Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik Briggs Stratton Quatro 40 zbyt niskie obroty

17 Cze 2011 22:41 43640 22
  • Poziom 9  
    Witam.
    Dostałem od kumpla używaną kosiarkę AL-Ko z ww silnikiem.
    Kosiarka odpala, ale nie wchodzi na obroty, dźwignia gazu porusza heblem przy gaźniku. Wiszą tam dwie sprężyny. Gdy poruszę klapę gaźnika palcem, silnik wchodzi na obroty.
    Co to może być?
    Z góry dzięki za rade. Dotychczas walczyłem z kosiarkami elektrycznymi, a więc zero doświadczenia...
    Pozdrawiam.
    Andy
  • Poziom 9  
    ....sprezyny sa zalozone dokladnie tak jak na zdjeciu, regulator odsrodkowy nie byl "ruszany" - jest na swoim miejscu, przy dodawaniu gazu zmienia sie polozenie duzej sprezyny, obroty sie nie zmieniaja.....
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    prosze uprzejmie ;.)
    Silnik Briggs Stratton Quatro 40 zbyt niskie obroty Silnik Briggs Stratton Quatro 40 zbyt niskie obroty
  • Poziom 35  
    Linka jest zaczepiona chyba za zły otwór, ale jeszcze się upewnię...
  • Poziom 9  
    ...jesli myslisz o lince gazu, to chyba nie ma innej mozliwosci na jej zamocowanie... ale, jak juz wczesniej pisalem, nie mam zbyt duzego doswiadczenia z tego typu silnikiem,.... kosiarka ponoc jest w oryginalnym stanie, nikt w niej nie grzebal...

Dzisiaj wzialem sie za dokladne ogledziny: Silnik po odpaleniu nie wraca na wolne obroty, czyli jest cos z regulatorem odsrodkowym, jak go odrobine cofne, silnik zwalnia, ale chodzi bez problemu, cala ta regulacja obrotow jest jednak "do bani" , jak juz pisalem... regulacja gazu za pomoca dzwigni na lince nic nie daje...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    ... jasne, sprawdze, ale.... ta duza sprezyna podczas zmiany nastawienia linki gazu porusza sie bokiem , nie zmieniajac przy tym w zaden sposob pozycji przepustnicy.
    Szczerze mowiac, nie kapuje tego rozwiazania, poprzez te sprezyne powinna byc poruszana klapka przepustnicy w gazniku.... poluzowanie naciagu moze ewentualnie zmniejszyc obroty minimalne, ale jak wejsc na wieksze obroty?
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Weź pod uwagę, że stan przepustnicy na zdjęciach to w pełni otwarta (max. obroty). Dopiero po uruchomieniu silnika regulator odśrodkowy zmniejsza obroty (przepustnica w lewo), a wtedy dłuższa sprężyna wywiera delikatny opór, przez co nie pozwala na całkowite zamknięcie się przepustnicy. Jest to całkiem normalne w tych kosiarkach, natomiast ręczne ruszanie osią przepustnicy może skończyć się źle - wtedy silnik może dostać większe obroty, niż może wytrzymać. Ten układ sprężynek jest więc pewnym zabezpieczeniem przed nadmiernym wzrostem obrotów.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Serdeczne Dzieki za wyjasnienie tej kwestii, oczywiste jest, ze nikt nie bedzie kosic trawy na "MAXA", niewyjasniona pozostaje jednak w dalszym ciagu mozliwosc zmiany obrotow silnika, nawet w niewielkich granicach,za pomoca dzwigni ktora w moim urzadzeniu definitywnie nie dziala....
    pozdrowionka z Bawarii
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Czy mechanizm przepustnicy i klapa regulatora odśrodkowego (biały plastik przy kole magnesowym) chodzą delikatnie? Czy nic ich nie blokuje?
    Co do działania dźwigni, to będę jeszcze myślał, bo wszystko wygląda OK.

Dodano po 6 [minuty]:

EDIT
    tu masz taki filmik, jest wyjaśnione co i jak, może się przyda.
    http://www.youtube.com/watch?v=8atnwA4D5lM&feature=related
    Mi natomiast chodzi o działanie regulatora, pokazane po 5:05 minucie filmu - czy tak działa to u Ciebie?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Dzieki, filmik znalazlem juz wczesniej po godzinach przeszukiwania sieci, wszystko jest w mojej kosiarce podobnie, regulator odsrodkowy / klapka przepustnicy chodzi lekko, bez problemowo, podejrzewam, ze kwestia regulacji obrotow silnika przez linke, to dopasowanie napiec sprezyn, i choci tu pewnoscia o minimalne zmiany .....

