Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik pompy C.O LFP Leszno SP2000 usterka.

16 Cze 2011 21:30 5331 6
  • Poziom 20  
    Witam posiadam Sterownik pompy C.O LFP Leszno typ- SP2000.Co może być uszkodzone że po włączeniu sterownika cały czas pracuje pompa oczywiście nie włączam na pracę ciągłą tylko przez automat.
  • Poziom 24  
    Być może sklejony lub zawieszony stycznik albo awaria czujnika. zacznij od tego pierwszego
  • Poziom 20  
    Stycznik sprawdziłem jest Ok a co mogę podłączyć zamiast czujnika,pewnie jakiś termistor ale jaki?
  • Poziom 24  
    zadzwoń do serwisu lfp i spytaj się o dane czujnika temperatury(temperatura/rezystancja), weź termometr, omomierz i wykonaj pomiary
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Pewnie obwód czujnika jest rozwarty : oberwany kabelek, nóżka czujnika lub sam czujnik padł. W celu sprawdzenia czy winien czujnik należy zewrzeć przewody prowadzące do czujnika ( spoko nic nie uszkodzisz) - jeśli pompa się wyłączy to winien czujnik, jeśli nie to jednak padnięty układ pomiaru temperatury :D
  • Poziom 20  
    A więc sprawdziłem sposobem Kolegi manio123 jak odłączyłem czujnik to pompa stanęła a jak zwarłem przewody dochodzące do czujnika to pompa ruszyła.I jakie wnioski się nasuwają ?.Sterownik jest firmy LFP Leszno ale w środku na płytce jest napis Euroster 1100 pewnie robią je dla LFP.
  • Poziom 16  
    Witam, posiadam sterownik j/w i chłopaki z energetyki wymieniali nową linie i poszedł sterownik z dymem . Ewidentnie widać spalone trafko , potrzebuje symbol trafka ewentualnie jakie napięcie ma być na wyjściu tego trafka . Pozdrawiam