Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLP 315 Stukanie podczas wydruku

16 Cze 2011 20:56 2082 7
  • Poziom 10  
    Witam,

Mam problem z drukarką samsung clp 315. Ostatnio zaczęło coś stukać podczas wydruku. Po pewnym czasie doszło do tego rozmazywanie, a ostatnio również gniecenie kartek. Chciałbym się dowiedzieć co uległo uszkodzeniu, czy można to samodzielnie wymienić (z pomocą doświadczonego elektronika), a jak nie to ile kosztowałby serwis. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam, Marquel
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od drukarek
    Wyciągnij bęben, transfer i sprawdź je wizualnie. Z twojego opisu nie wiele można wywnioskować. Tonery oryginalne?
  • Poziom 10  
    Witam,

Zdjąłem tylną klapę drukarki i okazało się, że mam startą całą zębatkę znajdującą się po lewej stronie (od silnika). Załączam zdjęcia tych zębatek. Teraz mam pytanie: gdzie można ją kupić (może całą część) i z której strony trzeba zacząć otwieranie drukarki, żeby ją wyjąc (może jakiś schemat?) Dziękuję za odpowiedź.

https://obrazki.elektroda.pl/2219327500_1309259837.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/5592783500_1309259985.jpg
  • Spec od drukarek
    Mam taką drukarkę na części. Zobaczę czy u mnie jest sprawna ta zębatka.
  • Poziom 17  
    Z doswiadczenia wole tezabatki wymieniac na nowe, nie sa specialnie drogie. Mozna je dostac np w uni-techu
  • Poziom 10  
    Witam,
    dzięki za wszystkie odpowiedzi. Jeszcze mam pytanie dotyczące szczegółów tej zębatki. Czy dobrze wnioskuję, że jest to zębatka bębna grzejnego? Niestety drukarkę rozbieraliśmy bez schematu.

Pozdrawiam.

Dodano po 12 [minuty]:

Może znalazłby się u kogoś jakiś schemat serwisowy, żebym jej dalej na czuja nie rozkręcał
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Witam,

Dziękuję wszystkim za pomoc. Tak jak pisaliście, problem był w zębatce utrwalacza. Na przyszłość podaję numery zębatek w katalogu części znalezionym w Unitechu:

JC66-01155A
    JC66-01699A

Obie zębatki ze sobą współpracują więc rzeczywiście warto wymienić jedną i drugą.