie, tym bardziej nie decyduje o tym marka telefonu. Poza tym ocenianie, czy telefon jest dobry i nowoczesny (a o to tu chodzi) pod kątem tego, czy wytrzyma zalanie? Chyba nie w tym rzecz.
    marik_te
    Poziom 22  
    Naprawiałem różne marki telefonów, w jednych psuło się to a innych tamto. Ale modeli nokii trafiało mniej niż innych. Nawet głupi joystick w E70 która ma 4 lata, do dziś działa bardzo dobrze, a telefonu nie oszczędzam. Mam dużo aplikacji, używam go do internetu, i innych. I o następnym myślę o E7. Aluminiowa obudowa porządnie wykonana, nie jakaś zabawka. A i cena mniejsza niż zabawka od apple.
    michal-michalik
    Poziom 23  
    Krótko rynek poszedł w stronę gadżetów, a Nokia w którymś momencie stwierdziła, że się to nie opłaci i nie mają czegoś takiego w ofercie. Telefony robią naprawdę niezłe ;)
    w@mpir
    Poziom 18  
    Rynek zdecyduje czy Nokia sobie poradzi.
    Przem188
    Specjalista EDA
    Posiadam E7 - cudo. Nie narzekam na nic. Nowy Symbian w wersji 3 śmiga jak każdy fon z Adnroidem, czy Bada ( mam porównanie z takimi telefonami z tymi systemami). Obudowa nie do zdarcia, Gorrila Glas na ekranie też nie do zniszczenia ( testowałem kluczami i kamienną popielniczką tłukąc po ekranie - ani śladu zadrapania), Crystal Black powoduje ze w największym słońcu widać wszystko na ekranie. I po co komu procesory 1Ghz, które pożerają baterię w jeden dzień? TU jest "tylko" 680 Mhz, ale proc i tak się nudzi, koprocesor z własnym ramem ( 256MB) załatwia praktycznie wszystko - grafikę 3D i 2D, GSM, 3G, HDMI, GPS, Radio Fm i td. Symbian ma zarządzanie ramem doprowadzone po tych 20 latach rozwoju do prefekcji - procesor ma swojego ramu 256MB ( koprocesor drugie drugie 256MB na swoje potrzeby) i to w zupełności wystarcza - jeszcze mi nie pokazał, że brak pamięci. Skok jakościowy systemu do np. mojej E90, którą używałem jest nieporównywalny.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Przem188
    Specjalista EDA
    N95 nie ma faxu, bo ... to nie jest telefon przeznaczony na rynek biznesu! Seria N to multimedia, dla młodych, mobilnych i chcących rozrywki osób. Seria E to telefony dla Biznesu.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto