Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[FPGA][VHDL] Symulacja prostego automatu

maciej_333 28 Cze 2011 15:14 5921 32
    maciej_333
    Poziom 34  
    Zrobiłem RS232 zgodnie z Twoimi zaleceniami kolego Tymon. O dziwo działał od razu, bez żadnych problemów ! Wyszło coś takiego:

Kod: vhdl
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Wyobraziłem sobie graf i wg niego tworzyłem opis. O to chodziło ? Wykładowca mnie nie wyśmieje :D ?

Waveform'y:
    [FPGA][VHDL] Symulacja prostego automatu
  • Computer Controls
  • Pomocny post
    tymon_x
    Poziom 30  
    maciej_333 napisał:
    Zrobiłem RS232 zgodnie z Twoimi zaleceniami kolego Tymon. O dziwo działał od razu, bez żadnych problemów !

Wyobraziłem sobie graf i wg niego tworzyłem opis. O to chodziło ? Wykładowca mnie nie wyśmieje :D ?

Prędzej ja bym go wyśmiał, jeśli by twierdził inaczej. Graf to podstawowe narzędzie przy implementacji warstwy fizycznej interfejsu, bez tego byłby chaos i apokalipsa :P

Kilka rzeczy można by było poprawić, jak wyrzucenie sprawdzenia parzystości poza proces do części współbieżnej, i tak między zakończeniem odebrania, a przejściem do sprawdzania parity, masz jeden cykl zegara, co spokojnie załatwi sprawę poprawności wyniku. Tu można użyć takie coś jak generate, żeby nie klepać 7 razy xor, ale to bardziej estetyka.

Ogólnie nie jest źle, jest nadzieja :P
  • Computer Controls
    maciej_333
    Poziom 34  
    Ponieważ problemy zostały rozwiązane, oraz zaliczyłem już to co musiałem z VHDL'a temat zamykam. Dziękuję wszystkim za wypowiedzi, szczególnie koledze tymon_x.