Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD Philips 32PFL 5403D/10 dioda mruga 6 razy

kraszgoo 17 Cze 2011 12:48 4961 7
  • #1 17 Cze 2011 12:48
    kraszgoo
    Poziom 17  

Witam. Mam w naprawie LCD Philipsa przywiezionego z wysp W.Bryt po włączeniu do sieci TV raz na 100 włączy się i działa bez problemów po wyłączeniu w stan czuwania pilotem lub włącznikiem i ponownym uruchomieniu nie załączy się a dioda mruga na czerwona 6 razy pauza i ponownie kod 6. Czasem można uruchomić tv poprzez włączenie przewodu do gniazdka zaświeci dioda na czerwono i w tym momencie jeszcze raz trzeba włożyć przewód do sieci dioda świeci jasnym kolorem pojawi się podświetlenie oraz treść obrazu i TV funkcjonuje bez problemów (efekt podobny do miękkiego startu). Elektrolity w zasilaczu podstawione płyta przelutowana trafka invertera sprawdzone. Kiedy tv przypadkowo odpali wszystkie napięcia w normie. Przy włączeniu słychać przekaźnik po czym jeszcze raz przekaźnik jest zwolniony i zaczyna sygnalizować 6 razy dioda na czerwono.

0 7
  • #2 17 Cze 2011 13:28
    pożeracz pomidorów
    Poziom 11  

W serwisówce nie ma kodów błędów? Patrzyłeś w ogóle czy czekasz aż ktoś zrobi to za ciebie?

0
  • #3 17 Cze 2011 13:56
    kraszgoo
    Poziom 17  

Witam. Pożeraczu ale chyba buraków przeczytałem twoje posty i nic nie wnosisz tylko się sadzisz może zmienisz forum na NK lub teletubisie w każdym z wymienionych postów z Twoim udziałem jest tylko wredota i zgryzota. Temat który został otwarty w moim imieniu jest też sprawdzony , w innych źródłach jeżeli ktoś będzie miał merytoryczne wskazówki (nie mylić z Twoim bełkotem) wtedy temat sie rozwinie z mojej jak i forum strony i ludzi w nim uczestniczących. Od środy jesteś zalogowany na tym forum a już masz wymagania co do moderatorów i forum - trochę pokory bur.......

0
  • #4 17 Cze 2011 14:26
    pożeracz pomidorów
    Poziom 11  

kraszgoo napisał:
    trochę pokory bur.......

Jestem już w takim wieku, że wyzbyłem się pokory.

Ponawiam pytanie. Patrzyłeś do serwisówki co znaczy kod błędu 6? Może to nie wyrocznia, ale zawsze jakaś wskazówka. Dlaczego nie napisałeś jakie to chassis, to jest przecież w twoim interesie.

0
  • #5 17 Cze 2011 18:19
    Pol-UK
    Poziom 29  

Jak matryca zastosowana, jakie inwertery, co mówią pomiary ?? Pozdrawiam

0
  • #6 17 Cze 2011 19:47
    kraszgoo
    Poziom 17  

Witam. SQ522.1E LA to płyta główna. W chwili obecnej mam część schematu serwisowego gdzieś ze wschodu ale widzę, że w bazie jest więc ściągam. Ciężko jest robić pomiary bo wejście w tryb pracy lub załączenie ze stanu czuwania trwa 2-3 sekundy. Kiedy Tv uruchomi się poprawnie wszystkie napięcia w normie. W chwili obecnej zmierzyłem napięcia invertera 28V. itd nawet przez tą chwilę są poprawne. Sprawdziłem też tryb serwisowy pod kątem ilości błędów co ciekawe czysto może to kwestia oprogramowania.

0
  • #7 17 Cze 2011 20:33
    Pol-UK
    Poziom 29  

Ponawiam pytanie, jakie inwertery co tam się na nich dzieje ?? Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów