Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy Ace S5830 po wodowaniu

jlmrafael 15 Cze 2011 11:24 1896 0
 • #1
  jlmrafael
  Poziom 18  
  Witam Serdecznie

  Ostatnio miałem wątpliwą przyjemność sprawdzić odporność wymienionego w temacie telefonu na zalanie. Mimo wszystko muszę przyznać, że natura obeszła się z nim łagodnie, po rozebraniu i wyczyszczeniu (spirytusem) prawie wszystko zaczęło działać. Z usterek mechanicznych to padł akcelerometr i czujnik zbliżeniowy - to nawet jestem wstanie przeżyć, lecz występuje jeszcze jedna bardzo dziwna (dla mnie) niedogodność:

  Dzieje się to tylko i wyłącznie podczas zasilania z baterii. Po ładowaniu (krótkim) gdy odepnę kabelek od ładowarki, telefon przechodzi na zasilanie z baterii i w momencie w którym przechodzi w stan uśpienia, a ja próbuje go z tego stanu wyprowadzić telefon się resetuje. Sprawdziłem to na muzyce, po wygaszeniu muzyka gra cały czas więc telefon jest włączony, wcisnę przycisk i telefon się restartuję - podczas zasilania z ładowarki takie rzeczy nie występują. Dodam jeszcze że po wysuszeniu, lecz przed czyszczeniem telefon w ogóle nie chciał się ładować. zdarza się że po takim resecie telefon nie chce się podnieść tylko zapala się ikona pustej baterii (pomimo iż ma np. 60%) i wówczas tylko start z ładowarki pomaga.

  W załączniku przesyłam pełną książkę serwisową do tego telefonu, może komuś się przyda.

  Do Was mam gorącą prośbę, o ewentualne przyczyny występowania w/w usterki oraz co z tymi czujnikami czy wystarczy wymienić moduł czy może być to coś poważniejszego.

  Dodam jeszcze, że nie jestem elektronikiem, nie posiadam myjki ultradźwiękowej, HOTa żeby wygrzać telefon ani innych udogodnień. Jeśli okaże się to coś poważniejszego to oddam telefon do serwisu.

  Pozdrawiam