Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Deep Shot - program przekazujący otwarte okno z komputera na smartfona

exti 17 Cze 2011 16:45 2683 13
  • Deep Shot - program przekazujący otwarte okno z komputera na smartfonaTsung-Hsiang Chang - absolwent MIT oraz Yang Li - pracownik Google, napisali oprogramowanie pozwalające użytkownikowi przenieść stan aplikacji z komputera stacjonarnego na smartfona przez zrobienie zdjęcia zintegrowanym aparatem.

Program zwany Deep Shot został zaprojektowany do współpracy głównie z aplikacjami internetowymi. Większość z nich opisuje stan, w jakim aktualnie się znajduje za pomocą kombinacji symboli zwanej URI, którą to Deep Shot potrafi bezbłędnie przesłać, eliminując konieczność używania kabli i dodatkowych aplikacji synchronizujących. Po zainstalowaniu programu na komputerze oraz telefonie użytkownik może zrobić zdjęcie otwartej na komputerze aplikacji, np. strony jakiejś restauracji na portalu Yelp, a wtedy Deep Shot zainstalowany na telefonie, wykorzystując algorytmy przetwarzania obrazu, zidentyfikuje jaka aplikacja została otwarta. W tym samym czasie komputer prześle odpowiednie URI poprzez Wi-Fi (choć możliwe jest też użycie innej metody połączenia). W wyniku tych wszystkich operacji na ekranie smartfona pojawia się dokładnie ta sama strona, z tą samą zawartością, co na komputerze.

Źródło:
    http://arstechnica.com/gadgets/news/2011/06/deep-shot-uses-camera-to-move-application-states-between-pc-phone.ars

• #2 17 Cze 2011 20:13
    wlw_wl
    Poziom 38  

Jak już jest zestawione połączenie Wi-fi, to po co te zdjęcia?

• #3 17 Cze 2011 21:15
    lukaszpc1
    Poziom 13  

jaki ma to sens ????

• #4 17 Cze 2011 21:45
    szulat
    Poziom 23  

wlw_wl napisał:
    Jak już jest zestawione połączenie Wi-fi, to po co te zdjęcia?

zgaduję że pstryknięcie zdjęcie jest naturalnym sposobem pokazania "o TO właśnie okienko mi chodzi"...

• #5 17 Cze 2011 22:07
    Gregyyy
    Poziom 17  

lukaszpc1 napisał:
    jaki ma to sens ????

Chyba taki że jak URL ma już kilka-set znaków to raczej się nie chce nikomu przepisywać tego :P

• #6 18 Cze 2011 00:14
    quniq
    Poziom 21  

To sobie przesyłam ten adres mailem, albo smsem z bramki. Taki bajer. Ale fajnie, że się da. :)

• #7 18 Cze 2011 01:05
    logos2000
    Poziom 21  

Fajnie, że jest taka technika może ktoś skorzysta...

Ja bym polecał komuś pujść krok dalej i udostępnić wirutalny pulpit komputera w komórce, to dopiero by był przełom, mieć dostęp do swojego pulpitu z każdego miejsca na świecie

• #8 18 Cze 2011 03:20
    markovip
    Poziom 34  

quniq napisał:
    To sobie przesyłam ten adres mailem, albo smsem z bramki. Taki bajer. Ale fajnie, że się da. :)

Poco? Firefox i Opera mają już funkcję Sync. Która synchronizuje między komputerem a smartphonem zakładka, historie, hasła.

logos2000 napisał:

Ja bym polecał komuś pujść krok dalej i udostępnić wirutalny pulpit komputera w komórce, to dopiero by był przełom, mieć dostęp do swojego pulpitu z każdego miejsca na świecie

Ktoś już poszedł kilka lat temu, i powstał Team Viewer i Real VNC.

• #9 18 Cze 2011 09:44
    229071
    Usunięty  
  • #10 18 Cze 2011 10:56
    wlw_wl
    Poziom 38  

Chodziło mi o to, że jak już jest zestawione połączenie Wi-fi komputer-telefon, to można URI wysłać przez Wi-fi. A co w wypadku gdy ktoś cyknie fotkę mojemu laptopowi i odtworzy zawartość moich okien?

• #11 18 Cze 2011 20:47
    quniq
    Poziom 21  

markovip napisał:
    quniq napisał:

Poco? Firefox i Opera mają już funkcję Sync. Która synchronizuje między komputerem a smartphonem zakładka, historie, hasła.

Hasła? Pierwsze słyszę. Jeśli tak, to wracam do przeglądarek sprzed 10 lat ;)
    Wiem o synchronizacji, sam z niej korzystam. Mam problem z operą w komórce, bo nie odswieża strony startowej, ale dla PC śmiga aż miło (2 komputery po 2 systemy operacyjne + co jakiś czas reinstall ;))
    EDIT: Korzystam z Opery :P

• #13 19 Cze 2011 12:53
    quinty
    Poziom 28  

logos2000 napisał:

http://www.teamviewer.com/pl/download/index.aspx
    Zakładka "mobile", sam używam i chwalę sobie.

A co do całego tematu - od czego są QRcode? Na pewno na telefonach ze słabszymi aparatami bardziej sprawdzą się dwuwymiarowe kody kreskowe, niż screenowanie całego pulpitu, więc pomysł moim zdaniem bezużyteczny.

• #14 20 Cze 2011 11:26
    matelot
    Poziom 11  

Te zdjęcia służą do tego żeby ustalić co, i z którym komputerem synchronizujesz. Oprócz tego z analizy tego zdjęcia ustala które okienko Cię interesuje i otwiera to samo na telefonie. Pewnie można to zrobić dużo prościej, ale autorzy nie biorą pod uwagę słabszych telefonów i chodzi im raczej o łatwość - uruchamiasz aplikację i zamiast wybierać co i z czym chcesz synchronizować - robisz byle jakie zdjęcie monitora.
    Zawartości czyjegoś kompa w ten sposób nie odtworzysz - bo oni wysyłają zrobione zdjęcie - do wszystkich adresów zapisanych w telefonie - i to komputer jeśli wykryje że to co dostał to akurat fragment tego co wyświetla - odsyła niezbędne informacje do synchronizacji.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME