Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault laguna 2.0 - 8 zaworowa - jaka temp.silnika?

16 Cze 2011 19:29 3351 4
 • Poziom 8  
  Witam.
  Panowie mam pytanie-na której kresce przy zagrzanym silniku renault laguna 2.0 8 zaworów rocznik 1997, powinna znajdować się wskazówka temp. silnika. U mnie dojdzie do zaznaczonej kreski na fotce (podczas normalnej jazdy w trasie ), natomiast w mieście ledwo co przekroczy tę wartość. Czy silnik nie jest dogrzany, czy jest ok?Laguna 2.0 - 8 zaworowarenault laguna 2.0 - 8 zaworowa - jaka temp.silnika?
 • Poziom 33  
  Idealna temperatura pracy silnika wynosi około 90-94 st.C, wydaje mi się że ta wartość występuje raczej przy tej wyższej większej kresce.
 • Poziom 8  
  Dzięki za odpowiedź, ale raczej chodzi mi nie o wartość temp. a o wskazania wskaźnika.
  Czytałem na innych forach że laguny mają różnie wyskalowane wskaźniki, dlatego pytanie brzmi czy takie wskazanie jest poprawne czy nie?
 • Poziom 33  
  wydaje mi się że ta wartość około 90st.C występuje raczej przy tej wyższej większej kresce.

  Dodano po 2 [minuty]:

  A otwiera się duży obieg wody czy nie, możliwe że tylko czujnik temp. ( ten od wskazań licznika ) jest uszkodzony. Czy auto więcej pali, lub występują jakieś inne niepokojące objawy?

  Dodano po 3 [godziny] 9 [minuty]:

  Pod tym linkiem znajdzie kolega instrukcje obsługi dla Laguny I https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...t=laguna&sid=c34988bf7a1e66e9a187ecacd7694847
  Możliwe że tam będzie wskazane na jakimś rysunku właściwe położenie wskaźnika temperatury silnika. Myślę że troszkę pomogłem miłej lektury :)
 • Poziom 8  
  Obieg jest ok. Spalanie też. Czytałem na innych forach że odgrywa też rolę kolor korka zbiornika płynu chłodzącego - odpowiedni kolor do ciśnienia w układzie.