Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kosiarka Tecumseh lav35, obroty - regulator

16 Jun 2011 19:50 13510 17
  • Level 9  
    Witam.
    Mam problem z kosiarką Aspera Motors silnik Tecumseh lav35.
    Stała nie używana sporo lat u wujka, w końcu ją wyciągnąłem i zacząłem coś robić. Wyczyściłem gaźnik, podlałem jej pod świece i odpaliła. Tylko problem był taki, że obroty jej szalały.
    Jak dałem na maks to miała dość niskie a w każdej innej pozycji, nawet na STOP, były strasznie duże.
    Na forum wyczytałem, że to wina regulatora, no i się okazało, że ta dźwigienka lata jak chce.
    Żeby ją założyć trzeba zdjąć misę, z tego co wyczytałem. Więc spuściłem olej, odkręciłem śrubki, które trzymają misę.
    Tylko problem jest taki, że nie wiem co jeszcze zdjąć, odkręcić? Żeby misa zeszła? Odsunęła się jakieś 4 - 5cm od obudowy i dalej nie chce iść.
    Nie mam pojęcia, bo przecież całego walu nie wyciągnę.
    Domyślam się, że trzeba jakoś zdjąć to do czego przykręca się nóż, ale nie znalazłem sposobu jak.
    Proszę o pomoc.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 16  
    Spryskaj piastkę jakimś penetratorem i użyj ściągacza. Wał dobrze wyczyść z rdzy i brudu to miska zejdzie bez problemu.
  • User removed account  
  • Level 9  
    Wiec tak cięgna pozakładalem tak jak było na rysunku na forum ;) ale to nic nei zmieniło... teraz jest juz za późno ;/ mise odkrecilem tylko problem z jej ściągnięciem ;/
  • User removed account  
  • Level 9  
    Dobra ściagnąlem mise ;) wyczyscilem i teraz wchodzi luźno ;p tylko teraz jak ustawić tą dzwignie od regulatora żeby weszłą na swoje miejsce?
  • User removed account  
  • Level 9  
    Koła zębate są ok ;) chyba potrzebnie rozbierałem, bo rozrząd był źle ustawiony, kropka nie pokrywała się z kreską na wale. Czyli tak przekręcić koło zamachowe żeby tłok poszedł na dól i wszystko wpadnie w swoje miejsce? Pompka oleju, na co zwrócić uwagę? Znasz może wymiary simmeringa tego pod misę? Dzięki Rycho T za wszystkie podpowiedzi. A jeszcze jedno, sprężyna, ta co idzie do dźwigienki regulatora od gaźnika się nie nadaje ;/ Da się to jakoś obejść, spróbować włożyć podobną wymiarami sprężynę? Śrubkę przy dźwigni odkręciłem, zanim to zrobiłem wyczytałem an forum że ma lewy gwint wiec nic nie zerwałem ;d
  • User removed account  
  • Level 9  
    Dzieki ;) czyli nie zakładac dzwigni nawet ? a dla pewności dam zdjęcia czy to nie jest przegięte sorry za jakość. W serwisie tzn? Pójdę do Husqvarny (bo jedynie tam sprzedają takie rzeczy u mnie) i dostane tam taką sprężynkę?
  • User removed account  
  • Level 9  
    Ok ;) dzieki, myśle że sobie poradze jakos, w razie czego bede pisał. Dziękuje. Tylko co jeszcze z tym simmeringiem jakie wymiary pamietasz może?
  • User removed account  
  • Level 9  
    wszystko poskładałem, kosiarka odpaliła... ale nadal problem z obrotami, jest lepiej ale nie znacznie. Mogę prosić o dokładne wytlumaczenie jak pozakładać cięgna? ;/ jest to gaźnik z dwoma przepustnicami
  • Level 9  
    ma ktoś może schemat jak pozakładać te cięgna? widzialem wczesniej na forum cos ale teraz nie moge znaleźć ;/
  • Level 9  
    Dzięki Rycho T ;) troche cięzko odczytać ten rysunek ale moze jakos dam rade, nie wiem jak załozyć to najmniejsze ciegno ;/
  • User removed account