Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szarpanie na miedzy 700-1100obr VW Vento GLX 94roku

igorek83 16 Jun 2011 23:42 1328 2
e-mierniki
    igorek83
    Level 24  
    Witam wszystkich !
    Moje auto to vento z 1.8 AAM lpg-2letnie. auto szwankuje mi już od dłuższego czasu, około pół roku walczę z regulatorem biegu jałowego 4 piny.
    Na początku zaczęło autko szwankować podłączyłem kompa pokazało błędy wskazujące na krokowy kupiłem podróbę i 2 miesiące spokoju i problem po wrócił.
    Kupiłem oryginał bosch 1miesiąc spokoju znowu problem podłączyłem kompa i brak błędów więc rozebrałem wtrysk i bardzo dokładnie wszystko wyczyściłem auto idealnie pracowało po 2 miesiącach znowu problem wrócił.

Obroty skaczą miedzy 700-1100 ale nie gwałtownie podczas jazdy lubi sobie poszarpywać na paliwie więcej, a na lpg mniej. Auto zrywne spalanie w normie nie zawsze to się dzieje ale nieraz jest bardzo uciążliwe szczególnie w korkach.

PROSZĘ O PORADY
  • e-mierniki
    marcpol
    Level 20  
    To nie jest silnik krokowy. W środku jest silnik elektryczny prądu stałego i czujnik dotknięcia zderzaka przepustnicy.

Nastawnik jest sterowany przez kalkulator zależnie od temperatury silnika. Kalkulator steruje wysunięciem trzpienia poprzez element wykonawczy jakim jest silnik elektryczny, co powoduje uchylenie przepustnicy.

Tak więc sprawdź:

nastawnik - dwa styki górne - tzn te bliżej trzpienia- miernikiem, bez nacisku na trzpień brak przejścia; z naciskiem przejście.

czujnik temperatury silnika - znajdziesz bez problemu w google informacje o zależności oporu od temperatury.

termostat
    manta
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Podstawa elastyczna do kontroli.