Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rover 420 2.0D sterownik silnika nie włącza sprężarki klimatyzacji

saly 16 Jun 2011 06:05 4595 6
    saly
    Level 32  
    Witam
    Potrzebuje pomocy przy tym aucie.
    Klima nabita, wentylator się załącza, czujnik ciśnienia na skraplaczu sprawny, jak nacisnę przekaźnik od sprężarki w tej małej czarnej puszce koło aku to sprężarka się włącza i klima chłodzi.
    Do sterownika silnika przewód od cewki przekaźnika sprężarki sprawdzony.

Jedyna rzecz to w parametrach sterownika silnika po naciśnięciu przycisku A/C
    Klimatyzacja - żadanie - nieaktywne
    Klimatyzacja - zezwolenie - nieaktywne
    I nic się nie zmienia.

na który pin sterownika silnika trafia info o załączeniu klimatyzacji z przycisku A/C

Poratujcie kawałkiem schematu
  • Helpful post
    janusz2008
    Level 33  
    Pod 15. Też grzebie już 3 dzień w Zafirze z 2003r i nie widzi ,,AC,, ani ECU, ani sterownik wentylatorów. Podzespoly dobre.
    saly
    Level 32  
    Dzięki za info.
    Znalazłem kawałek schematu klimy do Rover serii 400 i z przycisku A/C do sterownika silnika sygnał idzie przez jakić czujnik temperatury/ termowyłącznik układu klimy nie wiesz przypadkiem gdzie on jest.
  • Helpful post
    janusz2008
    Level 33  
    Szukaj za parownikiem, Zobacz napięcie przy ecu, jeśli po włączeniu AC jest 12V, to nie szukaj go.
    janusz2008
    Level 33  
    Dałeś radę?, Bo ja tak, zmieniony PSG16.
    saly
    Level 32  
    Klima świeżo nabita więc zaryzykowałem i dołączyłem przekaźnik sprężarki do przekaźnika wentylatora po klimie, w tygodniu ma podstawić auto na dalsze rycie, bo ostatnio robiłem na poczekaniu i nic nie mogłem wymodzić przy gościu.

Uchyl rąbka tajemnicy (pw) jak powiązany jest PSG16 z załączaniem klimy. Obciążenie, obroty, temperatura paliwa, błędy pompy ?
    gruber000
    Level 9  
    Cześć. Czy autor tematu rozwiązał problem? Mam takie same objawy u siebie (Rover 400 2.0 SDi), nie sprawdzałem tylko tego czujnika za parownikiem, bo nie wiem gdzie on sie znajduje, pomożecie go zidentyfikować?