Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 3420 - karetka się nie przesuwa.

piotrek999 16 Cze 2011 16:20 1695 6
  • #1 16 Cze 2011 16:20
    piotrek999
    Poziom 7  

Wszystko się drukowało, aż do momentu gdy po serii dziwnych dźwięków drukarka odmówiła posłuszeństwa. Już raz była w serwisie, bodajże w 2005 roku. Kupiłem ją w 2003. Objawy są takie:

- karetka nie jeździ
    - żadnego plastiku, luźnego elementu, nie znalazłem wewnątrz
    - dioda miga na zielono
    - po kliknięciu diody, papier się tylko wciąga i wychodzi na zewnątrz, ale żeby przeszła 1 strona A4 to trzeba z 3 razy kliknąć.

Tutaj mam foto. Niech ktoś zaznaczy co mam poruszyć, sprawdzić. Albo niech to dokładnie opisze bo we wszystkich tematach, które przeczytałem do tej pory tak średnio konkretnie jest wszystko rozjaśnione. Ogólnie to zastanawia mnie jak ten wózek tam jeździ z tym tuszem?

Proszę poprawić post i wkleić zdjęcia wg tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html [DriverMSG]

0 6
  • Pomocny post
    #2 16 Cze 2011 16:51
    endriuf
    Spec od drukarek

Pasek zębaty trzyma karetkę?

0
  • #3 16 Cze 2011 17:53
    piotrek999
    Poziom 7  

Jeżeli masz na myśli ten czarny lichy paseczek, to nie. Karetka jest luźna. W ogóle ten pasek to się powinien ruszać, bo tam widzę po prawej stronie śrubka przez niego na wylot wychodzi?

0
  • Pomocny post
    #4 16 Cze 2011 18:14
    endriuf
    Spec od drukarek

Karetka powinna się ruszać razem z tym paskiem. Pewnie pękło mocowanie. Można to skleić jeśli się nie rozsypało.

0
  • #5 16 Cze 2011 18:32
    piotrek999
    Poziom 7  

Ten pasek to się przesuwa, bo jak widzę tą śrubę przełożoną przez niego to nie mam pojęcia jak to ma działać? Jak przyczepić tą karetkę? Od spodu tam jest słaby dostęp?

0
  • Pomocny post
    #6 16 Cze 2011 20:21
    endriuf
    Spec od drukarek

Musisz ją zdjąć z prowadnicy.

0
  • #7 18 Cze 2011 22:21
    piotrek999
    Poziom 7  

Naprawiłem drukarkę. Pierwszy raz naprawiałem jakąkolwiek drukarke, więc ciężko było dojść co i jak tam ma chodzić. W serwisie zrobili mi to parę lat temu na śrubkę.

Krótki tutorial:
    1. Odkręcamy 4 śrubki. Zdejmujemy pokrywe.
    2. Ściagamy plastikową przeźroczystą taśemkę, która przechodzi przez karetkę. Taśemka ma być czysta.
    3. Ściągamy prowadnice, czyli metalową rurkę, po której jeździ karetka, zdejmując sprężynki po bokach i jedną czarną blaszkę.
    4. Po prawej stronie patrząc od przodu chlebaka, odkręcamy śrubkę, aby zdjąć czarny pasek zębaty.
    5. Czarny pasek zębaty ma być przyczepiony pod karętką. Myślę, że każdy się domyśli w jakim miejscu.

Ja to zrobiłem poxipolem i takim drucikiem w plastiku co różne kable są nimi zwijane.

6. Pasek musi być dobrze napięty. U mnie na początku był trochę luźny i drukarka strasznie się tłukła.

6 lat temu zapłaciłem za naprawę 70 zł w serwisie. Teraz kupiłem tylko poxipol za 12,50 zł.
    Drukarka śmiga jak nowa.
    Udanych napraw życzę.

0