Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dlink połączenie drugiego komputera

pokoj10 14 Cze 2011 22:52 1073 6
  • #1 14 Cze 2011 22:52
    pokoj10
    Poziom 8  

Cześć
    Od razu przepraszam za mój prosty język, ale jestem zielona i mam nadzieję, że podzielicie się swoją wiedzą ze mną.
    Mam problem z podłączeniem przez wifi drugiego komputera, w nowym mieszkaniu.
    Do tej pory miałam internet przez kablówkę. Podawałam adres fizyczny mojego komputera. Potem skonfigurowałam sobie rotuer dlink i działało mi bezprzewodowo na dwa komputery.
    Teraz się przeprowadziłam. Musiałam zmienić dostawcę. Również przez kablówkę. Przyszedł montażysta i podłączył mi modem. Spytałam się czy będę mogła przez router odbierać, powiedział, że nie i że muszę przynieść router i oni mi zdalnie podłączą sygnał do routera (pierwszego urządzenia za modemem).
    Połączyłam się bezprzewodowo z mojego komputera (nie podawałam im adresu fizycznego) bez problemu. Potem chciałam podłączyć drugi komputer ni niestety. Wyskakuje komunikat: sieć jest poza zasięgiem (po angielsku coś tam pisało o jakimś acces point).
    Moje pytanie jest takie: czy dobrze zrobiłam, że podłączyli mi sygnał do routera - czy to jest możliwe, że teraz blokują mi dostęp przez wifi do innych komputerów? Przez kabel działa na dwa kompy, wifi tylko na mój. Dzwoniłam do działu technicznego i mi powiedzieli, że oni nie blokują dostępu do większej ilości komputerów, ale z drugiej strony w cenniku mają podaną opłatę za każdy dodatkowy komputer.
    Moglibyście wyjaśnić mi tą sytuację i pomóc rozwiązać kwestię
    Dziękuję

0 6
  • #2 14 Cze 2011 22:56
    S_Goryl
    Poziom 12  

Na dobry początek podaj typ swojego routera.

Cytat:
    po angielsku coś tam pisało o jakimś acces point

O tym też chcielibyśmy wiedzieć coś więcej :)

0
  • #3 14 Cze 2011 22:58
    pokoj10
    Poziom 8  

dlink dl524
    do tej pory wszystko grało i furczało
    zrobiłam też ten test ping, żeby zobaczyć czy ostatnia cyfra to nie 1 (gdzieś na jakimś forum wyczytałam) i to nie jest 1

0
  • #4 14 Cze 2011 23:10
    S_Goryl
    Poziom 12  

Czyli TTL>1 ?
    A screena z tego pinga można zobaczyć ?

0
  • #5 14 Cze 2011 23:15
    halinka1125
    Poziom 21  

Witam
    Jeśli poprzez router masz połączenie z 1 komputerem po wifi to powinnaś mieć i z innymi. Prawdopodobnie podajesz niewłaściwe dane do logowania sieci (Mówisz, że poprzednio miałaś tylko 1 kompa wpiętego do wifi mniemam że tego co teraz działa).
    Najczęściej aby ograniczyć liczbę kompów w sieci stosuje się konkretną wartość pola TTL i ruch dochodzi tylko do końca kabla. W twoim przypadku tak nie jest, bo mówisz, że ping daje wartość różną 1. Ruch przechodzi poprzez router do komputera. Aczkolwiek są sposoby aby to dalej ograniczać... Skoro mówią, że nie ograniczają dostępu to pewnie tak jest.
    Komunikat sieć jest poza zasięgiem świadczy raczej o niewłaściwej konfiguracji drugiego komputera. I tu bym szukał przyczyny.

Pozdrawiam

0
  • #6 14 Cze 2011 23:44
    pokoj10
    Poziom 8  

no właśnie o to chodzi, ze miałam w mieszaniu dwa komputery, na których działało
    a teraz działa tylko na jednym:(
    dziwi mnie tylko, że skoro powiedzieli mi, że nie ograniczają dostępu, to po co w cenniku mają opłatę za dodatkowy komp
    nie mogę przesłać teraz screena, bo jestem na starym mieszkaniu, jutro prześlę z nowego

0
  • #7 15 Cze 2011 17:06
    pokoj10
    Poziom 8  

oto prtsc

Dodano po 8 [minuty]:

a tutaj print z tego co się pojawia na drugim kompie

Dodano po 2 [godziny] 22 [minuty]:

dzięki wszystkim za odpowiedzi
    zmieniłam szyfrowanie na zwykle WEP i poszło - wcześniej też tak robiłam i nie chciało iść, ale po 20krotnym zresetowaniu routera w końcu się udało
    temat to zamknięcia

0