Jutro wezme sie za halasowanie, moze uda sie...

dziekuje za rady i pozdrawiam
    Andrzej

PS: pytanko w sprawie gatunku oleju: mozna zastosowac 10-40 ? mam tego oleju cala beczke, ....
  • Poziom 9  
    Witam, po dosyc dlugich probach z kosiarka - nic nie osiagnalem, zwiekszenie naciagu grubej sprezyny przez podgiecie blaszki zwieksza obroty silnika , poruszenie regulacji obrotow na lince dalej bez funkcji.... z tego co zaobserwowalem u sasiada, jak "doda" gazu hebelkiem to kosiarka przyspiesza ze az milo posluchac... w mojej bez roznicy... jak juz wczesniej pisalem, otwieranie przepustnicy palcem zwieksza obroty, a wiec z silnikiem i gaznikiem wszystko raczej OK ...powoli zaczynam watpic w przyciaganie ziemskie... :-(

PS. sorry, ze nie uzywam polskich znakow, ale pisze z Bawarii, na DE - kompie....:D
  • Poziom 35  
    okay, weź kamerę i nagraj, jak u Ciebie wygląda działanie przepustnicy :-)
  • Poziom 9  

troche mi sie lapki chybowaly, ale mysle, ze to wystarczy... ;-)
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Jedyne, co jak na razie widzę niepokojącego, to ta sprężynka długa, że jest zgięta przy koncówce, jednak na filmiku już ma inny kształt... Albo takie złudzenie. Spróbuj doprowadzić ją do stanu prostego, jak na zdjęciu:

Zdjęcie

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Dzieki za fachowe wskazowki, duza sprezynka faktycznie byla lekko zgieta, po wyprostowaniu moge w minimalnym stopniu regulowac obroty, ale faktycznie w minimalnym, nowe sprezyny w autoryzowanym serwisie w miejscu mojego zamieszkania kosztuja ok. 35 € -uwazam to za gruuuuubo przesadzona cene, - bede kombinowac cos z tymi , ktore sa zamontowane...
  • Poziom 9  
    Dziekuje za Linki, jesli zerkniesz na möj profil, to zobaczysz, gdzie mieszkam, a tutaj nawet malusienka sprezynka ma swoja "bawarska" cene...
    Ale nie ma problemu, postaram sie je sciagnac z kraju, w koncu pasuja w mala koperte.
    Wlasnie dostalem wiadomosc od zaprzyjaznionego speca od kosiarek z okolic, ktory rowniez twierdzi, ze ten uklad sprezyn pozwala na regulacje obrotow tylko w bardzo wiewielkim zakresie - to juz osiagnalem przez drobna korekte naciagu...
    Nawiasem mowiac, calkiem lichy koncept regulacji, jak popatrze na mojego sasiada, ktory kosi na "wysokich obrotach", to bierze mnie zazdrosc:D:cry::D
    W szopie stoi jeszcze jeden "pacjent" - stara maszyna z silnikiem Tecumseh z napedem na kola, moze bede bardziej zadowolony, jak odpali....
    Jeszcze raz serdeczne podziekowania za pomoc. Pozdrawiam.
    Andrzej
  • Poziom 15  
    Uratowałem taki silnik przed zgonem u znajomego. Obroty przy koszeniu tak wysokie, że tylko było patrzeć, jak korbowód bokiem wyjdzie. Jako, że nie ma pojęcia o mechanice, ktoś mu kiedyś zrobił na krótko drutem połączenie zamiast tej dużej sprężyny (kwint esencja druciarstwa :) ), czyli bezpośrednie sterowanie przepustnicą z linki. Dźwignie dawał na max i heja w trawę. Po kilku sezonach na tak wysokich obrotach - odkręcił się tłumik, silnik żre olej, a z filtra olej aż kapie. Obie sprężynki są uszkodzone więc kupię nówki sztuki. Na razie je powyginałem, by na słuch pracowała na odpowiednich obrotach. Jednak obroty falują pod obciążeniem. Myślę, że gdy wróci na nominalne RPM, to zużycie oleju zmaleje no i jeszcze trochę pożyje. Pali na dotyk ale podczas pracy słychać pojedyncze strzały w tłumik, więc pewnie kabel ze święcą też do wymiany.