Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie dzialaja klawisze A, S, Enter

kawaipapierosy 15 Jun 2011 02:41 5834 10
 • #1
  kawaipapierosy
  Level 22  
  Toshiba Qosmio X305-Q705

  Wyciągałem klawiaturę z tego laptopa i niechcący wyłamałem ten haczyk, zawleczkę która przytrzymuje taśmę klawiatury na płycie głównej.
  Próbowałem to przykleić ale wynik marny.
  Efekt jest taki, że teraz nie działają klawisze: A, S, i Enter.
  Macie jakiś pomysł jak to naprawić?
  Nawet jeśli zamówiłbym nową klawiaturę to pewnie przyjdzie bez tej zaślepki. A i tak nie wiem, czy to ona jest powodem braku wyświetlania tych przycisków.
 • #2
  strzala_123
  Level 13  
  ta zawleczka o której piszesz ma za zadanie docisnąć tasiemkę do złącza płyty, ito ona na 99% jest winna nie wyświetlaniu znaków o których piszesz, poszukaj np na jakimś portalu aukcyjnym używanej płyty głównej może właściciel odsprzeda Ci, ja klientowi kiedyś za 10 zł z przesyłką listem poleconym zamówiłem, bo przy próbie wymiany klawiatury zgubił tą cząstkę
 • #3
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  kawaipapierosy
  Level 22  
  Podzwoniłem po sklepach z częściami i rzeczywiście ta zawleczka jest nie do kupienia. Nie ma też nigdzie używanych bądź zepsutych laptopów tego typu. Zostaje więc chyba lutowanie albo... lepsza taśma.
  "złącze klawiatury" co masz na myśli?
 • #5
  kawaipapierosy
  Level 22  
  Pogrzebałem, podociskałem, pobawiłem się pół godziny i działa.
  Ciężkość roboty polegała na tym, że taśma wchodzi z góry a nie z boku i trudno jest dobrze podoklejać wszystkie krance takiej taśmy i zaślepki.
  Dla zainteresowanych fotki:
  Nie dzialaja klawisze A, S, Enter Nie dzialaja klawisze A, S, Enter Nie dzialaja klawisze A, S, Enter Nie dzialaja klawisze A, S, Enter Nie dzialaja klawisze A, S, Enter Nie dzialaja klawisze A, S, Enter Nie dzialaja klawisze A, S, Enter
 • #6
  bmserwis
  Level 36  
  Działa, ale nie wiadomo na ile, laptop w trakcie użytkowania podlega naprężeniom, drganiom itp. Ta "zawleczka" ma na celu właśnie solidne osadzenie taśmy w gnieździe i zapobieganie jej wypinaniu się.
 • #8
  User removed account
  User removed account  
 • #9
  kawaipapierosy
  Level 22  
  Możesz mi podać konkretny link do tej części bo nie bardzo orientuje się na tej stronie. Jako kraj kliknąłem Polska, ale USA nie widzę.
 • #10
  User removed account
  User removed account  
 • #11
  kawaipapierosy
  Level 22  
  Znalazłem chyba coś co wygląda jak ta zaślepka, ale jak mam sprawdzić czy to będzie akurat ta? Nie znam żadnego modelu ani nic takiego.