Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskanie miejsca po nieukończonej instalacji SP 3 windows home XP

18 Cze 2011 09:38 2030 16
  • Poziom 12  
    Próbowałem zainstalować SP 3.
    Na dysku systemowym miałem za mało miejsca, przerzuciłem część plików (ok 3GB) na dysk D.
    Odpaliłem instalatora XP 3, pojawił się komunikat o braki miejsca (117MB)
    Instalacja przerwana ale pojawił się problem bo zamiast 4GB wolnego miejsca mam 500MB. Windowsowe oczyszczanie dysku nie daje rady.
    Miejsce muszę odzyskać bo mnie córki powieszą (przerzuciłem katalog simsów)
    Gdzie szukać,co usunąć?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Kosz? Katalog plików tymczasowych? Zbędne programy w Program Files? A najlepiej przy instalacji Windows XP -> format C: i ognia :)

Moderowany przez jankolo:

Za udzielenie szkodliwej porady otrzymujesz ostrzeżenie.

• Poziom 12  
    Dzięki narzędziu poleconemu przez Kolobosa udało się znaleźć winnych braku miejsca.
    Przegląd katalogu Program Files też dorzucił trochę miejsca.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Wejdź do katalogu C:\System Volume Information i usuń z niego wszystkie katalogi których nazwa zaczyna się od _restore. Będą to nazwy podobne do _restore{20C44411-EECD-461C-90B0-1CC64C39ABA8}, _restore{BA4A84FD-3450-40AB-B898-BBE4B24B8E30}.
    Katalog C:\System Volume Information jest zabezpieczony przed dostępem więc najpierw musisz zmienić uprawnienia do tego katalogu Jeśli korzystasz z XP Proffesional to uprawnienia znajdziesz we właściwościach tego katalogu w zakładce Zabezpieczenia - najpierw w opcjach folderów trzeba wyłączyć Użyj prostego udostępniania plików. Jeśli korzystasz z XP Home to żeby dostać się do zabezpieczeń musisz uruchomić windowsa w trybie awaryjnym.
  • Poziom 12  
    Małe bum!
    Wchodząc w tryb awaryjny nie pojawia mi się okno z wyborem użytkowników tylko od razu ładuje konto użytkownika. Brak możliwości zalogowania sie na konto Administrator.
  • Poziom 36  
    A owe konto nie jest przypadkiem wyłączone?
  • Poziom 12  
    Wykonałem polecenie "net user Administrator /active:yes" (w trybie awaryjny i w trybie normalnym), założyłem 2 konta a1 i a2. W trybie normalnym mogę wybrać jedno z kont dotychczasowe i dwa nowe. W trybie awaryjnym nadal ładuje konto dotychczasowe - nie wyświetla się okno z wyborem kont. Po wykonaniu polecenia "net users" w trybie normalnym kończy się wyświetleniem kont i komunikatem "Polecenie zostało wykonane pomyślnie", w trybie awaryjnym wyświetla konta i komunikat "Zakończono wykonywanie polecenia, przy czym wystąpił przynajmniej jeden bład"
  • Poziom 35  
    W trybie awaryjnym są dostępne tylko konta z prawami administratora. Jeśli więc jesteś zalogowany to z prawami administratora, a to oznacza że mozesz zrobić porządki z tego konta bez konieczności logowania się na konto Administrator.
  • Poziom 12  
    To chyba nie do końca tak.
    Bo jak zaloguję się do trybu awaryjnego, to w opcjach folderów (narzędzia->opcje folderów->widok ) brak "Użyj prostego udostępniania plików".

Coś pogrzebałem tylko nie wiem co i kiedy.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    iagre napisał:
    W trybie awaryjnym są dostępne tylko konta z prawami administratora.

Nie prawda.

slivkam napisał:
    Bo jak zaloguję się do trybu awaryjnego, to w opcjach folderów (narzędzia->opcje folderów->widok ) brak "Użyj prostego udostępniania plików".

Chcesz ominąć proste udostępnianie plików? - To jest XP Home...

http://support.microsoft.com/kb/304040/pl
    Włączanie i wyłączanie prostego udostępniania plików
    Uwaga Na komputerach z systemem Windows XP Home Edition proste udostępnianie plików jest zawsze włączone.

