Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna II 1,9 dci klimatyzacja przestaje działać

17 Cze 2011 14:49 7625 7
  • Poziom 14  
    Witam mam problem z układem klimatyzacji w Lagunie II. Układ szczelny i nabity kompresor się załącza, na wolnych obrotach klimatyzacja działa i chłodzi po wprowadzeniu silnika na obroty gubi niskie cisnienie i przestaje chłodzić.
    Dławik już zmieniłem. Stawiam na kompresor ale na 100% nie jestem pewien może ktoś miał już taki problem!!!
  • Poziom 25  
    Wtyczka przy pompie, albo sterownik klimatornika.
  • Poziom 14  
    ale gdy przestaje działać to sprzęgło jest załączone i kompresor się kręci.
  • Poziom 25  
    CLIP. Ale napisałem dlaczego tak się dzieje wyżej.
    Sprawdź wtyczkę, a jak nie wtyczka do sterownik climatornika, bo w Lagunach jest coś takiego jak odcinanie klimatyzacji jak mocno go gazujesz, żeby miał więcej mocy. Jak jest uszkodzony to powyżej 2000tys obrotów zawsze go odcina.
    Link <- zobacz to, miłej lektury.
  • Poziom 43  
    kamazz napisał:
    Witam mam problem z układem klimatyzacji w Lagunie II. Układ szczelny i nabity kompresor się załącza, na wolnych obrotach klimatyzacja działa i chłodzi po wprowadzeniu silnika na obroty gubi niskie cisnienie i przestaje chłodzić.
    Dławik już zmieniłem. Stawiam na kompresor ale na 100% nie jestem pewien może ktoś miał już taki problem!!!
    +A co w-g Ciebie jest ten dławik bo nie jarzę (tam siedzi zawór rozprężny)????
    Podaj odczyt ciśnień LP i HP bo wygląda mi na zapchany skraplacz
  • Poziom 35  
    Tam jest zmienna wydajność, więc albo zapchany układ albo skraca wydajnośc.
  • Poziom 14  
    milejow napisał:
    kamazz napisał:
    +A co w-g Ciebie jest ten dławik bo nie jarzę (tam siedzi zawór rozprężny)????
    Podaj odczyt ciśnień LP i HP bo wygląda mi na zapchany skraplacz

zawór dławiący inaczej dławik. W lagunie dwa nie ma zaworu rozprężnego klasycznej budowy.
  • Poziom 25  
    I doszedłeś co to było ? jeżeli tak napisz na forum.