Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez GSI nie jedzie na benzynie, ale na postoju chodzi

14 Cze 2011 22:55 2126 3
  • Poziom 2  
    Samochód (Polonez Atu + GSI z zasilaniem gazowym) nie chce jeździć na benzynie. Na wolnych obrotach chodzi idealnie, nawet na obroty się wkręca i kręci do 5 tyś (więcej nie sprawdzałem, nowe panewki), raz tylko zdarzyło mi się powtórzyć objawy braku mocy na postoju (ale może się lekko toczył). W trakcie jazdy na benzynie trochę przyspieszy (bo jest gaz w kolektorze) i potem muli, tzn. nie ciągnie w dramatyczny sposób. Jak wysprzęglę, pracuje „normalnie” na wolnych. Pompa paliwa wymieniona, pompuje 3 atm. (sprawdzone manometrem), wydatek pompy też prawidłowy, zasilanie pompy nie wygląda na uszkodzone, wymieniony filtr paliwa, wymieniona listwa z wtryskiwaczami – poprzednia miała trochę syfu w środku, a na obecnej samochód normalnie pracował. W trakcie jazdy na gazie samochód pracuje normalnie, nie ma objawów. Silnik po remoncie, po 11 atm. ciśnienia w każdym cylindrze.
    Czy jest możliwa usterka, w której emulator wtrysków odcina chwilowo zasilanie wtryskiwaczy na obrotach? Prosiłbym o jakieś pomysły, mnie się już skończył ich zasób!
    Przeprowadziłem kolejna próbę: rozpędzanie samochodu ( na gazie ) do 40 km/h, przełączam na benzynę, luz i cisnę gaz. Silnik się muli tak długo, aż nie zatrzyma się samochód, wtedy natychmiast odzyskuje obroty. Wyniki są powtarzalne, zrobiłem 4 próby. Czujnik przy skrzyni (VVS) też wymieniłem wraz ze skrzynią, komputer nie zarejestrował usterki, prędkościomierz pokazuje normalnie. Jaka hipotetyczna usterka może powodować takie objawy?
  • Poziom 2  
    Odpiąłem czujnik, nic się nie zmieniło, ale problem rozwiązany! Do wymiany czujnik paliwa, żeby pokazywał rzeczywisty stan paliwa w zbiorniku, a naprawy dokonałem wlawszy 10 l paliwa. Na postoju pompa miała co ssać, w trakcie jazdy już nie za bardzo. Objawem skrajnym był fakt, ze poldek do tyłu jechał normalnie, a do przodu nie chciał <bezradny> <bezradny>. Przypomniałem sobie w którą stronę skierowana jest pompa w zbiorniku i dotarło do mnie, ze może to być problem mechaniki cieczy. Zbiornik to rzemieślniczy wyrób bez przegród ograniczających ruchy paliwa, poza tym mam wrażenie, ze nowa pompa nie sięga dołu zbiornika, jest nieco krótsza. Kolejna nauczka, za bardzo ufam wskaźnikom w starym samochodzie. Dzięki za podpowiedzi!
  • Poziom 35  
    Jak się jedzi na 5 litrach etyliny to są efekty.