Konto Administrator jest dostępne tylko w trybie awaryjnym (bo XP Home); aby dostać się do ekranu z wyborem kont, daj Wyloguj: ... - jak znowu zadziała autologowanie to jeszcze raz ale po Wyloguj naciśnij i trzymaj Shift
  • Poziom 12  
    Konto Administrator jest dostępne tylko w trybie awaryjnym (bo XP Home); aby dostać się do ekranu z wyborem kont, daj Wyloguj: ... - jak znowu zadziała autologowanie to jeszcze raz ale po Wyloguj naciśnij i trzymaj Shift[/quote]

Pojawia sę tylko moje konto "Mariusz" bez konta "Administrator"
  • Poziom 12  
    Ja ci polecę moje ulubione narzędzie do takich zadań: zainstaluj sobie program Tuneup Utilities najnowszy.

Wersja 30 dniowa ci w zupełności wystarczy do twojego zadania. :)
    Program ten min. posiada opcję automatycznego wyszukiwania plików które możesz wyrzucić (w stylu stare kopie zapasowe, pozostałości po poprzednich SP. etc.) aby zyskać miejsce. Posiada również eksplorator plików z świetnym podglądem ile co zajmuje i jakie pliki zajmują najwięcej, jakiego typu, itd.

Tak ten program z omawianą funkcją wyszukiwania zbędnych rzeczy wygląda u mnie:

A tu eksplorator dużych plików:

Strona producenta

PS. Zapomniałem dodać, każde konto w Windowsie zabiera twoje miejsce na dysku (na różne pliki konfiguracyjne itp.) :) także zbędne konta wywal.
    slivkam napisał:
    Pojawia sę tylko moje konto "Mariusz" bez konta "Administrator"

Dla sprawdzenia co się dzieje z tym kontem wpisz w konsoli:
    net user Administrator
    będzie tam troche info

Poprzez Start - Uruchom: 'control userpasswords' (Zmień sposób logowania...) odptaszkuj 'Użyj ekranu powitalnego' albo po wylogowaniu daj podwójny Ctrl-Alt-Del na ekranie powitalnym i wtedy wpisz Administrator + hasło (jak jest).
    Opcja automatycznego logowania - 'control userpasswords2': Aby używać tego komputera, użytkownik musi...

To wyżej to tak by wyjaśnić o co chodzi bo to troche nietypowe, że w trybie awaryjnym działa automagiczne logowanie a w zwykłym nie.

Dobrać się do zabezpieczonych folderów/plików można też z jakiejś LiveCD
  • Poziom 12  
    Dla sprawdzenia co się dzieje z tym kontem wpisz w konsoli:
    net user Administrator
    będzie tam troche info

net user Administrator

Nazwa uľytkownika Administrator
    Peˆna nazwa
    Komentarz Wbudowane konto do administrowania komputerem/domenĄ
    Komentarz uľytkownika
    Kod kraju 000 (Domy˜lne ustawienia systemu)
    Konto jest aktywne Tak
    Wygasanie konta Nigdy

Hasˆo ostatnio ustawiano 5/20/2011 9:07 PM
    Waľno˜† hasˆa wygasa Nigdy
    Hasˆo moľe by† zmieniane 5/20/2011 9:07 PM
    Wymagane jest hasˆo Tak
    Uľytkownik moľe zmienia† hasˆo Tak

Dozwolone stacje robocze Wszystkie
    Skrypt logowania
    Profil uľytkownika
    Katalog macierzysty
    Ostatnie logowanie 6/19/2011 5:59 PM

Dozwolone godziny logowania Wszystkie

Czˆonkostwa grup lokalnych *Administratorzy
    Czˆonkostwa grup globalnych *Brak
    Polecenie zostaˆo wykonane pomy˜lnie.

