Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
PLFONPLFON
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konfiguracja GSM w Slican 1688

tomeek1 15 Mar 2013 14:24 6285 42
    tomeek1
    Level 9  
    Odkopię swój stary temat - Czy da się zrobić w tej centrali tak że przed 1 z wewnętrznych numerów jest zapowiedź że rozmowa jest nagrywana?
  • PLFONPLFON
    User removed account
    User removed account  
  • PLFONPLFON
    pol_s
    Level 25  
    Jeżeli ten numer to DDI to dlaczego nie.

Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    pol_s
    Level 25  
    Myślałem tylko o ruchu przychodzącym, bo najczęściej przy tego typu połączeniach się tą zapowiedź stosuje.

Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    tomeek1
    Level 9  
    Czyli wszystko albo nic - szkoda. Dzieki za info
    tomeek1
    Level 9  
    Ponownie wykopie z forum swój stary temat,

Pojawił się problem z częścią połączeń wychodzących - nie mogę znaleźć konkretnej zależności kiedy nie działa prawidłowo - niektóre połączenia wychodzące na numery komórkowe są głuche, rozmówcy po połączeniu nie słyszą się, brak długiego tonu dzwonienia w słuchawce wychodzącej przed momentem odebrania rozmowy na tel. komórkowym.
    Czy ktoś spotkał sie z czymś takim ? Co to może być?
    Zutket
    Level 35  
    tomeek1 wrote:

...niektóre połączenia wychodzące na numery komórkowe są głuche, rozmówcy po połączeniu nie słyszą się, brak długiego tonu dzwonienia w słuchawce wychodzącej przed momentem odebrania rozmowy na tel. komórkowym.

A przez które łącze kierujesz połączenia? Ostatnio faktycznie pojawiają się problemy z połączeniami z jednym z operatorów GSM.
    tomeek1
    Level 9  
    Połączenia wychodzące z karty CCT1A1Gv2 ( karta gsm w play )
    Zutket
    Level 35  
    tomeek1 wrote:
    Połączenia wychodzące z karty CCT1A1Gv2 ( karta gsm w play )

Jeżeli masz problemy z połączeniami kierowanymi przez bramkę i kłopoty pojawiają się co jakiś czas, to przyczynę szukał bym po drugiej stronie. Wszystko zależy do jakiego operatora jest kierowane połączenie.
    Jak już wspomniałem, ostatnio przy połączeniach do jednego z operatorów GSM występują właśnie takie objawy o jakich wspomniałeś.
    Niestety nic z tym nie zrobisz.
    oscar2000
    Level 33  
    tomeek1 wrote:
    Ponownie wykopie z forum swój stary temat,

Pojawił się problem z częścią połączeń wychodzących - nie mogę znaleźć konkretnej zależności kiedy nie działa prawidłowo - niektóre połączenia wychodzące na numery komórkowe są głuche, rozmówcy po połączeniu nie słyszą się, brak długiego tonu dzwonienia w słuchawce wychodzącej przed momentem odebrania rozmowy na tel. komórkowym.
    Czy ktoś spotkał sie z czymś takim ? Co to może być?
    na śmiesznym playu tak jest , sam to dziś miałem , ta sieć to dno ... nie wspomnę , że jak rozmawiasz 15-20 min to cię zawsze rozłączą .
    ttoip
    Level 16  
    być może, jeżeli chodzi o jakość połączeń GSM z operatora play należałoby sprawdzić ustawienia translacji GSM z jakiego rzeczywiście operatora korzystamy ( operator play ma mozliwość wykorzystywania "nadajników" zarówno play jak i plus oraz t-mobile , z praktyki wiem że korzystając z nadajników play jakość bywa fatalna. Proponuje sprawdzić z nadajników jakiego operatora korzystamy i sprobować ręcznie przypisać innego operatora. W ConfigManie jest to Translacje -> translacje ustawienia GSM -> Prd-operatorGSM -> wybór ręczny , wyszukujemy dostępnych i sprawdzamy na którym jest najlepiej.
    pzdr