Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmniejszenie mocy samochodu

krystek5300 17 Cze 2011 22:00 2493 9
  • #1 17 Cze 2011 22:00
    krystek5300
    Poziom 11  

Witam! Wiem że chyba nie pisze na tym forum co trzeba ale nie mogłem znaleźć odpowiedniego. Na allegro znalazłem vw bore 1.9 tdi która ma 175km (chyba po tuningu) i to właśnie jak na mnie to troche za duża moc, a akurat ten egzemplarz bardzo mi się podoba. Czy dałoby się zmniejszyć moc tej bory jakbym ją ewentualnie kupił?

1 9
  • #2 17 Cze 2011 22:05
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

1. Jaka pewność, że to rzetelnie podane dane?
    2. Skąd mamy wiedzieć, jaki był zakres dokonanych zmian i ingerencji?
    3. Skoro można w górę, to pewnie można i w dół (zależy od pkt 2). Powrót do "fabryki" pewnie jest możliwy.

0
  • #3 17 Cze 2011 22:51
    krystek5300
    Poziom 11  

Zobacze jutro. Zadzwonie do gościa i popytam go co i jak z tym silnikiem.

0
  • #4 17 Cze 2011 23:09
    runcle
    Poziom 15  

Po co się ładujesz w potencjalne bagno ? Poszukaj sobie egzemplarza w którym nikt nic nie kombinował... Przecież wiadomo, że tym samochodem nie jeździła ogłoszeniowa kobieta czy dziadek do kościoła...

0
  • #5 27 Cze 2011 00:05
    PCcepuk
    Poziom 19  

mozna bez problemu....

wiekszość silnikow TD po tuningu to nie profesjonalna ingerencja w oprogramowanie tylko seria zabiegów w czujniki lub wartości celem "oszukania" komputera aby przyspieszyc kąt zapłonu, dawke, ciśnienie paliwa, itp, itd...
    ogromna wiekszość ma moooocno zawyzone wartości mocy :),

nie bałbym sie tego "tuningu" samochodu a raczej poprzednich użytkowników.... jak eksploatowali autko i w jakim jest stanie

0
  • #6 27 Cze 2011 00:52
    AdekPassat
    Poziom 10  

runcle napisał:
    Po co się ładujesz w potencjalne bagno ? Poszukaj sobie egzemplarza w którym nikt nic nie kombinował... Przecież wiadomo, że tym samochodem nie jeździła ogłoszeniowa kobieta czy dziadek do kościoła...

Egzemplarze ,,kombinowane,, często są bardziej zadbane niż te bezobsługowe co facet po 50k upiera się że nic nie wymieniał bo nic się nie psuje
    - a olej pan wymieniał ?
    - nie tylko dolewałem
    Akurat silniki z rodziny TDI są wytrzymałe na tak delikatny tuning , w ogłoszeniu pisze 175 a zapewne jest o 30 miej :)
    pozdrawiam

0
  • #7 27 Cze 2011 01:56
    kkknc
    Poziom 42  

A po co zmniejszać. Dobrze zrobiony tuning oznacza lepszą dynamikę i mniejsze zużycie paliwa przy normalnym użytkowaniu auta.

0
  • #8 27 Cze 2011 08:30
    mczapski
    Poziom 38  

Jakoś trudno zrozumieć twój problem. Kto tobie każe używać maksymalnych parametrów tego pojazdu? Przecież 50 km/godz też da się jechać. Coś na kształt dyskusji o światłach mijania w słoneczny dzień. Zwolennicy nie potrafią odróżnić obowiązku od możliwości.

0
  • #9 08 Lip 2011 22:05
    dawidmsc
    Poziom 1  

witam w sumie mam podobny problem ale nie do końca wiec mi chodzi o to by w aucie zamontować tzw. speedkey albo extra klucz służący do ograniczenia mocy auta ale nie na stałe tylko jak w Bugatti Veyron. Kiedyś też spotkałem się z tym w Mitsubishi Eclipse. Ktoś wie czy to montują specjalistycznie warsztaty czy zwykły mech to zrobi?

0
  • #10 09 Lip 2011 00:47
    tzok
    Moderator Samochody

Wymaga to albo sterownika silnika z taką opcją (są tuningowe "uniwersalne" sterowniki które montuje się w miejsce oryginalnych) albo modułu fizycznie przełączającego kości pamięci z dwoma różnymi zestawami map w oryginalnym sterowniku.

0