Jak mogłem się logować do konta Administratora jak loguje mi się na konto Mariusz i hasła do konta nie ustanawiałem

net user Mariusz
    Nazwa uľytkownika Mariusz
    Peˆna nazwa
    Komentarz
    Komentarz uľytkownika
    Kod kraju 000 (Domy˜lne ustawienia systemu)
    Konto jest aktywne Tak
    Wygasanie konta Nigdy

Hasˆo ostatnio ustawiano 5/20/2011 9:07 PM
    Waľno˜† hasˆa wygasa Nigdy
    Hasˆo moľe by† zmieniane 5/20/2011 9:07 PM
    Wymagane jest hasˆo Tak
    Uľytkownik moľe zmienia† hasˆo Tak

Dozwolone stacje robocze Wszystkie
    Skrypt logowania
    Profil uľytkownika
    Katalog macierzysty
    Ostatnie logowanie 6/20/2011 7:14 AM

Dozwolone godziny logowania Wszystkie

Czˆonkostwa grup lokalnych *Administratorzy
    Czˆonkostwa grup globalnych *Brak
    Polecenie zostaˆo wykonane pomy˜lnie.

Hasła do konta nie ustanawiałem

Poprzez Start - Uruchom: 'control userpasswords' (Zmień sposób logowania...) odptaszkuj 'Użyj ekranu powitalnego' albo po wylogowaniu daj podwójny Ctrl-Alt-Del na ekranie powitalnym i wtedy wpisz Administrator + hasło (jak jest).
    Opcja automatycznego logowania - 'control userpasswords2':

W trubie normalnym po wpisaniu nazwy konta "Administrator"
    Komunikat "Nie możesz się zalogować z powodu ograniczeń konta"

"Ten problem może się pojawić, ponieważ konto administratora zostało zarezerwowane w celu jego użycia w trybie awaryjnym, gdy konto właściciela jest niedostępne." - To już wiem

W trybie awaryjnym (przy odptaszkowanym "Ekranie powitalnym") można wejść na konto "Administrator"

Chyba pozostaje mi tak zostawić, bo jak się coś walnie to w trybie awaryjnym nie zaloguję sie na konto "Administrator"
  • Poziom 35  
    WojtasJD napisał:
    iagre napisał:
    W trybie awaryjnym są dostępne tylko konta z prawami administratora.

Nie prawda.

slivkam napisał:

Chcesz ominąć proste udostępnianie plików? - To jest XP Home...

http://support.microsoft.com/kb/304040/pl
    Włączanie i wyłączanie prostego udostępniania plików
    Uwaga Na komputerach z systemem Windows XP Home Edition proste udostępnianie plików jest zawsze włączone.

Konto Administrator jest dostępne tylko w trybie awaryjnym (bo XP Home); aby dostać się do ekranu z wyborem kont, daj Wyloguj: ... - jak znowu zadziała autologowanie to jeszcze raz ale po Wyloguj naciśnij i trzymaj Shift

W trybie awaryjnym nie działają usługi sieciowe, między innymi również udostepnianie i w związku z tym w trybie awaryjnym nie działa proste udostępnianie.

Dodano po 10 [minuty]:

slivkam napisał:

Jeśli nie możesz zalogować się na konto Administrator to zaloguj sie na konto SYSTEM - wtedy będziesz miał najwyższe dostępne uprawnienia do wszystkich zasobów systemu/komputera.

Dodano po 21 [minuty]:

Procedura logowania się na konto SYSTEM jest tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1969126.html
    iagre napisał:
    W trybie awaryjnym nie działają usługi sieciowe, między innymi również udostepnianie i w związku z tym w trybie awaryjnym nie działa proste udostępnianie.

ale jest 'Tryb awaryjny z obsługą sieci' i na przekór temu co M$ napisał (że proste udostępnianie jest zawsze włączone) to w tym trybie oprócz zakładki |Zabezpieczenia| jest bonus w postaci Udostępniania znanego z trybu NIE-prostego

iagre napisał:
    Jeśli nie możesz zalogować się na konto Administrator

Z tego co widzę to się zalogował :
    slivkam napisał:
    W trybie awaryjnym (przy odptaszkowanym "Ekranie powitalnym") można wejść na konto "Administrator"

a w normalnym dostał Komunikat o błędzie: Nie można zalogować użytkownika z powodu ograniczenia konta