Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet z satelity za DARMO ?? jak to mozliwe ?!?!?!?! :>

15 Lis 2004 17:00 19710 2
 • Poziom 13  
  witam!
  Dreczy mnie jedna zecz ... internet za friko... słyszałem kilka głosów o tym ale kzdy mowił cos innego wiec jestem w wielkiej kropce prosze o pomoc i wszelkie informacje na ten temat :)
  Na czym to polega ?
  Co trzeba miec?
  Jakie oprogramowanie ?
  czy to jest połaczenie dwustronne ??
  jak to zdobyć ??


  Pozdrawiam juzer
 • Poziom 41  
  Prawdopodobnie Słyszałeś o tym "darmowym internecie" -

  Internet z Satelity

  Casablanca umożliwia w prosty i efektywny sposób regularne otrzymywanie najbardziej popularnych stron www bez konieczności łączenia się z internetem. W serwisie dostępne są zawsze najświeższe wersje tych stron. Otrzymywane informacje są podzielone na kategorie tak więc szybko można odnaleźć interesujące strony. Lista najbardziej popularnych stron www tworzona jest na zasadzie głosowania. Każdy użytkownik otrzymuje możliwość wysyłania adresów stron, które go interesują. Jeżeli będzie dużo głosów na wybraną stronę wówczas zostanie ona dołączona do listy najbardziej popularnych i będzie dostępna za pomocą programu Casablanca. Korzystanie z Sat@Once polega na przechwytywaniu nadawanego 24h/dobę strumienia z aktualnymi danymi zawierającymi najpopularniejsze strony sieci Web. Użytkownik może spersonalizować swoje oprogramowanie "Casablanca" poprzez wybranie jakie strony z tego strumienia danych mają być zapisywane na jego komputerze. Przeglądanie stron internetowych odbywa się z dysku twardego, bez koniecznoci połączenia z internetem, w wygodnym dla użytkownika czasie i zgodnie z jego upodobaniami. Sat@Once wysyła strony internetowe ze stałą prędkocią 1 Mbps (20 razy szybciej od połączenia modemowego), co daje ok. 12 GB dziennie. Transponder satelitarny jest przygotowany do transmisji 420 GB danych w ciągu dnia. W przyszłoci możliwe będzie także wykorzystanie wielu transponderów, tak że możliwości usługi są praktycznie nieograniczone. Daje to możliwość przesyłu tysięcy stron WWW, z których użytkownik wybrać może najbardziej go interesujące. Casablanca jest projektem firmy Sat@Once sponsorowanym przez European Space Agency (ESA) oraz SES-ASTRA (Luxemburg) , ma na celu promowanie korzystania z internetowych połaczeń satelitarnych. Sat@Once rozpoczął funkcjonowanie w marcu 2002 i będzie kontynuował nieprzerwanie transmisję do końca 2003 i dłużej. Do korzystania z bezpłatnej usługi wykorzystać można zarówno wewnętrzne (karty PCI) jak i zewnętrzne odbiorniki DVB oraz dowolnego rodzaju anteny satelitarne.

  "pawdziwy" internet satelitarny zobacz tu http://www.isat.prv.pl/ dodam tylko że ten dwukierunkowy jest jeszcze bardzo drogi a do jednokierunkowego jest potrzebny tzw. kanał zwrotny w postaci innego dostepu do internetu - modem lub SDI itp.

  Pozdrawiam.
 • Poziom 13  
  szkoda ze to tylko tyle... :( fajnie by było miec net za free ale co by zrobiła taka TePSA ?? gdzie jej neo 128 kosztuje 59zł !!!! a tu taki internet z takim transferem byłby za darmoche pozdrawiam dzieki za pomoc i zycze powodzenia! :)