Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poważny bug outlook - brak zapisu hasła

amoralez 16 Jun 2011 23:36 3269 3
    amoralez
    Level 17  
    Witam. Na start patrząc na owy temat postu, wiele osób wywnioskuje - że facet nie potrafi szukać w google itd. Otóż błąd - wiem, że problem nie zapisywania hasła w outlook do konta email był już przerabiany i są na niego "pseudo" solucje... które niestety nie są w 100% pewne - wiele osób pisało, że u nich bez poprawy.

A więc piszę dokładnie o co chodzi. Mianowicie prezes mojej firmy, który posiadał mega ważne dany na 2 różnych komputerach związane z dwoma różnymi firmami... poprosił, abym wszystkie dane skopiował na jeden komputer, tak, że on będzie przełączał się tylko między użytkownikiem w windows i wszystko w owym miejscu będzie. Niby to nie problem ... skopiowałem wszystkie dane itd .. ale nastąpił problem z danymi z outlooka. Mianowicie wyeksportowałem wszystkie maile itd ... ale za każdym razem podczas kliknięcia odbierz - prosi o hasło do maila. Prezes mojej firmy klika na odbierz co 2 minuty ... i za kazdym razem prosi o hasło do poczty. Nic dziwnego że się wqr...a o to. Czytałem o zmianie rejestrów itd ... ale przeraźliwie się boję, że grzebiąc w rejestrze wpływ będzie to miało na oba profile w windows .. mianowicie umownie firma1 i firma2. Dokonując zmian w firma2 obawiam się, że posypie się także firma1 :/ dane na obu profilach są przeraźliwie ważne, stad moja niechęć do grzebania na podstawie solucji z neta :/ Czy ktoś może wytłumaczyć, jak do cholerki ustawić w outlook, aby nie pytał o hasło, za każdym razem, gdy ściąga pocztę ?
    dark_skeleton
    Level 17  
    Outlook na pewno ma opcję pobierania poczty IMAP. Jeśli serwer ma zaimplementowaną tę funkcję, polecałbym z niej skorzystać. POP jest już dość przestarzały (i wymaga właśnie klikania), a IMAP automatycznie pobiera nowe mejle (serwer informuje klienta o tym, że jest nowa poczta). To powinno automatycznie zmniejszyć ilość zapytań o hasło do max. jednego na odpalenie klienta pocztowego.
    Co do samego wyłączenia pytań o hasło w outlooku, niestety nie umiem pomóc - nie korzystam :)
    tzok
    Moderator of Cars
    ...który outlook? Przed grzebaniem w rejestrze możesz utworzyć punkt przywracania systemu lub wykonać kopię rejestru.

Opcje które dotyczą użytkowników są w gałęzi HKU i HKCU (aktualnie zalogowany użytkownik).

Jeśli pyta o hasło to znaczy, że zapamiętane hasło lub login jest błędne. Zwróć uwagę czy pyta o hasło przy odbieraniu czy przy wysyłaniu poczty.
    iagre
    Level 35  
    1. Outlook Express czy Outlook z pakietu MS-Office? Jeśli Outlook Express to upewnij się czy to jest ostatnia wersja. Miałem kiedyś taki przypadek że w Win 2000 Proff PL SP4 był niezaktualizowany IE 5.5 (albo IE 5.0) i wtedy OE nie działało prawidłowo (nie pamiętało haseł i parę innych szczegółów). Po zaktualizowaniu IE do wersji 6.0 SP1 OE zaczął działać prawidłowo. Jeśli OE jest w ostatniej wersji to zainstaluj OE Power Tool ze strony http://www.grzegorz.net/oe/ - naprawia kilka niedoskonałości OE.
    Po za tym upewnij się czy w konfiguracji kont jest zaznaczone pamiętanie haseł.

2. Nie trzeba co chwilę klikać w Odbierz pocztę - w konfiguracji można ustawić żeby Outlook sam sprawdzał co jakiś czas (można samemu ustawić co ile minut) czy jest na serwerach nowa odebrana poczta.